יהיה שם למלחמה. ואולי לפני כן – עוד מלחמה (בין השרים)

יהיה שם למלחמה. ואולי לפני כן – עוד מלחמה (בין השרים)


אביתר בן-צדף 14.03.2007 15:50
יהיה שם למלחמה. ואולי לפני כן – עוד מלחמה (בין השרים)


מופע האימים של שני שרים, המתכתשים ביניהם על הזכות לקרוא לאסון, שהמיטו עלינו בקיץ האחרון (דמתכני, “מלחמת לבנון 2”), בשם *יהיה שם למלחמה.

ואולי לפני כן – עוד מלחמה (בין השרים)

עמיר פרץ קורא אותי (אני מקווה), או אולי את עופר דרורי.

ביום ראשון פרסמתי כאן מאמר על המלחמה היתומה, שנותרה ללא שם.

ביום שני בערב הודיע משרד הביטחון, שהשר פרץ מינה את פרופ’ דוד ליבאי לעמוד בראש ועדה, שתמצא שם למלחמה. לא פחות משני אלופים יעזרו לו במשימה.
 
כך כתב מתי טוכפלד
באתר NFC:

“שר הביטחון פרץ מינה את עו”ד דוד ליבאי לעמוד בראש הוועדה שתמצא את שם המלחמה. למרות שחלפו שמונה חודשים מאז המערכה האחרונה בלבנון, עדיין לא נמצא שם למלחמה. שמה הבלתי רישמי של המלחמה, הוא מלחמת לבנון השנייה, אולם הערכה היא כי שם זה לא יתקבל בסופו של דבר להיות השם הרשמי של המלחמה בקיץ.

“עמיר פרץ טוען כי בסמכותו, על-פי חוק העיטורים משנת 1970, להחליט על אות ושם למערכה. בנוסף לליבאי, יהיו בוועדה גם האלוף במיל. יורם יאיר (יה-יה), והאלוף ישי בר, אב בית הדין לערעורים של צה”ל”.

לא הספיק פרץ למנות, וקפץ עליו רוגזו של השר יעקב אדרי (תאמינו לי, יש דבר כזה), הטוען, כי שמות למלחמות הנה התמחותו המיוחדת. ממשיך לספר טוכפלד:

“אלא שלשר יעקב אדרי, ראש הוועדה הממשלתית לסמלים וטקסים, אין שום כוונה להמתין למסקנות הוועדה שהקים שר הביטחון. אדרי מתכוון להביא בעוד שבוע, ביום שני, הצעת שם למלחמה לאישור הממשלה. אדרי, הסבור כי קביעת השם למעכה בלבנון הינה בסמכות הוועדה לסמלים וטקסים בראשותו, אומר כי כבר לפני שבועיים הודיע על החלטתו להביא את שם המלחמה לאישור הממשלה. כעת על שרי הממשלה להחליט איזה שם תשא המלחמה, את השם שיביא פרץ, או את השם שיציע אדרי”.

מה שנאמר, מכשלתנו עוסקת כל הזמן רק במה שצריך, ובזמן.

הטמטום הזה היה יכול להיות מצחיק מאוד – אלא שהוא שלנו. געוואלד!

הייתי ממליץ לחברי ממשלתו הלא-נכבדה של אהוד אולמרט להיפנות מדי פעם מקרבות הרחוב שלהם, ולקרוא את תגובות הקוראים באתרים השונים על הודעת השר פרץ. מתברר, שלעם יש חוש מצוין להגדרה ואפילו יצירתיות מדהימה. יקראו השרים, וייהנו. מגיע להם רגע של נחת.

למאמר המקוריכתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר