אשר יגורתי (כ) כשיש קשרים, מי צריך פרוטקציה

אשר יגורתי (כ) כשיש קשרים, מי צריך פרוטקציה

שמחה ניר, עו”ד
05.11.2012 22:53
מהדורה שלישית

מהדורה שלישית


עד עכשיו סברתי, לפי תומי, שכל שופטי ישראל, לדורותיהם, נבחרים ומקודמים “בלי מרפקים, בלי פרוטקציות ורק בזכות כישוריהם”, והנה, גרוניס, אתה מעמיד אותי על טעותי, וגם מזכיר לנו שאתה עצמך נבחרת וקודמת עם פרוטקציה וקשריםהמאמר ה-4,000 באתר: לו אני שר המשפטים

אל תאמרו “מבחן בוזגלו” – אמרו “מבחן אלישבע”

לדף הפייסבוק של עו”ד שמחה ניר *** לדף הפייסבוק של האתר של קימקא

לדף הפייסבוק לסגור את לשכת עורכי הדין (תנו “לייק”!)

מחזה הדוקודרמה החדש: זרוק אותו לאיראנים

איך נפטרנו מאשר גרוניס

אשר יגורתי (כ) כשיש קשרים, מי צריך פרוטקציה

בכנס שהתקיים באוניברסיטת בר אילן עם פרישתו של המשנה לנשיא בית המשפט העליון, אליעזר ריבלין, מכס השיפוט, אמר אשר יגורתי את הדברים האלה:

“השופט ריבלין הוא בין הבודדים שהחל את דרכו ממש בתחתית הפירמידה השיפוטית. הוא התחיל כשופט בבית משפט לתעבורה. בדרכו הנעימה והשקטה הוא עלה בכל סולם הדרגות עד בית המשפט העליון. בלי מרפקים, בלי פרוטקציות ורק בזכות כישוריו. כל אלה אשר מפקפקים בשיטה, יכולים לראות בו דוגמא, כיצד כישורים מובילים אדם לקצה הפירמידה”.

יפה גרוניס, יפה.

אני עצמי, עד עכשיו לא “פיקפקתי בשיטה”. סברתי, לפי תומי, שכל שופטי ישראל, לדורותיהם, נבחרים ומקודמים “בלי מרפקים, בלי פרוטקציות ורק בזכות כישוריהם”, והנה, אתה מעמיד אותי על טעותי, ואמר כי אליעזר ריבלין הוא “אחד הבודדים” אשר קודמו כך, בלי קשרים, בלי פרוטקציה.

אז תודה לך, מעמקי ליבי, על שהעמדתני על טעותי.

ואגב, גרוניס, אל תחשוב שאנחנו לא זוכרים שאתה עצמך נבחרת וקודמת בזכות הקשרים שלך עם שלמה (“הבקשה נדחית”) לוין, לפנים שופט ביהמ”ש העליון, ובשיפולי הקריירה שלו גם המשנה לנשיאו.

אז שלמה לוין דחף אותך, ודאג שתיכנס לביהמ”ש העליון כשאתה צעיר השופטים בו, כך שבבוא היום שיטת הסניוריטי תבטיח לך את המינוי כנשיא ביהמ”ש העליון (למעשה ריבלין היה לפניך בתור, אבל אם הוא היה רוצה לקבל את התפקיד, זה לא היה גוזל ממך אלא שלושה חודשים).

מה היית עושה בלי פטרונך זה? או שהיית נשאר באקדמיה, וממשיך להרצות על פשיטות-רגל – זו מומחיותך – או שהיית מתמנה לבימ”ש השלום בזרנוגה גימ”ל, ובהמשך היית נתקע בביהמ”ש המחוזי – שם ממש לא היית מגלה שום כישרון מיוחד אשר היה מצדיק את קידומך לביהמ”ש העליון.

אז בניגוד לאליעזר ריבלין, בך עצמך, גרוניס, התקיים הפסוק הידוע: כשיש קשרים, מי צריך פרוטקציה.

ואגב, זו לא הפעם הראשונה מאז נכנסת ללשכת הנשיא שאתה בא להלל את שופטי ישראל, ונמצא מקלס אותם, כפי שהראיתי במאמר אשר יגורתי (י): עם סניגור כזה, מי זקוק לקטיגורים?

תמשיך, גרוניס, תמשיך, עד שתשאיר אחריך אדמה חרוכה. זה בסדר.
______________

אל תאמרו “מבחן בוזגלו” – אמרו “מבחן אלישבע”  לדף הפייסבוק לסגור את לשכת עורכי הדין  לדף הפייסבוק של עו”ד שמחה ניר   לדף הפייסבוק של האתר של קימקא 

דוקודרמה: זרוק אותו לאיראנים איך נפטרנו מאשר גרוניסכתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר