סרוב הממשלה לספק דין וחשבון על טענותיה לתמיכה – מכתבו של יונתן פולארד, סוכן ישראלי הנמק בכלא

סרוב הממשלה לספק דין וחשבון על טענותיה לתמיכה – מכתבו של יונתן פולארד, סוכן ישראלי הנמק בכלא

יונתן פולארד, סוכן ישראלי, כלא פדראלי, ארה”ב
28.03.2008 12:49
בקרוב יקבל ספר על שנת ה-60 למדינה

בקרוב יקבל ספר על שנת ה-60 למדינה


מתוך המכתב: “טענתך, כי המידע הנוגע לעניין זה הועבר לבית המשפט העליון פשוט אינה מהימנה. אתה יודע היטב כמוני, כי אין דבר בתשובות הממשלה לבית המשפט מלבד הבטחות לתמיכה, אשר לא קוימו מעולם! ממשלת ישראל הודתה שוב ושוב בבית המשפט העליון כי היא חייבת לספק לי ולרעייתי תמיכה מלאה, אולם למרות הודאות אלה, מעולם לא עמדה באף לא אחת ממחויבויותיה כלפינו.”אל: ראש הממשלה אהוד אולמרט                    פקס:  02-670-5475 / 566-4838

 

תאריך: 24 במרץ, 2008   ב”ה

 

באמצעות פקס ודואר רשום                                                                            מספר עמודים כולל עמוד זה: 2

 

מאת:  יהונתן פולארד  09185-016

כלא פדראלי באטנר,  ת”ד 1000

באטנר, צפון קרוליינה

ארה”ב  27509-1000

Jonathan Pollard 09185-016

FCI Butner   POB 1000

Butner  North Carolina

USA 27509-1000

 

דואר אלקטרוני אצל:  justice4jp@gmail.com         www.jonathanpollard.org

 

 

 

 

אדוני ראש הממשלה

 

הנדון: סרוב הממשלה לספק דין וחשבון על טענותיה לתמיכה

סימוכין: מכתבנו מיום 29 באוקטובר, 2007; מכתבך מיום 21 בינואר, 2008; מכתבנו מיום 13 בפברואר, 2008; מכתבך מיום 9 במרץ, 2008

 

 

כפי שאתה יודע היטב, בעשרים ושלוש השנים שבהן אני שוהה בשבי, מעולם לא קיבלתי ולו אגורה מממשלת ישראל.

 

למרות שכסוכן ישראלי מוכר אני זכאי לתמיכה ממשלתית מלאה ולפיצוי כספי, לא קיבלתי דבר.

 

רעייתי אסתר לא קיבלה אף היא ולו אגורה אחת, או כל סוג של תמיכה, מממשלת ישראל. זאת, גם כאשר התמודדה עם מחלת הסרטן.

 

למרות זאת, ממשיכה לשכתך לשקר ולהפיץ הצהרות רשמיות הגורסות כי רעייתי, אני ו”מקורביי” מקבלים “תמיכה מלאה בכל היבט אפשרי” מממשלת ישראל.

 

בניסיון לעצור שקרים אלו ביקשתי מעורכת דיני, ניצנה דרשן-ליטנר, להגיש בקשה רשמית לקבלת דו”ח מלשכתך. הבקשה נשלחה אליך ב- 29 באוקטובר 2007. שלושה חודשים מאוחר יותר קיבלנו את תשובתך, מתאריך 21 בינואר 2008, אשר דחתה בבוז את בקשתנו וחזרה בקצרה על אותם שקרים והתחמקויות.

 

לכן, הנחיתי את עורכת דיני  לכתוב אליך שוב, והפעם לשאול שאלות ספציפיות. במכתב בן ארבעה עמודים מתאריך 13 בפברואר, 2008, ביקשה עורכת דיני סימוכין לטענותיך בתגובה מפורטת (ואישורי קבלה חתומים). או לחלופין הכרה באמת, באישור בכתב כי “במהלך עשרים ושלוש השנים שבהן כלוא יהונתן פולארד בארה”ב, לא קיבלו הוא או רעייתו, הגברת אסתר פולארד, תמיכה כספית כלשהי מממשלת ישראל.”

 

בתגובה ל- 22 השאלות הספציפיות שהועברו אליך על ידי עורכת דיני במכתבה אליך (כמצוין לעיל), קיבלנו לאחרונה את תשובתך מתאריך 9 במרץ 2008. התשובה כוללת שלושה משפטים וחתומה על ידי היועצת המשפטית שלך, שולמית ברנע פרגו. הטקסט המלא של מכתבך הינו כדלהלן:

 

“אין לי אלא לחזור על האמור במכתבי מיום 21/1/2008 ולהפנותך למידע שמסרה המדינה במסגרת עתירות שונות שהוגשו בעניינו של מרשך.

 

טענותייך במכתבך משוללות, ברובן, כל יסוד, ויש להצטער על סגנונן.

 

אינני רואה מקום לפרט את המידע המבוקש על ידך, מחשש שהדבר יפגע בטובתו של מר פולארד, ובמאמציה של מדינת ישראל לסייע לו.”

 

ברור, אדוני ראש הממשלה, שאם הייתה לממשלה הוכחה כלשהי התומכת בשקרים שלשכתך מפיצה אודות תמיכה בי וברעייתי, לא היית צריך להתחמק מהשאלות שהציגה לך עורכת דיני.

 

טענתך, כי המידע הנוגע לעניין זה הועבר לבית המשפט העליון פשוט אינה מהימנה. אתה יודע היטב כמוני, כי אין דבר בתשובות הממשלה לבית המשפט מלבד הבטחות לתמיכה, אשר לא קוימו מעולם! ממשלת ישראל הודתה שוב ושוב בבית המשפט העליון כי היא חייבת לספק לי ולרעייתי תמיכה מלאה, אולם למרות הודאות אלה, מעולם לא עמדה באף לא אחת ממחויבויותיה כלפינו.

 

גרוע מזה, טענתך כי תגובה לשאלות עורכת דיני “תפגע בטובתי ובמאמציה המדינה למעני” הינה שקר גס. אילו “מאמצים”?  אין זה אורך 23 שנים להבטיח את שחרורו של סוכן המוחזק בידי ידידתה ובת בריתה הקרובה ביותר של ישראל! כעת ברור לכל כי ממשלת ישראל איננה רצינית בנוגע לשחרורי, אלא היא מקווה שהזמן יעשה את שלו ו”יפתור” את בעיית פולארד לצמיתות, השם ישמור!

 

אם ישראל הייתה רצינית בנוגע לשחרורי, לא היית מתייחס אליי ואל רעייתי באופן כה אכזרי ומשקר בעניין זה! רעייתי חסרת דיור וחסרת אמצעים. אני תלוי בחברים לקבלת כסף לשיחות טלפון ולקניית מצרכים בסיסיים בכלא. זו איננה הדרך שבה מתייחסת ממשלת ישראל לסוכן שבכוונתה להביאו הביתה.

 

אדוני ראש הממשלה, רעייתי ואני רוצים להבין מהי התועלת הצומחת לך מהשקרים אודות תמיכה שממשלת ישראל נדרשת על פי חוק לספק, ואשר נמנעת מאיתנו.

אם, כפי שאתה חוזר ואומר, ממשלתך מקצה משאבים עבורי ועבור רעייתי, אולם אנחנו איננו מקבלים אותם, מי מקבל את הכסף? האם לשכתך מועלת בכספים (אשר לטענתך מיועדים לנו) והם משמשים באופן לא חוקי לצורך אחר? איננו יודעים בבטחה איזו שחיתות מתרחשת, אולם אנו יודעים כי משהו כאן מריח מאד לא טוב.

 

לסיכום: תגובתך לבקשתי לדין וחשבון הינה מעליבה ולא מקובלת. בכוונתי לנקוט בכל הצעדים שיידרשו על מנת להוציא את האמת לאור.

 

הודאה רשמית באמת – אמת אשר כל מדינת ישראל כבר יודעת באופן לא רשמי – הינה המעט שאתה חייב לסוכן אשר שירת את המדינה בנאמנות ואשר, בתמורה, בילה 23 שנים מחייו בשבי.

 

בברכה

 

יהונתן פולארד

 

עותקים:

גב’ שולמית ברנע פרגו, יועצת משפטית, לשכת רה”מ – פקס 02-5610618

ח”כ זבולון אורלב, יו”ר ועדת הכנסת – פקס 02-6753709

השופט מיכה לינדשטראוס, מבקר המדינה – פקס  02-6665204, 02-6665150

מר עובד יחזקאל, מזכיר הממשלה – פקס 02-5632580

 

 

 
JUSTICE FOR JONATHAN POLLARD
Website: http://www.JonathanPollard.org
RSS: http://www.JonathanPollard.org/rss.htm כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר