לבטל לאלתר את הרשות הפלסטינית

לבטל לאלתר את הרשות הפלסטינית

ד”ר אברהם בן עזרא
בן עזרא – תכנון וייעוץ 12.12.2006 04:58
יובל שטייניץ (ליכוד)

יובל שטייניץ (ליכוד)


בעקבות דברי ההסתה של “ראש הממשלה” של הרשות הפלסטינית איסמעיל הנייה, בביקורו האחרון בטהראן – ממנו טרם שב לישראל, בהם הכריז הלה כי “הגיע הזמן לתפנית אסטרטגית שתשים סוף ל-13 שנים של הסתה, טרור והפרת הסכמים”, קרא ח”כ יובל שטייניץ [ליכוד] לבטל את הרשות הפלסטינית ביהודה ושומרון.

מוצע לקחת במלוא הרצינות הצעה זו של שטייניץ וראוי לאמצה מן הכוח אל הפועל בשעה זו.בעקבות דברי ההסתה של “ראש הממשלה” של הרשות הפלסטינית איסמעיל הנייה, בביקורו האחרון בטהראן – ממנו טרם שב לישראל, בהם הכריז הלה כי “הגיע הזמן לתפנית אסטרטגית שתשים סוף ל-13 שנים של הסתה, טרור והפרת הסכמים“, קרא ח”כ יובל שטייניץ [ליכוד] לבטל את הרשות הפלסטינית ביהודה ושומרון.  

מוצע לקחת במלוא הרצינות הצעה זו של שטייניץ וראוי לאמצה מן הכוח אל הפועל בשעה זו. 

יובהר: הרשות הפלסטינית היא למעשה ארגון טרור לא רק על פי הצהרות ראשה, הנייה, ואחרים מחבורתו התומכים בגלוי בטרור, אלא גם על פי פעילות רשות זו בשטח, בפועל  ולמעשה. הרשות הפלסטינית, המנוהלת כיום על ידי החמאס, היא ארגון טרור לכל דבר.

לו ישראל לא נתנה חסותה דה-פאקטו לארגון זה בעצם התרת פעילותו בתוככי מדינת ישראל, על ידי קיום ראיונות בכלי התקשורת הממלכתיים עם נציגי הארגון ובפעילויות אחרות מולו כאילו מדובר במדינה מערב אירופאית ולא באיגוד של חבורות רחוב שכל עיסוקיהן הוא חבלה במדינת ישראל ובאזרחיה, גם מדינות רבות בעולם [ובכללן, ובראשן, ארה”ב] לא היו מקיימות כל מגע עם הרשות הפלסטינית.  

רק הלגיטימציה-למעשה בה זוכה הרשות מטעם חוגי השמאל בישראל, מאפשרת לה להתקיים ואף לנהל מגעים עם גורמי חוץ, כאילו היא ממש מדינה. ולא היא: רשות זו כל כולה אוסף של ארגוני מחבלים הפועלים מטעמה, בחסותה, בעידודה ובאישורה. 

אין זה סוד, וכיום – זה גם מוצהר רשמית, כי שאיפת רשות זו היא: השמדת מדינת ישראל. מכיוון שדבר זה אינו בר-ביצוע, מנסים מנהיגיה ליצור לובי לרעיון עיוועים זה באיראן, הצועדת בנחישות בשנים האחרונות לקראת ייצור נשק גרעיני, בתקווה כי אפשר יהיה בשלב כלשהו לשכנע את נשיא איראן הסהרורי להטיל פצצת אטום על ישראל ובכך “ליצור תפנית אסטרטגית שתשים סוף ל-13 שנים של הסתה, טרור והפרת הסכמים”, כדברי הנייה שם. 

להבהיר: אם רק למדינה יש ממשלה, הנייה אינו ראש ממשלה ולא ראוי כי בכלי התקשורת הישראליים הרשמיים יכנוהו בתואר זה.  בהחלט יהא זה מוצדק להוסיף לשמו תואר אחר – תואר התואם את עיסוקו, וההולם את שאיפותיו: טרוריסט.  אך העיקר אינו בתארים אלא במהות, ולאור זאת יש לבטל את הרשות הפלסטינית מלהתקיים בשטח מדינת ישראל.  

אין אח ורע בעולם למצב הזוי זה, בו מדינה ריבונית תומכת בארגונים הקמים עליה לחסלה, לא רק תמיכה פורמלית ופרוצדורלית בצורת התרת פעילויות ארגוניות בשטחה, אלא גם הכרה בפעילויות אלו כלגיטימיות, הבנה מופלגת למניעי הטרור, מתן במה בכל אמצעי התקשורת ותמיכה כספית מסיבית בין באמצעות מימון רשת חשמל, כבישים, רשת תקשורת ועוד, בין ע”י “החזרי מסים”, ובין באמצעות הסכמה ואי מניעת מעברי כספים מחו”ל למטרות טרור, במסווה של תמיכה לגיטימית [שיקום, מזון, תרופות וכו’].

האינטרס הישראלי מכתיב ביטול הרשות. 

ביטול הרשות תחסל את פעילויותיה בישראל ותשאיר את הארגונים החבלניים במדינות אחרות: שם יהיו רדופים במדינות כמו ירדן ומצרים, או שייהנו מחופש מידתי במדינות אחרות, כסוריה וכלבנון, אך מבחינת האינטרס הישראלי, מוטב שירוו נחת שם, מאשר כאן. 

נראה לי כי כל זה ידוע היטב לח”כ יובל שטייניץ ולא בכדי הוא העלה את הצעתו. אלא שגם אם הביע את הרעיון כאמירה שלא כוונה למעשים, ראוי כי תכוון למעשים למען ביטחון מדינת ישראל ולמיגור הטרור באזורנו.
 


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר