ספר חדש- ליקויי בנייה כרך א’

ספר חדש- ליקויי בנייה כרך א’

אינג’ אברהם בן עזרא
27.04.2006 10:33

ליקויי בנייה (כרך א’), ספר ראשון בסדרה. מאת: ד”ר אינג’ אברהם בן עזרא, כריכה קשה, כ-450 עמ’, בהוצאת בורסי. החיבור המעמיק והמקיף ביותר בתחום ליקויי הבנייה, תחום המעסיק גורמים רבים במשק הישראלי – את הקבלן, היזם והבונה, את הציבור הרחב של הדיירים – רוכשי הדירות הנפגעים הישירים מכל ליקוי ופגם, את המשפטנים – עורכי הדין משני הצדדים ובתי המשפט , אשר בתוקף תפקידיהם ומעמדם מצויים בלב ליבו של כל סכסוך המתגלע בגין ליקויי תכנון ובנייה.ליקויי בנייה (כרך א’)

ספר ראשון בסדרה. מאת: ד”ר אינג’ אברהם בן עזרא, כריכה קשה, כ-450 עמ’, בהוצאת בורסי.

הספר ליקויי בנייה מהווה את החיבור המעמיק והמקיף ביותר בתחום ליקויי הבנייה. תחום זה מעסיק גורמים רבים במשק הישראלי – את הקבלן, היזם והבונה, אלה אשר משתדלים למעט בליקויים כמאמר השופט (בדימוס) צבי טל: “טוב קב אחד של מניעה מתשעה קבין של תיקונים”. את הציבור הרחב של הדיירים – רוכשי הדירות הנפגעים הישירים מכל ליקוי ופגם, את המשפטנים – עורכי הדין משני הצדדים ובתי המשפט , אשר בתוקף תפקידיהם ומעמדם מצויים בלב ליבו של כל סכסוך המתגלע בגין ליקויי תכנון ובנייה.
 
נושא ליקויי הבנייה חדר ומצא מקום מוגדר באקדמיה: הוא נלמד כמקצוע נפרד בפקולטות ובמחלקות למשפטים, ונלמד במסגרת עיקרי תכנון ותחיקת הבנייה בפקולטות ובמחלקות להנדסה אזרחית ולאדריכלות. כל אלה הנוגעים לליקויי הבנייה ימצאו עניין בספר, ויגלו הפעם ספר מקיף ויסודי הן ללימוד, הן לעשייה ולעבודה מקצועית.
 
ליקויי בנייה כרך א’ מכיל:
 
הנושא הראשון הוא “יחסי קבלן – דייר ” ובו דיון בכתב ויתור, הזכות להתנגד לביצוע התיקונים, ליקויים גלויים ונסתרים, זכויותיו של מי שמכר דירתו, אחריות אישית של קבלן ועוד.
 
הנושא השני הוא “פרטי ליקויים” ובכללם: סף מוגבה במעבר למרפסת, אופן מדידת חלון, מדרגות פנימיות, אוורור מחסן, שטחי גישה (בחדרי שירות), ליקויי ריצוף ועוד.
 
הנושא השלישי דן במומחים, ובו דיון במומחה בית המשפט השם עצמו כמעין שופט או בורר, שכר טרחה בגין תשובות לשאלות הבהרה, ןעוד עניינים הנוגעים למומחה בית המשפט ולמומחי הצדדים.
 
הנושא הרביעי הוא “בוררות וגישור”- כאשר נושא הגישור נכתב ע”י המגשרת עו”ד צהלה הלוי, וכבר נאמר כי המעיין בפרק גישור – מיותר שישתמש בספרות מקצועית אחרת בתחום זה.
 
נושאים נוספים בספר: זכויות דיירים, התקן החל והתקנה בת תוקף, נזק נלווה/נזק לא ממוני ועוד.
החומר העיוני נסמך על הוראות חוק ותקנות, חוקי עזר ופסקי דין. פסקי הדין שלא פורסמו מובאים בספר לנוחיות המעיין ולשימוש יעיל.

מחיר הספר- 550 ש”ח. ניתן להזמין באתר www.benezra.co.il

לכתבה המקורית המלאהכתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר