סמרטוט אדום – טור שבועי, 17 ביולי, 2007: חדשות טובות

סמרטוט אדום – טור שבועי, 17 ביולי, 2007: חדשות טובות


גדעון ספירו 17.07.2007 11:55
סמרטוט אדום – טור שבועי, 17 ביולי, 2007: חדשות טובות


מספר הולך וגדל של חייבי גיוס, ליבם גס בצבא. וזה טוב *** נאומו של בוש – אחד משיאי הצביעות *** הנשיא שמעון הראשון – עובד אלילים של כוחות הביטחון
חדשות טובות

לקראת גיוס חודש אוגוסט פורסם על ידי אגף כוח אדם  של צבא הכיבוש כי 25 אחוזים מבני המחזור וכ-45 אחוזים מבנות המחזור לא מתגייסים משלל סיבות. הצבא רואה זאת בחומרה, הוא קורא לכך השתמטות, וסבור כי אנו צועדים מבחינתו למשבר חמור.  אני קורא לכך התפכחות.

עבורי ידיעות אלו הן סיבה לאופטימיות כלשהי.  הנה מספר הולך וגדל של חייבי גיוס, ליבם גס בצבא. וזה טוב. הם רואים כיצד אנשים נהרגים במלחמות מיותרות, נסחטים כחיילי כיבוש, רואים כיצד הצבא והמדינה בורחים  מאחריות, (מתנהגים כתגרנים בשוק ביחס לשחרור שבויים), הבנות רואות כיצד רבות מהן מנוצלות לעבודות פקידות תפלות וסובלות מהטרדות מיניות, והמסקנה ברורה: לעקוף בכל שיטה אפשרית את חובת הגיוס.

ככל שתקטן מצבת כוח האדם של הצבא כך הוא יתקשה למלא את משימות הכיבוש והדיכוי.

יש שלל שיטות לקבל פטור מגיוס, כולן ראויות, אם כי יש מדרג בין הראוי יותר לפחות. אין ספק כי מי שמסרבים ומסרבות מסיבות אידיאולוגיות להיות חיילי כיבוש ובשר תותחים למלחמות לא להם, או פצפיסטים שמצפונם אינו מרשה להם לקטול חיי אדם,  עומדים בראש הפירמידה. אבל גם מי שפשוט רוצים לחסוך את שלוש השנים המבוזבזות האלו , כל אחד ואחת מסיבותיהם/ן, ומשתמשים  בין בסעיף הנפשי, או הפלילי, או הבריאותי, או הדתי, יבורכו.   הכל הולך. מי שלא מתגייסים לצבא, מובטח להם דבר חשוב מאד, הם לא ישתתפו בפשעי מלחמה.

אני מייעץ ומסייע כבר שנים לצעירים המבקשים לא להתגייס.  אינני כופה  את עמדותיי, שהן מבית המדרש של  יש גבול  והתנועות הדומות לה, ומתאים עצמי לרצונותיו של כל צעיר.

לא מכבר הכרתי צעיר שחשב כי אם יופיע אצל קצין בריאות הנפש כצרכן סמים כבד, הוא יקבל את הפטור.  לאחר שוידאתי כי אינו משתמש בסמים,  נתתי לו כמה עצות שעשויות לסייע לו ליצור  הצגה אמינה.  לפני מספר ימים הוא הראה לי בגאווה את תעודת הפטור.  הוא בדרכו ללימודים בחו”ל.  הוא הבטיח לי כי יצטרף לפעולות נגד מדיניות ישראל בשטחים הכבושים בקמפוס בו ילמד.

הצבא בישראל הוא סוג של סם. יש מספר הולך וגדל של צעירים שנגמלו ממנו, או שהם בתהליך של גמילה.  נקווה שהמספר ילך ויגדל.  המתנחלים הם הפשע המאורגן הגדול ביותר בישראל, במימון ובחסות הממשלה. אותם אני שונא יותר מכל, שנאה בריאה, שורשית  כפי שראוי לשנוא פשיסטים וגזענים. הצבא הוא יעד השנאה הבא בתור. שוחר שלום ושוויון כמוני אינו יכול שלא לשנוא את מכונת ההרג והמלחמה הזו. מכאן נובעת מחויבותי לסייע לכל מי שמבקש לא להימנות על המפלצת.

נאומו של בוש

הנאום האחרון של נשיא ארה”ב שמרביתו הוקדש להטפות מוסר לרשות הפלסטינית, ייחרט קרוב לוודאי כאחד משיאי הצביעות.  עומד  לו מנהיג כושל ונכשל, ברון מלחמה מושחת,  אחראי לרצח המונים ומטיף מוסר לרשות הפלסטינית על מוסר, טוהר מידות, מאבק בטרור ובשחיתות. אין לבוש בושה.

הרשות הפלסטינית, עם כל חסרונותיה,  בעיותיה וכישלונותיה,  בהשוואה לבוש, היא כמעט חלק מל”ו צדיקים.

בוש, טרוריסט מהמעלה הראשונה, שהצליח להרוס כמעט כל דבר שנגע בו, מחרחר מלחמה, אחראי לרצח המונים בעיראק, באפגניסטן ובעוד מקומות, עומד בראש שיטה פוליטית וכלכלית שחלק מהד.נ.א שלה הוא שחיתות, שבחירתו לתפקיד הייתה מלווה אף היא בשחיתות, הוא האחרון שרשאי ויכול להיות מורה דרך למאבק בטרור ולמינהל תקין ודמוקרטי.

לא מכבר הוקרן בערוץ הראשון סרט דוקומנטרי המתעד את החברות האמריקאיות שגוזרות קופונים בעיראק, רובן ככולן קשורות בעולם העסקים של סגן הנשיא צ’ייני ובוש עצמו.   הנה פורחת לה שחיתות של רווחי מלחמה, שעה שמיליוני בני  העם העיראקי הטבוחים, הפצועים והחבולים אוכלים את פירות הבאושים של פלישת בוש לעיראק.

אם ראש ממשלת בריטניה לשעבר טוני בלייר, שמונה לשליח הקוורטט באזורנו, הולך ליישם את מורשת בוש אצלנו,  הוא יפגוש מפגינים משני צידי חומת האפרטהייד, ישראלים ופלסטינים כאחד. והוא גם ייכשל.

הנשיא שמעון הראשון

חתן פרס נובל לשלום (אחת הטעויות הקשות של ועדת הפרס) והנשיא החדש שמעון פרס,  סיים את נאום ההכתרה במלים “יחי צבא ההגנה לישראל, תחי מדינת ישראל”. לא יחי השלום, לא תחי הדמוקרטיה, אלי יחי הצבא שלפחות מזה 40 שנים הוא צבא כיבוש ופשעי מלחמה.

פרס הנושא על גבו את פשע  הקמת ההתנחלויות, פשע הקמת הכור בדימונה וייצור נשק גרעיני, פשע מלחמת לבנון, חטיפת מרדכי ואנונו  ועוד חטאים לרוב כמו עריקה ממפלגתו לאחר שהפסיד בבחירות ליריב מיהדות אפריקה, (לא מספיק מכובד כמו להפסיד לרבין),  הוא עובד אלילים של כוחות הביטחון הישראלים וגרופי של נשק גרעיני.   אין ספק שנשמע ממנו עתה כל מיני הצהרות שלום, אולם  הן במידה רבה חלולות, שהרי כשהיה לו כוח ביצוע הוא עשה הכל למען הנצחת הסכסוך. עתה כשהוא יושב בכלוב הזהב כנשיא, חסר יכולת ביצוע, הוא ירפד אותנו בהצהרות ערבות לאוזן. הכל יחסי ציבור. לא קונה ממנו  מכונית משומשת.

 כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר