נאציזם כחול-לבן אנחנו כבר מכירים, ועכשיו גם ליל-בדולח ושריפת ספרים – הכל כחול-לבן!

קישור מקוצר למאמר הזה: https://www.quimka.net/43052
 

קימקא שמחה ניר, עו”ד 20.04.2007 10:53
נאציזם כחול-לבן אנחנו כבר מכירים, ועכשיו גם ליל-בדולח ושריפת ספרים – הכל כחול-לבן! - נאצים - נאציזם כחול-לבן - גרמניה הנאצית - פינוי עמונה - זוועת נירים - ליל הבדולח - שריפת ספרים - היינריך היינה - אורי מילשטיין - שמחה ניר

 

על הפריצה לביתו של ההיסטוריון הצבאי ד”ר אורי מילשטיין: הפורצים הוציאו ממקומו מחשב ובו מסמכים וכתבי יד רבים, והתכוונו לצאת איתו מהבית כאשר הופתעו על ידי סייר של חברת השמירה, וברחו *** כמו אצל הגויים, אבל כחול-לבן!


נאציזם כחול-לבן כבר ראינו בארץ הזאת – לבושתנו, גם בימים ההם, גם בזמן הזה.

 

התנכלות לעורכי דין יהודים שהעזו לפעול מול השלטונות למען לקוחותיהם, והושפלו בריש גלי על “חוצפתם” – ראינו גם ראינו: בימים ההם בגרמניה הנאצית, בזמן הזה במדינת היהודים.

 

ועכשיו יש לנו גם ליל-בדולח משלנו, וגם שריפת ספרים משלנו, הכל כחול-לבן:

 

ביום חמישי 19 באפריל בשעה 22.30 היתה פריצה לביתו של ההיסטוריון הצבאי ד”ר אורי מילשטיין שעה שאיש לא היה בבית. הפורצים הוציאו מחשב ממקומו ובו מסמכים וכתבי יד רבים, ארזו אותו בשמיכה והתכוונו לצאת איתו מהבית כאשר הופתעו על ידי סייר של חברת השמירה מוקד אמון וברחו. הם הותירו את המחשב ארוז בסלון וכך מצאו אותו חוקרי משטרת מסובים. הוגשה תלונה למשטרה. יש לציין שלפני שבועיים פרסם ד”ר מילשטיין ספר/מחקר חדש, “עלילת דם בדיר יאסין – הספר השחור” המפריך את הטענה שלוחמי אצ”ל ולח”י טבחו בערביי הכפר הערבי דיר יאסין במלחמת העצמאות. הספר טוען  שאת העלילה רקם אלוף משנה בדימוס ד”ר מאיר פעיל בשליחות מנהיגי מפ”ם – השמאל של אותם ימים.  הפרסום עורר זעם רב בקרב חוגי שמאל, יהודים וערבים. יתכן כי הם יזמו את הפריצה בניסיון לגנוב את המחשב.  יש לציין שזאת לא הפעם הראשונה שפרצו לביתו של ד”ר מילשטיין לגנוב מסמכים ולאחרונה אף איימו על חייו ועל כך הוגשה תלונה למשטרה (ד”ר אורי מילשטיין, הודעה לעיתונות, 19.4.2007).

 

ואין לנו אלא לחזור על נבואתו של היינריך היינה, בן המאה ה-19, כמאה שנים קודם לשואה, על הצפוי במולדתו, גרמניה: “מקום שבו שורפים ספרים, שם ישרפו בסוף גם בני אדם”.

 

האתר של הד”ר אורי מילשטיין 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר