רוחמה אברהם-בלילא: זאת לא הפעם הראשונה!

רוחמה אברהם-בלילא: זאת לא הפעם הראשונה!

רות ירדני כץ
21.02.2009 22:44
בחבילה אחת

בחבילה אחת


השרה היוצאת עולה עשרות אלפי שקלים לקופת המדינה, על חשבון המיסים שלנו, ובנוסף, עושה צחוק מתקנות וחוקים.שרה בממשלת ישראל, שרת התיירות הגב’ רוחמה אברהם נעצרה במסלול הירוק של שדה התעופה נתב”ג כשחזרה מביקור ממלכתי כשהיא עוברת במסלול הירוק ונושאת כמות אלכוהול מעל המותר. שרה בישראל שיושבת בבית המחוקקים, עוברת על החוק. היא נעצרה על ידי אנשי המכס ושילמה קנס. הגב’ שיש לה מכונית שרד, נהג, יועצים, עוזרים, מזכירות, טלפונים חינם, הוצאות אש”ל, ושלא אשכח גם משכורת מכובדת. השרה עולה עשרות אלפי שקלים לקופת המדינה, על חשבון המיסים שלנו, ובנוסף, עושה צחוק מתקנות וחוקים.

השרה, לא פחות ולא יותר, סיפרה שהיא קנתה יחד עם ראש לשכתה בדיוטי-פרי והכל נארז בחבילה אחת. אבל ראש לשכתה חזרה ארצה בטיסה מוקדמת, והיא השרה אספה את התכולה! היא כל-כך תמימה? ממש לא.

כל מי שנוסע לחו”ל וחוזר יודע שאי-אפשר להוציא מהדיוטי-פרי מה שנקנה אם מי שקנה איננו נוכח. לפי השרה, אני יכולה לקנות בדיוטי-פרי מה שבא לי וכמה שאני רוצה, ואם יתפסו אותי, אומר שזו קניה משותפת של עשרה אנשים. למה לא? אבל אנשי המכס הם מקצוענים וזה לא עובד. גם לגב’ השרה זה לא עזר.

אבל העניין הוא: איך השרה מרשה לעצמה לעבור על החוק? מה, היא לא יכולה לעבור במסלול האדום ולומר את האמת? לפחות הייתה יוצאת יפה. לפחות עשתה מה שצריך לעשות. יש לי כלל, אם אני מביאה משהו מחו”ל שאינני בטוחה, אני ישר עוברת במסלול האדום, ואז הטיסה חזרה היא רגועה, והראש לא עובד שעות נוספות איך לתחמן. מנסיון אישי מצטבר כדאי גם כדאי לעבור במסלול האדום.

 זאת לא הפעם הראשונה שגב’ אברהם מעדה. בסוף שנת 2005 מבקר המדינה פירסם דוח בנוגע לסדרי הנסיעות לחו”ל בחברת אגרקסקו, ובמסגרת זו נבדק גם מימון נסיעותיהם של חברי הכנסת אברהם-בלילא ואלי אפללו. הביקורת העלתה, בין השאר, כי השניים נסעו לסיור בארצות הברית במימון חברת אגרקסקו. באוגוסט 2008 החליט היועץ המשפטי לממשלה לסגור את התיק נגד אברהם-בלילא מחוסר ראיות. עם זאת, מזוז ציין כי התנהגותה של אברהם-בלילא הייתה “לא ראויה, לא תקינה, ובניגוד לכללי האתיקה של הכנסת, ואף נושקת לשדה הפלילי”.

מה שמטריד ביותר הוא כיצד רוחמה אברהם עדיין בתפקיד כה בכיר, איך זה שחברי מפלגתה לא הראו לה את הדרך החוצה. איך ראש המפלגה, הגברת לבני שהבטיחה לנו פוליטיקה נקייה, שזה כולל כמובן בעלי תפקידים שאין בהם רבב, עדיין מחזיקה אותה. מה שאמר עליה היועץ המשפטי לממשלה זה אות קלון לא רק לה. אות קלון לכולנו שלמרות וחרף הזעקות נגד שחיתות איננה עוזרת. ישנם פוליטיקאים שאין שום קשר בינם למוסר. כנראה שהערך מוסר שייך לאחרים ולא להם.

אין זו הפעם הראשונה שהתנהגותה של שרת התיירות, רוחמה אברהם-בלילא, מעוררת סערה ציבורית.

בשנת 2004 הגישה ח”כ אברהם, אז עוד חברה בליכוד, תביעת דיבה נגד ערוץ 10 והמנחה אסף הראל, לאחר שזה כינה אותה בשידור חי בכינויים מחפירים כמו “כלבה” ו-“מוצצת”. אברהם זכתה בתביעה וערוץ 10 נאלץ לפרסם התנצלות פומבית על הדברים.

במהלך סיור שערכה השרה אברהם ביישובי עוטף עזה בפברואר 2006, לאחר שנודע לה על מחיר הסוכר הגבוה ומחיר התותים הנמוך ברצועה, התבטאה השרה בחוסר רגישות כי “אם אין סוכר, שיעשו ריבה”.כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר