לא למשטרות העירוניות! מכתב גלוי לשר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ

לא למשטרות העירוניות! מכתב גלוי לשר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ

יגאל אנקורי, סנ”ץ בדימוס
15.01.2011 13:43
האם זה טוב ליהודים?

האם זה טוב ליהודים?


התנועה למאבק בפשע ובשחיתות מתריעה מפני הקמתן של משטרות עירוניות בישראל, אשר תהווינה חממות לשחיתות גוברת והולכתהאם זרנוגה גימ”ל היא עיירה מושחתת?

לכבוד

מר יצחק אהרונוביץ

השר לבטחון הפנים

ירושלים

אדוני השר, למה דווקא שדנינו יהיה המפכ”ל? בגלל שהוא היחיד התומך בהקמתה של המשטרה העירונית?

אדוני השר, מדוע אתה לא שומע לרחשי לב הציבור?

אדוני השר, מדוע אתה לא שומע לדעתם של רוב הניצבים במשטרה, האומרים לך בגלוי שהמינוי לא ראוי, ושאסור שתקום משטרה עירונית בראשות ובאחריות ראשי עיר אשר ימנו את המפקדים בשטח, וכי הפרשות בהן נחקר דנינו אצל מבקר המדינה והיועץ המשפטי לממשלה מביאות קלון על המשטרה, והציבור והמשטרה ראויים למפכ”ל אחר, שהציבור מאמין ביושרו ובמקצועיות שלו?

אדוני השר, אנו חברח התנועה למאבק בפשע ובשחיתות שואלים אותך: למי אתה נכנע ומי לוחץ עליך במינוי הזה?

האם המינוי הזה עוזר לך להקים משטרה עירונית בכפיפות לראש עיר בהתאם להחלטת הממשלה, כשכל הניצבים מלבד דנינו מתנגדים, ובצדק, מחמת האסון שייפול על משטרת ישראל, שמצבה יהיה גרוע יותר ממצבה כיום, מהדאגה שהשחיתות השלטונית תגבר והפשע המאורגן יעצים ואכיפת החוק תהיה בידי פוליטיקאים מושחתים, לכן תהיה אפליה באכיפת החוק, וכמו כן שלא תהייה שוויוניות בשרות הזה לציבור כי לעיריות שחלשות בתקציבים לא תהייה משטרה עירונית והפשעים והפושעים ייעברו לרשויות החלשות כאמור?

הציבור שמאמין לשטויות הללו ישלם מס שמירה מיותר והארנונה תתייקר יותר והמשטרה העירונית רק תתקין מצלמות במקומות ציבור כדי לקדם את ביצוע דוחות תנועה ברחובות העיר בהכוונת המוקד העירוני . לא בהכרח המשטרה העירונית תמנע פשעים ואלימות, אלא היא תייצר עוד אלימות נגד ראשי העיר ועובדי עירייה העוסקים ברישוי וברוכלות, שיחשבו שהם מוגנים ורוב הפקחים שיהיו עם סמכויות שוטר ישללו זכויות בסיסיות של חרות הפרט ויועסקו באבטחת ראשי עיר ועובדי עירייה בכירים.

ואנו בתנועה שואלים אותך מאיפה הסמכות החוקית להקים משטרות עירוניות?

התשובה היא שהמחוקק עדין לא מאשר לך ולממשלתך להקים משטרה נוספת ולתת סמכויות שוטר לפקחי העירייה ולקחת בכוח מהציבור כספים כמס שמירה כשהחוק בפקודת העיריות לא מסמיך את העירייה לעסוק במניעת פשעים וגילויים. לא יתכן שתעניק סמכויות שוטר למי שאינו מוסמך בחוק לעשות פעילות משטרתית כזו ולכן גם מס השמירה אותו מכינים לנו בצנרת אינו חוקי גם אם מועצת העיר, בהסכמת משרד הפנים, מתירה זאת בחוק עזר מקומי.

אדוני השר, כדי לדאוג לשלום הציבור ולמשטרת ישראל אנו מודיעים לך בזאת שאנו בתנועה/העמותה עותרים בימים האלה לבג”ץ, על מנת לשים קץ להחלטת הממשלה להקים משטרה עירונית בכפיפות לראשי העיר.

בברכת הצלחה !

יגאל אנקורי , סגן ניצב בדימוס

יו”ר התנועה למאבק בפשע ובשחיתות (ע”ר)

מומחה למניעת פשע וחוקר פרטי 

www.anticrime.co.il

רחוב השילוח 3 פתח – תקווה ת.ד 7094 ק. מטלון טלפקס 039231142כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר