פרסום שמות חשודים – עד מתי?

פרסום שמות חשודים – עד מתי?

יוסי כרמלי, עו”ד
25.01.2008 20:51
פרסום שמות חשודים – עד מתי?


אין בדעתי לתת לאדם החשוד במעשה זה או אחר להתחמק מעונשו, אך אני כאזרח רגיל מתעקש שיש בכוחנו להמתין עד שכל אדם יגיע ליומו במשפט, ולו רק בשביל לדעת את האמת האמיתית.22 לינואר 2008

מדינת ישראל שנת 2008 חשוד פלוני מגיע לאולם המעצרים הארור במשכנו בבית משפט השלום בתל אביב, מעילה שנעשתה בחברה מפורסמת, ומה לעשות, כול עובדיה חשודים בפוטנציה, מגיע אחד המנהלים לאותו אולם והפלא ופלא, שורה של צלמים מכל עבר שועטים לקבל צילום מ”עבריין מרמה” שעדיין לא הורשע.

בתום הדיון הוחלט להשאירו במעצר ליומיים נוספים, למחרת פורסם בכל העיתונים שלחשוד פלוני ככל הנראה ישנה נגיעה במעילה תוך השמת תמונתו.

כפועל יוצא שלושת ילדיו הלומדים בבית הספר רוצים להיכנס למנהרות אין סופיות מהבושה הבוז והלעג שהרחוב מגיב.

נשמע קודר ומפחיד? חברים, חשוב לדעת, בזמן שתקראו מאמר זה עוד ועוד נפשות נפגעות לאין שיעור ממעשיה של החברה בה אנו חיים.

ציינתי חברה לא בגלל שאנוכי חושב שאין אשם במערכת, אלא כי אנו כאזרחים מן השורה נותנים ידנו למעשי זוועה אלו, מעשים אשר יכולים לדפוק על דלת ביתנו בבוא הזמן וזאת ללא יכולת להתמודד עם הבושה  שאנו, ממש אנו, נותנים ידינו לטרף הפרסומי.

על כן אני מעריך ומקווה שאנו כחברה נגיב בבוז לפרסומים שכאלה עד שאלה ה”מרוויחים” על גבינו האזרחים יחדלו מ”ציד המכשפות” אשר כאזרחים צריכים וחייבים לתת ידינו לכך.

זאת ועוד, אבהיר, אין בדעתי לתת לאדם החשוד במעשה זה או אחר להתחמק מעונשו או לשלם את חובו לחברה, אך אני כאזרח רגיל מתעקש שיש בכוחנו להמתין עד שכל אדם יגיע ליומו במשפט, ולו רק בשביל לדעת את האמת האמיתית. לכן אנו  כחברה צריכים לתת את מבטחנו במערכת המשפט שתדע לעשות את הצדק הראוי עם החוטאים והפושעים.

לפיכך, אני מניח כי כל קוראי שורות אלו יפנימו ויבינו כי הבוקר של מחר עשוי להיות שונה מקודמו אם נבין כי גם אם נחקרנו/נעצרנו תוך עזרה למערכת האכיפה להגיע לאמת  הרי שש מנו יהא תמיד נקי וללא חשש או מורא שילדינו יסבלו כתוצאה מרדיפה לא מוסברת של סוחרי אדם מהתקשורת.

_______________

הכותב הנו עו”ד המתמחה בדין הפלילי

 כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר