סמרטוט אדום – טור שבועי, 13 בספטמבר, 2006: ותודה לח”כ אפי איתם

סמרטוט אדום – טור שבועי, 13 בספטמבר, 2006: ותודה לח”כ אפי איתם


גדעון ספירו 17.09.2006 14:57
בקדומים יסדתי

בקדומים יסדתי


להיות אסירי תודה לאיתם ששם על השולחן, כבר עתה, את תכנית הגירוש שלו. מי שסבור כי תכניתו אינה בת ביצוע, משום שישראל תהיה אז “המצורעת של העולם”, מגלה אופטימיות.סמרטוט אדום – טור שבועי, 13 בספטמבר, 2006

ותודה לח”כ אפי איתם

אנו צריכים להיות אסירי תודה לאיתם ששם על השולחן, כבר עתה, את תכנית הגירוש שלו. מי שסבור כי תכניתו אינה בת ביצוע, משום שישראל תהיה אז “המצורעת של העולם” כפי שמספר אנשי שמאל מנחמים אותנו,  מגלה אופטימיות.

 

נסיעתם של שלושת חברי הכנסת של בל”ד לסוריה שיחררה בישראל פרץ בוטה ומאיים של גזענות, שגם בערוגות הימין לא נשמעים כמותו מדי יום.

עלה על כולם ח”כ אפי איתם שבאזכרה למתנחל שנימנה עם הרוגי מלחמת לבנון השנייה שהתקיימה בהתנחלות עלי, אמר כי אין מנוס מגירוש מרבית הפלסטינים בשטחים הכבושים, ובמקביל להדיר את ערביי ישראל מהפוליטיקה הישראלית.

אבחנתו של איתם כי יש סתירה בלתי ניתנת לגישור בין הכיבוש והמתנחלים לבין הפלסטינים  היא נכונה. מסקנתו כי יש לגרש את הפלסטינים כדי להשתחרר מהסתירה לקוחה  מהביבים של הוגי השמדת עמים. אחד מחברי הכנסת הערבים הגיב כי רעיונותיו של איתם נשמעים טוב יותר בגרמנית, אבל האמת היא כי הם נשמעים רע בכל שפה, והאמת העוד יותר עצובה היא כי יש לרעיונות עיוועים אלו שורשים למכביר גם בשפה העברית, בספר יהושע. הג’נוסייד היהודי קדם בכמה אלפי שנים לג’נוסייד הגרמני.

 

מעולם לא רוויתי נחת מהרומן של בל”ד עם המשטר הסורי. מי שרוצה לקחת חלק בבניית ישראל דמוקרטית, מדינת כל אזרחיה, צריך להיות מאד מסוייג מקשרים עם משטרים שדמוקרטיה וזכויות אדם אינם נר לרגליהם, אם להתבטא בעדינות. אולם הפעם, לאור דברי איתם, אני אפילו מברך על הנסיעה כי היא תרמה לפיצוץ המורסה הגזענית בראש חוצות.

אפשר לפתור את איתם כעוד העתק של הרב כהנא, אבל  הוא לא.  כהנא נתפש תמיד כיבוא זר שלא מבני הארץ, גזען תימהוני שייבא מארה”ב גירסה יהודית של הארגון הגזעני קו קלוקס קלן.

לא כך איתם. הוא מה שקרוי בן הארץ. יליד קיבוץ, קצין בכיר בצבא, ח”כ, שר לשעבר  ויתכן גם בעתיד.  הוא מבטא בעברית הצברית שלו ציבור לא קטן. סכנתו גדולה לאין ערוך מזו שנשקפה מכהנא.

 

אנו צריכים להיות אסירי תודה לאיתם ששם על השולחן, כבר עתה, את תכנית הגירוש שלו. מי שסבור כי תכניתו אינה בת ביצוע, משום שישראל תהיה אז “המצורעת של העולם” כפי שמספר אנשי שמאל מנחמים אותנו,  מגלה אופטימיות.

כפי שהעולם קיבל עם הזמן את הנכבה של 1948, כך גם היום, במסווה “המלחמה נגד הטרור”, יש לישראל מרחב תמרון ליזום נכבה חדשה. העולם  אולי ימחה, אבל מחאה כזו לא תמיד יעילה. סודן מהווה דוגמא כיצד טיהור אתני מבוצע על אף מחאה בינלאומית. המיליציה המזוינת של שבטי הג’נג’וויד שנתמכת על ידי ממשלת סודן, ביצעה עבור הממשלה את הטיהור האתני ומעשי הטבח שנילוו אליו. אין זה בלתי מתקבל על הדעת שבישראל יהוו המתנחלים  גירסה ישראלית לג’נג’וויד הסודני, ויבצעו בתמיכת ממשלת ישראל את הגירוש, מלווה בהרבה מעשי טבח נוסח די יאסין.

 

המסקנה שאיתם הגיע אליה היא בעצם מסקנה מתבקשת שממוקמת  בסופו של קו הרצף שתחילתו בכיבוש ובבניית ההתנחלויות. הציונות המתנחלת לא יכולה לחיות בשלום עם הערבים, כי היא בנויה על שוד, גזל ואפרטהייד. לכן לא מעטים מאנשי מפלגת העבודה, שהחלה את מבצע ההתנחלויות, נימנים היום עם תומכי ההתנחלויות, והם גם ישתפו פעולה בבוא היום עם הגירוש והטבח.

איתם באדיבותו, מבלי שהתכוון לכך,  נתן לנו לפחות זמן להתכונן כדי לנסות ולסכל את התכנית.

 

התכנית של איתם להרחיק את הערבים בישראל מהעשייה הפוליטית,  כבר מזמן אינה תכנית הזויה של קיצוני ימין. יותר ויותר ישראלים הרואים עצמן כשייכים “לרוב השפוי” משמיעים ואריאציות על הנושא. איתם וחבריו ניצלו היטב את מורת הציבור מביקור חברי בל”ד בסוריה, וההסתה נפלה על אוזניים קשובות. היועץ המשפטי כבר הורה על פתיחת חקירה, והימין יעשה כל מה שביכולתו על מנת להכניס את חברי הכנסת לבית הסוהר.

כל העליהום הזה הוא כמובן לא ענייני ונועד להתנכל לאזרחים ערבים שמציגים אלטרנטיבה לממשלה. לגופו של עניין ביקור הח”כים הערבים בסוריה הוא דווקא סימן שסוריה מכירה בישראל. אנו זוכרים כיצד קמה בישראל מחאה, החל בדרגים ממשלתיים וכלה בטוקבקים באינטרנט, על כך שממשלת סעודיה, מדינת אויב אף היא, הודיעה כי לא תתיר כניסה של עיתונאי ישראלי עם פמליית נשיא צרפת. אלא שאז היה מדובר בעיתונאי יהודי מעיתון יהודי ששוחה בזרם המרכזי, וכמובן שעשו בישראל כל מניפולציה אפשרית כדי להאשים את סעודיה באנטישמיות. כל העניין הזה של “ביקור במדינת אויב” נועד להיות שוט נגד ערבים.

אין מנוס אלא לדחות את המחלוקות עם המשטר הסורי לימים אחרים. אחת הדרכים לסכל את תכניות ההתנכלות של הימין הישראלי, ממשלת ישראל  ומני מזוז  היא בייזום כניסה המונית של ישראלים, יהודים וערבים, לסיורים בסוריה. אני מתכוון לבקר בקרוב בסוריה ואבדוק עם הממשלה הסורית דרכים למימוש הרעיון.  נראה את מזוז מגיש כתבי אישום נגד כמה אלפי יהודים שביקרו בסוריה. הוא יצטרך להקים מחנות מעצר המוניים.

הביקורים בסוריה יהוו דוגמא  להתנגדות אזרחית לא אלימה אל מול ממשלה וימין מאד אלימים.

 

..


מאמרים: גדעון ספירו  כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר