אולמרט לא יתפטר לנוכח דו”ח וינוגרד

אולמרט לא יתפטר לנוכח דו”ח וינוגרד

אביתר בן-צדף
האתר של אביתר 27.12.2007 23:50
לא יוותר על שנייה אחת מכהונתו

לא יוותר על שנייה אחת מכהונתו


אולמרט לא התכוון להתפטר עקב מלחמת לבנון 2 * כפי שצפיתי כבר כשמונתה ועדת וינוגרד – הוא ימזמז את הדו”ח, ולא משנה כמה חמור יהיה, עד שימצה את מלוא ימי כהונתו * הקואליציה (ש”ס, עבודה, הגמלאים וליברמן) תעזור לו לצלוח את הגלים הסוערים – למרות רצון העם ונגד טובתו *ראש הממשלה אולמרט הוא שועל ותיק, המחבל בכרם הפוליטיקה הישראלית כבר יותר מארבעים שנה. חקירות-שווא של המשטרה, עמדות של היועץ המשפטי (שמונה כדי לבצע את עבודתו – כלומר, לזכות את החַטאים שמינוהו לתפקידו), כישלון כולל בניהול המדינה, מפלה במלחמה ואפילו דו”ח חמור ביותר, שתכתוב עלי תפקודו ועל תפקוד ממשלתו ועדת וינוגרד, לא יגרמו לאולמרט לוותר אפילו על שנייה אחת מכהונתו.

 

הייתי ממליץ לכולם ללמוד את מהלכי אולמרט מאז הביס את מדינת ישראל במלחמת לבנון 2. זה יהיה רב-מכר במדעי המדינה ובחקר הפוליטיקה: אולמרט מלמד את רב-האמנים א’-ב’ של פוליטיקה.

 

פעם, כשמינה אולמרט את ועדת וינוגרד, הסברתי, שאינו מתכוון אלא למשוך זמן. הצמרת אינה מתכוננת לתת לעם לכפות עליה לחקור את תפקודה במלחמה, ולא להפיק לקחים מהכישלון הצבאי החמור ומהפקרת העורף (שנמשכת בלי הפסקה).

 

דבריי גרמו לרבים לתמוה על שיקול-דעתי. לדעתי, כל אחד ממהלכי אולמרט – מאז הביס את עם ישראל במלחמת לבנון 2 – מלמד על כוונתו, ומעצימה. אתם מוזמנים לקרוא שוב את מה שכתבתי אז ומאז – וזה היה בניגוד למה שמוסכם כמעט על הכל, שאולמרט חייב ללכת הבייתה, ויפה שעה אחת קודם.

 

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, נפגש אחר הצהריים בלשכתו בירושלים עם חברי סיעת מרצ והכריז כי לא יתפטר מתפקידו לאחר פרסום הדוח הסופי של ועדת וינוגרד. ‘אני לא מתכוון להתפטר בעקבות דוח וינוגרד, אני אקבע את היום והשעה בו אגיב לדוח’, אמר אולמרט, שהדגיש כי הוא מתכוון להמשיך במשא ומתן על הסדר קבע עם הפלשתינים במהלך שנת 2008 במטרה להגיע להסכם שלום” דיווחה מיה בנגל באתר nrg.

 

בקיצור, הכל מותר – אפילו להשתמש בשם השלום לשווא (אולמרט אינו חלוץ בתחום הזה ואף אינו מחדֵש בו) – על מנת להשאיר את החבורה הכושלת ואת ראש הממשלה המתועב ביותר בתולדות המדינה על כנם, כדי שיוכלו להיאחז בקרנות המזבח, ולינוק ללא הפרעה מעטיני המדינה.

 

עוד מעט יגיע לכאן הנשיא ג’ורג’ בוש. כמובן, זה לא הזמן להדיח את ראש הממשלה, או להתפטרותו. אחר כך צריך לשמור על ה”מומנטום”, ולשם כך אפילו למכור כל דבר בכל מחיר. עיינו בדברים לעיל של מיה בנגל. זה הרבה יותר נוח מאשר להיזרק על-ידי העם בבחירות, ולעמוד לחקירה ללא התואר וללא הילה.

 

ומה יהיה על העם ועל המדינה?

 

למי איכפת.

 

מאתרגים את אולמרט

 

המשפחות השכולות זועמות – ובצדק.

 

מיד לאחר פרסום הדו”ח הסופי של ועדת וינוגרד הן יפרסמו “דו”ח חקירה משלהם על תפקוד הממשלה והצבא במלחמת לבנון השנייה ובו יהיו גם יהיו מסקנות אישיות ונוקבות” – דיווח יובל אזולאי באתר “הארץ”.

 

ההורים השכולים מבטיחים לפתוח במאבק כדי להביא להתפטרות אולמרט, ולהביא את העם לבחירות. אלו, כנראה, מלים בעלמא, למרות שהן מבטאות זעם כן ואמיתי – כיוון שקואליציה קשיחה למדי עומדת מאחורי אולמרט, ומבטיחה אותו, למרות כישלונותיו ולמרות כל הפרשיות, שנדבקו (ויידבקו) לשמו.

 

דרך אגב, הדיווח על עמדת ההורים השכולים מצביע היטב על מוקדי כוחו של אולמרט. אתר nrg דיווח, כי יעל אדמוני, העורכת הראשית של ידיעות תקשורת, גנזה שתי ידיעות, שבהן תקפו משפחות שכולות את ראש הממשלה אולמרט.

 


לכתבה המלאה במקורכתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר