אם אתה פועל אתה דע”ם: הפגנת פועלות ערביות

אם אתה פועל אתה דע”ם: הפגנת פועלות ערביות


13.03.2006 03:31
אם אתה פועל אתה דע"ם: הפגנת פועלות ערביות


עשרות פועלות חקלאיות ערביות הפגינו בדרישה: פתחו בפנינו את מקומות העבודה בחקלאות!

*** פרסום-חינם זה, לכל המפלגות המתמודדות לכנסת, ללא הבדל השקפה, הוא תרומת האתר של קימקא לדמוקרטיה הישראלית.לרגל יום האשה הבינלאומי, הפגינו היום בצהריים עשרות עובדות חקלאיות ומובטלות ערביות מהגליל והמשולש מול קרית הממשלה בתל-אביב.

המפגינות דרשו:

– פתחו את מקומות העבודה בפני הנשים הערביות

– שימו קץ לניצול של נשים באמצעות קבלני כוח אדם – “ראיסים”

– הפסיקו את היבוא של עובדים זולים מתאילנד, הפוגע בזכויות האדם והורס את העבודה המאורגנת

– כן לתכנית ממשלתית מיידית לסיבסוד עבודה מקומית מאורגנת בחקלאות!

הפגנה זו מפריכה את טענת החקלאים כי הפועלים המקומיים אינם רוצים לעבוד, ועל כן יש להגדיל את מכסות הפועלים הזרים. זוהי הפעם הראשונה שזכות האשה הערביה לעבוד בחקלאות מועלית על סדר היום.


אסמא אגבארייה, העומדת בראש רשימת מפלגת דע”ם לכנסת, ופעילה בעמותת מען, אמרה בהפגנה: “מאות נשים ברשימות של עמותת מען ממתינות לתורן להיכנס לעבודה, אך השערים לגאולה מהעוני נעולים. אין לחברה צ’אנס לצאת ממעגל העוני כל עוד האשה הערביה לא מכניסה כסף הביתה, וכל עוד עשרות אלפי נשים חד הוריות יהודיות נלחמות לעבוד ולחיות בכבוד”.

עוד דיברו, סיגל רוזן, מ”מוקד סיוע לעובדים זרים” שהביעה תמיכה במאבק הפועלות. סיהאם עלאווי, פועלת חקלאית ואם לארבעה מכפר קרע אמרה כי “אתמול עבדנו ללא זכויות, והיום אנו עובדות במסגרת שדואגת לנו ומבטיחה את כל זכויותינו, ושכרנו גבוה לאין שיעור ממה שהיה קודם”. רחאב אבו-ואסל מכפר קרע, אם לחמישה שבעלה סובל מנכות, סיפרה כיצד המצב הכלכלי הקשה דחף אותה לצאת לעבודה. הנא ראשד מנצרת, פועלת בעמותת סינדאנת הגליל, סיפרה כיצד היציאה לעבודה שינתה את חייה מקצה לקצה.כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר