הבדיחה של בעז אוקון

הבדיחה של בעז אוקון

שבתאי עזריאל
29.07.2006 19:10
הבדיחה של בעז אוקון


אם אדם מספר לך שהירח עשוי מגבינה ירוקה… המממ… אז בואו נחשוב לרגע. יתכן שהוא באמת מאמין בכך (יעני, אהבל). יתכן שהוא לוקה בראייתו, כי רק לפי הצבע ברור שמדובר בכלל בגבינה צהובה. יתכן שהוא שקרן (אופס, זהירות מלשון הרע), ויתכן שפשוט יש לו חוש הומור מפותח. אז כל מה שנותר לנו לעשות זה מה זה לצחוק…?ביום 23.6.06, הופיעה ב”הארץ” ידיעה מאת ענת רואה: “מנהל בתי המשפט מודה כי ייתכן ששופטים מתייחסים אחרת לבעלי מעמד”. הידיעה התייחסה לנאומו של מנהל בתי המשפט, השופט בעז אוקון, בנושא “אמון הציבור בבתי המשפט” במפגש המסורתי “תרבות יום ה'” שעורכת לשכת עורכי הדין.

בידיעה, צוטט אוקון כדלקמן: “ייתכן שאנשים מסוימים זוכים ביחס אחר. המוניטין פועלים בכל מקום, גם באולם בית המשפט. אבל להגיד שהתוצאה יכולה להיות תלויה בזה? בכך אני לא מאמין”. זה היה הקטע שמה זה הצחיק אותי…? תותח! תותח! “בכך אני לא מאמין” הוא אמר… ראיתם? שאוקון יגיד דבר כזה? הוא בטח התלוצץ איתנו הבחור הממולח הזה. מה, לא? לא!?

כדי להיות בטוח, הפעלתי את שיטת האלימינציה הקטלנית והתחלתי לאלמן את האפשרויות בזו אחר זו. את הקטע של האהבל, ישר הורדתי כי לאוקון זה פשוט לא מתאים. גם את הקטע של העיוור הורדתי, כי אם אני מסוגל, מרחוק ובלי זכוכית מגדלת, להמציא לו, נניח עשר דוגמאות בלי לחשוב פעמיים, אז הוא שחי שם, בטח יודע יותר ממני – אם נתעלם מתקדים המפקד שלא ידע שכל הבסיס שלו משתעשע עם ילדה בת שלוש עשרה.

גם את שלב השקרן הורדתי בלי היסוס. הרי כדי שזה יצליח, אתה צריך להיות משוכנע שהצד השני מאמין לך ואני לא מכיר היום הרבה כאלה שמאמינים בהצהרה הנ”ל, אלא אם הם עורכי דין במפגש מקצועי החרדים לפרנסתם.

נותרתי איפה עם האלמנה האחרונה, כלומר חוש ההומור. המסקנה היא איפוא, שאוקון פשוט התלוצץ. אז ביקשתי סליחה מבני ביתי כדי לרדת לגינה היכן שהדשא, כך שאוכל להתגלגל שם מהבדיחה באופן ספונטני לחלוטין.

בכל זאת כדי להיות בטוח, הייתי מבקש מהקוראים להשמיע את דעתם, מה בדיוק אירע שם? האם יתכן שאוקון אמר זאת מסיבות נוספות שלא לקחתי בחשבון? האם יש בסביבה עוד איזו אלמנה שנעלמה מעיני?


הכותב הוא מהנדס תעשיה וניהול, יו”ר נמר – נפגעי מס רכוש, יועץ לניהול מאבקים, לוביזם וניהול משברים

לכתבה המקורית המלאהכתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר