הבו גודל וכבוד לעיתונאי ישראל

הבו גודל וכבוד לעיתונאי ישראל

שמאל טוק
גדעון ספירו 02.08.2006 18:13
אסור להפציץ

אסור להפציץ


אסור להפציץ את אל מנאר, ואסור להפציץ את קול ישראל ואפילו אסור להפציץ את תחנת הרדיו של המתנחלים שהיא ללא ספק תחנת טרור לכל דבר.הבו גודל וכבוד לעיתונאי ישראל

מזכ”ל הפדרציה צודק במאה אחוזים. אסור להפציץ את אל מנאר, ואסור להפציץ את קול ישראל ואפילו אסור להפציץ את תחנת הרדיו של המתנחלים שהיא ללא ספק תחנת טרור לכל דבר. המלחמה הזו משבשת להרבה אנשים את פעולתם הסדירה של תאי המוח.

האיגוד הארצי של עיתונאי ישראל הודיע  על פרישתו מפדרציית העיתונאים הבינלאומית לאחר, לאחר שמזכיר הארגון אידן ווייט גינה את הפצצת תחנת הטלוויזיה הלבנונית אל מנאר על ידי חיל האוויר הישראלי. ווייט טוען שהפגזת התחנה ממחישה את הסכנה שבסימון אמצעי התקשורת כמטרות שגרתיות במצבים של סכסוך, כדי להשתיקם בדרך אלימה. הוא מוחה נגד היחס לעיתונאים בלתי חמושים כאילו היו לוחמים, בשל זיקתם הפוליטית, ומביע חשש לחופש העיתונות, דווקא מצד מדינה דמוקרטית כישראל .

ירון אנוש, איש קול ישראל, יו”ר אגודת העיתונאים בירושלים ואחד הנציגים הישראלים בפדרציה התמלא עוז ועזוז פטריוטים והודיע למזכ”ל ווייט כי “אין בדעתי להיות חבר ולהחזיק בתעודת עיתונאי של ארגון שנתן כרטיס דומה לאיש חיזבאללה”.

ווייט סירב לחזור בו מהגינוי אבל הוא הציע לבוא לישראל לישר את ההדורים, אבל עיתונאינו החמודים כה כועסים עד שהודיעו לווייט שהוא אישיות בלתי רצויה ומוטב שלא יבוא.

 

שוב אנו עדים כיצד הפטריוטיזם מסמא את האדם. זה מאד מדאיג שירון אנוש וחבריו אינם מסוגלים להתרומם מעבר לשייכותם הלאומית ולראות את העיקרון האוניברסאלי של חופש עיתונות גם בימי קונפליקט. תחנת אל מנאר קשורה לחיזבאללה שהוא גם ארגון פוליטי, מיוצג בפרלמנט הלבנוני ובממשלה.

אם עיתונאיו הם מטרה כשרה לטילי הרצח של מטוסי חיל האוויר, בגלל שלדעת ירון אנוש הם “משרתים את הטרור” אזיי אותו עקרון תופש גם לגבי קול ישראל, גלי צה”ל ותחנות הטלוויזיה הישראליות, שהרי מנקודת מבטם של מתנגדי המלחמה, בישראל ובחו”ל, הם משרתים את הטרור הישראלי בלבנון. באולפנים מתארחים ללא הפסק פושעי מלחמה במדים ובלעדיהם, ולכן מותר על פי ההגיון העקום של ירון אנוש להפציצם.

מזכ”ל הפדרציה צודק במאה אחוזים. אסור להפציץ את אל מנאר, ואסור להפציץ את קול ישראל ואפילו אסור להפציץ את תחנת הרדיו של המתנחלים שהיא ללא ספק תחנת טרור לכל דבר. המלחמה הזו משבשת להרבה אנשים את פעולתם הסדירה של תאי המוח...


מאמרים: גדעון ספירו

המלצות היום: ריח כבד של דמגוגיה עיתונאית, ערב בחירות

לכתבה המקורית המלאהכתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר