מה עושה לשכתו של ניצב יוחנן דנינו עם פנייתי בעניין תלונת-הסרק של השופט אדמונד לוי?

מה עושה לשכתו של ניצב יוחנן דנינו עם פנייתי בעניין תלונת-הסרק של השופט אדמונד לוי?

קימקא
שמחה ניר, עו”ד 22.11.2007 06:29
מה עושה לשכתו של ניצב יוחנן דנינו עם פנייתי בעניין תלונת-הסרק של השופט אדמונד לוי?


כאשר פרסמתי את ה”סיפור” על תלונתו נגדי של ה”מומחה למשפט פלילי”, רבו הניחושים מה יעשה ראש אגף החקירות והמודיעין, עם תלונתי זו. הניחוש שלי היה “העברנו את פנייתך אל … ומטעמם תיענה”, ואכן, כמה מפתיע, בדיוק כך הווה. אני, כמובן, לא מסתפק בכך.שמחה ניר, עו”ד

משעול גיל 1-ג’, כפר סבא 44281

טל’  09-7424838, נייד 050-7520000

פקס 09-7424873

www.quimka.net

www.quimka.com

quimka@quimka.com

 

כפר סבא, 21.11.2007

לכבוד

פקד גיל נשיאל

ק’ תאום והנחייה אח”מ

לשכת ראש האגף לחקירות ולמודיעין

המטה הארצי

משטרת ישראל

ירושלים

נכבדי,

הנדון: פ”א 356660/07, משטרת ירושלים – תלונתו של השופט אדמונד לוי

סימוכין: מכתבך כללי/656/24037-01(מ) מיום 12.11.2007

אני מתייחס ל”מטעמם תיענה” אשר במכתבך, בו אתה כותב:

מכתבך שבסימוכין התקבל בלשכת ר’ האגף לחקירות ומודיעין והועבר לטיפול לחטיבת החקירות ומטעמם תענה”,

ואני לא מופתע, כי ה”מטעמם תיענה” ימיו כימיה של משטרת ישראל, אבל כאשר אני פונה אישית אל ראש אגף במשטרה, מכוח תפקידו, כמובן, זה לא משום שאני מצפה ליחס מועדף בזכות הכרות אישית רבת-שנים, ולא משום שיש לי הנאה להטריד ראשי אגפים, אלא משום שאותו ראש אגף הוא הקובע את מדיניות האגף.

במרכז פנייתי אל ראש האגף בעניין תלונתו של השופט אדמונד לוי לא עמד העניין האישי שלי, אלא העניין הציבורי הכללי, ומדיניות האגף בעניין זה אמורה להיות נקבעת על ידי ראש האגף. לכן לא פניתי אל הדרגים שמעליו (המפכ”ל או השר, אשר נושאים באחריות ה”מיניסטריאלית” עליו, אבל לא קובעים לו את המדיניות) או אל הדרגים שמתחתיו (אשר גם הם לא קובעים את המדיניות, אלא רק מבצעים אותה).

יחד זאת, גם במישור העניין האישי שלי קיימת כאן בעייה, משום שככל שהמתלונן רם-מעלה יותר, והדרגים החוקרים נמוכים יותר, כן חזקה יותר נטייתם של הדרגים האלה “לקפוץ לדום” על כל תלונה – וזו סיבה נוספת לעירובו של ראש האגף, אישית, בנושא הזה.

לא, אני לא טוען שראש האגף צריך לזנוח את כל עיסוקיו, ולעשות את המלאכה בעצמו. יש לו מתחתיו חטיבת חקירות, ומחלקת חקירות, ויועצים משפטיים וכל הדרוש, והוא יפנה אל מי שנראים לו, על מנת לקבל מהם חוות-דעת, אבל כאשר אני פונה אל ראש האגף, מותר לי לצפות לתשובה מטעמו של ראש האגף (ורצוי גם בחתימתו, אם יש לו אלי אותו הכבוד שיש לי אליו) ולא מטעמם של כפיפיו.

אני מבקש, איפוא, שעמדתה של חטיבת החקירות תועבר לראש האגף, ולא אלי, והתשובה לתלונתי תבוא מטעמו, ולא מטעמה של חטיבת החקירות.

 

בברכה,

 

 

שמחה ניר, עו”ד

 כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר