המוסר הכפול של מערכת המשפט

המוסר הכפול של מערכת המשפט


אריק באך, גלובל-ריפורט ניוז 06.04.2007 06:03
בלי גלימה

בלי גלימה


הצדקנות המקארתיסטית נגד חיים רמון לעומת ההיתממות הצבועה בענינו של הירשנזון אינה מותירה כל ספק: מערכת המשפט משקרת לציבור כולו, ומוכרת לכולם אינטרסים רקובים במסווה של ערכים. זו היא מערכת פשע מאורגנת היטב, וכמו כל פושע מסודר בחיים, הם נראים טוב ועושים את העבודה המלוכלכת בחשאי.כשחיים רמון היה רק חשוד שאולי הוא נישק – רק נישק – קצינה משתחררת בלי שהבין אותה בדיוק באותה הדרך  שהיא הבינה את עצמה, ועוד לפני שנחקר במשטרה בכלל, הודיע לו מזוז כי חובה עליו להפסיק את כל פעילויותיו במשרד המשפטים מיידית ובדחיפות ולעצור את הרפורמות שביקש לבצע לטיהור מערכת המשפט מהשחיתות המנהלת אותה.

 

שאלו את מזוז איך זה? שוב סיכול ממוקד לשר משפטים שביקש בסך הכל גם הוא לטהר את השחיתות במערכת המשפט ומצא את עצמו תפור עם תיק, עוד קורבן של המאפיה הזו?

 

מזוז גילגל עיניים לשמיים כיחכח בגרונו והסביר לציבור הצמא לצדק, כי לא ייתכן ששר ימשיך בתפקידו כשהוא “עלול” להיחקר “בעתיד” הקרוב בעקבות התלונה שהוגשה נגדו. למה? כי בתפקיד שלו הוא ממונה על השופטים שעתידים “כנראה” לשפוט אותו ולכן זה לא “יאה” כי יש “חשש” ו”מראית” דברים לא “תקינה“.

 

יאללה בסדר. הציבור מטומטם, אז הוא אכל את הלוקש, רמון חוסל מתפקידו עוד לפני שבכלל נחקר, והיה משפט, והייתה הרשעה, ובסוף השופטים התקפלו כדי שחס וחלילה לא יהיה ערעור שיוכיח שמקומם בכלא או לפחות הרחק מכס השיפוט, וביניש בטח מקללת את תפירת התיק לרמון שהפילה עליה את פרידמן, ויצא סלט גדול וכולם שמחים.

 

עכשיו יש חגיגה אחרת בצ’חונה. הירשנזון. מליונים, מעטפות, מזומנים, שחיתויות חבל על הזמן… וזה עוד לפני שחקרו אותו בכלל על הקומבינות והשחיתויות והמכרזים התפורים בחברות שבהם היה דירקטור רעב ביותר…

 

 

המממ…. אבל יש דין ויש דיין, לא?

 

שר האוצר אחראי על אוצר המדינה. למה מזוז לא פועל בעניינו של החתול הממונה על השמנת באותו הלהט שהוא פעל נגד רמון שלא היה ממונה בכלל על המשטרה שהייתה אמורה לחקור אותו ואף לא על הקצינה המשוחררת שהתלוננה?

 

גרוע מזה – שר האוצר הרי אחראי ישיר ועליון על החוקרים שלו, חוקרי רשות המיסים שאמורים לסגור איתו חשבון על המיסים שהעלים מהמליונים שעליהם לא דיווח.

 

למה מזוז לא רואה אפילו בזה שהחוקרים נאלצים לחקור את הבוס הישיר שלהם בעצמם פסול הזועק לשמיים הפוסל את הנחקר הממונה על חוקריו להמשיך לכהן כדי שחס וחלילה ושומו שמיים וזעקי ארץ, לא יגיע הנחקר לחקירות בתור הבוס הפעיל שלהם שאחראי על עתידם, ויקרוץ להם כדי שהם יבלעו את הרוק וילכו לעשות לו קפה במקום לחקור?

 

אם מישהו היה צריך עוד הוכחה לזה שמערכת המשפט זו בסך הכל עבודה בעיניים, אז הנה . זו היא דוגמה טרייה והוכחה מוחלטת המדברת בעד עצמה. רמון לעומת הירשנזון.

 

הכל אינטרסים. שום דבר לא חוק, ובטח לא צדק. בית זונות משפטי. אין מילים נקיות יותר לתאר את כל מה שקורה במערכת המשפטית. זה כבר עבר כל גבול.

 

אם יש אינטרס – אז השחור הוא לבן ואהוד ברק עוד יהפוך לראש ממשלה כי לא הוגש נגדו כתב אישום “בגלל שעוזריו שמרו על זכות השתיקה בחקירה” (כתירוצו של רובינשטיין)

 

ואם יש אינטרס הפוך – אז הלבן הוא שחור ואת דרעי צריך להעיף בגלל שהוא שמר על זכות השתיקה, ונשיקה פזיזה של רמון הופכת לחמורה הרבה יותר משר אוצר שגונב –על פי החשד- מליונים מכספים שהיו מיועדים להנציח את זכר קורבנות אושוויץ.

 

 

הנה לכם, שלטון של נוכלי המשפט.

 

שימו מספיק כסף או טובת הנאה מתחת לשולחן של שופט או פרקליטו או יועץ משפטי ותקבלו פסק דין וחוות דעת משפטית מלומדת ומנומקת לפי הזמנה. לא משנה מה העובדות. נסדר את הקביעה ככה שהיא תתאים לאינטרס.

 

אצל עורכי הדין הפקידונים האלה מה המקצוע אנחנו יודעים בדיוק. רק המחיר משתנה בין אחד לשני. ולא משנה מאחורי איזו גלימה או תואר מפוחלץ בכפייה של “כבודו” (ממש כבוד, בתחת שלי הכבוד הזה…) הם מסתתרים.

 

לא משנה באיזה מילים יפות הם יעטפו את הדברים שלהם, הנוכלים האלה, לא משנה באיזה תקדימים הם יבחרו ואיזה תקדימים הפוכים הם יעלימו כדי לתמוך את החירטוט שהם כותבים, הציבור –כולל הפוליטיקאים ואנשי הרוח והתקשורת ואנשי מערכות הבטחון- ימשיך להתבטל בפני הרמאים המדופלמים בעניבות וגלימות שמרמים אותו שוב ושוב במילים גבוהות וערכים מזוייפים, שאין בינם לבין חוק, מוסר או צדק ולא כלום. הכל רק עניין של מחיר ואינטרסים. רק עניין של מחיר ואינטרסים.

 

וכתופסים אותם על חם ומוכיחים שמערכת המשפט מושחתת? אז מלכת אמבטיה ונשיאת הסזון העליון יוצאת לתקשורת ומיללת בקול של צבוע שהמראה אשמה בזה שהיא נראית כל כך רע.

 

מערכת המשפט לא קיימת כדי לעשות צדק עם הציבור.

מערכת המשפט לא קיימת כדי לאכוף את החוק על הציבור.

מערכת המשפט קיימת רק כדי לקיים את עצמה, לטפח את מקורביה ולחסל את יריביה.

 

האם למישהו יש דוגמא הפוכה? בבקשה שיביא. שיביאו כאן מקרה של משפחה עניה שפנתה לבית משפט ובית המשפט לא בעט בה בגלל שלא היה לה מספיק אגרה, או גם אם חסכה בתרופות ומזון וספרי לימוד כדי לשלם אגרת בית משפט – תראו מקרה אחד שבו השופט לא בעט בה כי לבנק או לחברת הביטוח או למוסד הממשלתי או למליונר המיוחצן שכנגד היו אינטרסים משותפים יותר עם השופט והקליקה שמינתה אותו כדי לשרת אותה. תראו לי ואשתכנע…

 

תראו לי נאשם אחד בכל אלף הרשעות שבית המשפט מבקש סליחה כי הוא טעה ומעיף את השופט למען ייראו, וייראו.

תראו לי נאשם אחד ממאה אלף הרשעות שבית המשפט מבקש סליחה כי הוא טעה. 

תראו לי נאשם אחד מתוך מליון שמערכת המשפט הודתה בפניו שהיא טעתה.

תראו לי מקרה אחד מקום המדינה ועד היום, שבו מערכת המשפט ביקשה מנאשם סליחה והודתה בטעות ואף הענישה כראוי את מי שפגע בחיי אדם ובכל משפחתו בעצם.

 

תראו לי שופט אחד שהלך לכלא מקום המדינה ועד היום כי הוא היטה משפט בגלל היכרות מוקדמת עם אחד הצדדים או עם עורך הדין או שלקח שוחד מאיזה מאעכר שהוא עורך דין מקורב, או כזה שהתרשל רשלנות פושעת וחיסל את כבוד האדם וחירותו בזדון.

 

תראו לי איש פרקליטות אחד שהלך לכלא או פוטר ונאשם בגלל שעשה קומבינה עם צד שיש לו עניין תמורת טובות הנאה.

 

אף אחד? אף פעם? במערכת הכי עמוסה במדינה? מתוך מליוני תיקים? שום טעות? אף לא כישלון צורב אחד? גם לא מעידה? רק אלוהים ומוחמאד וישו ואיינשטיין וסוקרטס ואפלטון והאפיפיור וביל גייטס וג’ורג בוש ומלכת אנגליה והסי איי איי והמוסד והשב”כ טעו כל כך הרבה ובכל מערכת המשפט של הדמוחארטה היחידה במזרח התיכון הכל מושלם?

 

בכל עורכי הדין שמונו לשופטים ולפרקליטים  מקום המדינה ועד היום לא מצאתם אפילו עורך דין מושחת או תאב בצע או פרטקציונר או חובב  קומבינה או שקרן אחד? אפילו לא עורך דין (“‘שופט” עאלק) אחד מקום המדינה? בין כל פליטי מדינות מזרח אירופה ומדינות ערב שמונו לשופטים במזרח התיכון הפרוע לא מצאתם אפילו אחד שדבק בו רבב של שחיתות אף פעם?  וואווו… פחחחחחח……………..

 

לכתבה המקורית המלאהכתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר