פותר התשבצים

פותר התשבצים

רות ירדני כץ
30.07.2009 17:02
הגיון, איטלקי ולבן

הגיון, איטלקי ולבן


השר הבכיר פואד בן אליעזר פותר תשבצים חובב. גם אני.מר בן אליעזר שר בכיר בממשלת ישראל ישב ביום רביעי 29.7.09 במליאת הכנסת ובמה היה עסוק? בפתירת תשבץ. השר כנראה חובב מושבע של פתירת תשבצים, ישב מרוכז מאוד וניסה לפענח את ההגדרה שלפניו, עד כדי כך היה מרוכז בתשבץ שהוא לא שמע וראה מי נואם ומה נאמר. רוני בר-און שעמד על דוכן הנואמים ונאם ראה במה עוסק השר הבכיר ושאל אותו: “הלו, איפה אתה?” אצל מר בן אליעזר הכל בסדר. הוא כבר פתר את הבעיות של המדינה מבפנים ומבחוץ ובמשרד שעליו הוא ממונה, ועכשיו יש לו זמן לפתור תשבץ במליאת הכנסת, לעיני כולם, והמצלמות של הכנסת צילמו, ואת התמונה ראינו בגדול בעיתון ידיעות. בלי בושה, במקום עבודתו שממנו הוא חי ונושם, מקבל משכורת נאה, וולוו, נהג ו…. (לא נחזור על העינוגים והתענוגות), והיכן שנחקקים חוקים שאחרי חקיקתם יחייבו ויקבעו את חיינו.

מר בן אליעזר יושב במקומו המכובד של חברי הממשלה ופותר תשבץ. הזלזול והחוצפה של הנבחרים בבוחרים אין לה גבולות. קראתי את התגובות לידיעה זו והנה מה שאמר אחד המגיבים: “אילו היו תופסים אותי במקום עבודתי פותר תשבץ, על המקום היו מפטרים אותי.”

אבל עוד מחשבה התרוצצה במוחי והיא שלפואד בן אליעזר השר הבכיר פשוט נמאס, נשבר לו, משעמם לו. כמה אפשר? לא מעניין אותו יותר איזה חבר כנסת נואם ועל מה. הוא כל-כך הרבה שנים שם, יותר מדי. אם אני צודקת, אז שיילך הביתה ויפתור תשבצים מבוקר עד ערב. אין לו שום סיבה לדאוג לגבי עתידו הכלכלי, מפני שהפנסיה שיקבל היא מצויינת, והוא לא יצטרך לשמוע ולראות את מה שהוא לא רוצה לשמוע ולראות,  ואשמח אם הוא יזמין אותי להשתעשע איתו בפתירת תשבץ היגיון, איטלקי ולבן, כי גם אני חובבת תשבצים.כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר