“בפרקליטות תפרו לי תיק. שנאו אותי שם שנאת מוות”

“בפרקליטות תפרו לי תיק. שנאו אותי שם שנאת מוות”

עיתון גלובס
25.05.2008 19:23
(מקור: עיתון גלובס)

(מקור: עיתון גלובס)


השופט הפורש שלי טימן בראיון לעיתון גלובס – 25.5.2008, וכמו שאומרים “לא נגענו” …בפרקליטות שנאו אותי שנאת מוות בגלל החלטות שנתתי נגדם ובגלל שהם החליטו שאני לטובת הנאשמים כנראה, ושהגישה שלי ליברלית מדי, אבל לא עשו לי דבר עד לפני שנה בערך. בינואר לפני שנה ומשהו כתבתי מכתב לנשיא בית המשפט המחוזי, אורי גורן, ולסגנית הנשיא לעניינים פליליים, שבו ציינתי שקיבלתי מידע ממקור מוסמך, שתופרים לי תיק בשתי הפרקליטויות, בתל-אביב ובמרכז. הנשיא ענה לי שהוא לא יודע על זה דבר, אבל צריך לעקוב“.

* מה זה נקרא תופרים תיק?

מחפשים אותי. אני לא ידעתי איפה יחפשו, מה יעשו. הם הרי לא יכולים לתפוס אותי בשוחד או משהו כזה, כי מעולם לא סטיתי מהדרך, אבל בכל זאת הרגשתי נורא.

המקור לכעס ולשנאה כלפיי היו שני תיקים. האחד, תיק שמכונה ‘בני הדייג’, שלמיטב ידיעתי לבני הדייג לא היה שם יד ורגל, שבו הרגשנו (שופטי ההרכב בתיק, א’ ל’-ו‘) שפרקליטות מכובדות רימו אותנו, וגם כתבנו את זה בהחלטות שלנו. נתנו כמה החלטות שלא נראו לפרקליטות, ואז הם התחילו עם השמצות נגדי. השני, התיק של האחים אוחנה, שבפרקליטות החליטו שניהולו על-ידי פוגע בהם פגיעה מוראלית ואישית, והחלו להתלונן שאנחנו מתנכלים להם. פתאום כולם התלוננו עלי. גם ערן שנדר, שכתבתי עליו ביקורת חמורה באחד התיקים שלי, כשהוא היה ראש מח”ש, וכמעט גרמתי לכך שלא ימונה לפרקליטות המדינה, הודה שהוא פנה לגורן ודיבר עלי. הוא לא שוכח לי את מה שכתבתי עליו. הכול במערכת הזאת אישי.

פתאום יושבים אצלי באולם יהושע (שוקי) למברגר, אסנת מנדל, ונדמה לי שגם ערן שנדר, כדי לבדוק אותי בזמן הדיון, כי אני מתנכל לפרקליטות. ממש הרגשה נהדרת. אבל הפרקליטות לא הטרידה אותי. הם ברוגז איתי, אז מה? השיא היה מה שקרה במערכת שלי. מה ששבר אותי היה פרסום ידיעה בעיתון שבה נכתב ש’גורן התייאש מניהול התיק של אוחנה על-ידי השופט טימן, והעביר את העניין לגישור’. דרשתי התנצלות מגורן באמצעי התקשורת, כי אני שמעתי את התיק הזה במיומנות מיום ליום, גם על חשבון תיקים אחרים, אבל לא קיבלתי שום מענה. שום דבר. המערכת שותקת, ואני נשאר עם הכתבה ועם התמונה שלי, שהשופט גורן התייאש ממני, ועם המצב שהפרקליטות חוגגת עליו.

ואז התחילו פרסומים רשמיים של קציני משטרה ומקורות בפרקליטות שמשמיצים אותי ללא הפסקה, והיו שמועות עוד יותר גרועות, שהנאשמים בתיק אוחנה משלמים לי כסף, או שאני מפחד מהם, כאילו שאי פעם פחדתי מנאשמים. אני התעסקתי עם אנשים הרבה יותר מסוכנים, אז אלה שטויות במיץ עגבניות. בינתיים, הקצינים שנחקרו על דוכן העדים אמרו ‘חוקרים אותנו כבר שעות ללא הצדקה, וזאת חוצפה איך שהשופט טימן מנהל את התיק’, וכל מיני דברים כאלה, ומשמיצים ואומרים שאני נוטה לטובת הנאשמים, ואין לי גב.

התייעצתי עם חבר מחוץ למערכת, והוא מיד אמר לי ‘הבריאות שלך שווה יותר מהכול. אתה מודיע היום שאתה עוזב’. ויתרתי על 9 חודשי שבתון, אספתי את כל החופשות שמגיעות לי, והודעתי על פרישה. היום אני מאושר שעשיתי את הצעד הזה“.

 

תגובת הפרקליטות:

בתגובה לדבריו של טימן מסר דובר משרד המשפטים, בשם הפרקליטות, כי “הטענות המוטחות בפרקליטויות הינן חסרות-שחר במישור העובדתי, ולסיבות שהביאו את הדובר להשמיען – איננו מוצאים הסבר בתחום המקצועי-משפטי המוכר לנו”

 

 

לכתבה המקוריתכתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר