בארי חמיש: 10 שאלות נוקבות (ותשובה לאחת מהן) בפרשת רצח רבין


בארי חמיש: 10 שאלות נוקבות (ותשובה לאחת מהן) בפרשת רצח רביןבארי חמיש
Barry Chamish 02.01.2006 08:01


"היריות נשמעו כמו קפצונים"

“היריות נשמעו כמו קפצונים”


לפי מסקנות ועדת שמגר רבין נורה בגב בלבד. אז איך להסביר את הכתם דם על דף מילות שיר השלום שרבין הכניס בכיס הקדמי בז’אקט שלו? בארי חמיש מצטרף לרב-שיח.
 

בארי חמיש

10 שאלות נוקבות (ותשובה לאחת מהן) בפרשת רצח רבין

שאלה ראשונה

עשרים דקות בערך אחרי שרבין נורה שני שוטרים כולל  ראש אגף הסימנים של משטרת ישראל, הפקד נדב לוין בדקו את הידיים של יגאל עמיר בשביל שרידי מתכת ואבקת שריפה. הם לא מצאו אף חלקיק. איך אפשר להאשים את יגאל עמיר על רצח יריות, אם 20 דקות אחרי היריות אין אבקת שריפה על ידיו?

שאלה שנייה

לפי מסקנות ועדת שמגר, יצחק רבין נורה בשעה 9:50. לפי צו מעצר של יגאל עמיר הוא נעצר בשעה 9:30. תמונת המעצר מראה שהוא אכן נעצר בשעה 9:30.

למה שינה שמגר את שעת הרצח ב-20 דקות?

שאלה שלישית

לפי מסקנות ועדת שמגר, יצחק רבין נורה מטווח 50 סנטימטרים. לפי עדות של רב פקד ברוך גלדשטיין מהמעבדה הפלילית של משטרת ישראל במשפט עמיר, רבין נורה מטווח-אפס.

יגאל עמיר לא ירה מטווח-אפס. אז מי כן ירה?

שאלה רביעית

ועדת שמגר קיבלה כאמת את עדותו של הפתולוג, ד”ר יהודה היס, שבעמוד השדרה של רבין לא היו שברים. אבל הרופאים ד”ר אפרים סנה, ד”ר גבי ברבש, ד”ר מרדכי גוטמן ואחרים, העידו שעמוד השדרה של רבין התרסק בחוליות 5 ו-6.

למה שינה היס את הפצע הקטלני של רבין?

שאלה חמישית

מספר רב של עדי ראייה שמעו צעקות “סרק סרק” וכד’ מהמאבטחים של רבין מייד אחרי הירי הראשון של עמיר. גם השוטרים העידו שהיריות נשמעו כמו “קפצונים” ולא יריות אמיתיות. למה רוב השוטרים חשבו שהיריות נשמעו כמו סרק?

שאלה ששית

מנכ”ל חברת האבטחה של איכילוב, עמוס בן דב, חתם בשנת 2002 על הכרזה משפטית שהוא הביט בתוך מכוניתו של רבין וראה כתם דם גדול במושב האחורי, וכתם בגודל דומה ליד הנהג במושב הקדמי. הכתם במושב האחורי היה של רבין, אבל של מי היה הכתם במושב הקדמי?

שאלה שביעית

לפי מסקנות ועדת שמגר רבין נורה בגב בלבד. אז איך להסביר את הכתם דם על דף מילות שיר השלום שרבין הכניס בכיס הקדמי בז’אקט שלו?

שאלה שמינית

בעדותו בוועדת שמגר, וגם במשפטו של יגאל עמיר, אומר יורם רובין, מאבטחו האישי של רבין: “זינקנו, בפירוש  זינקנו. אני מתפלא כשאני משחזר איך בן אדם בגיל כזה יכל לקפוץ ככה”, ובהמשך העדות רובין העיד שרבין קפץ ראש קדימה לאוטו. למה הוא היה העד היחיד שראה את רבין קופץ לאוטו?

שאלה תשיעית

חמישה מטרים ממכוניתו של יצחק רבין עמדו שני אמבולנסים. למה לא הכניסו את רבין לאמבולנס במקום ללימוזינה שלו?

שאלה עשירית

לפי רופאי איכילוב, עמוד השדרה של רבין התרסק וברגע הזה אין לו פעולות עצבים. אבל, לפי סרטו של רוני קמפלר, מייד אחרי הירי של עמיר בגבו, רבין הפנה רבין את ראשו אחורנית, לראות מהיכן מגיע הרעש. איך הצליח לעשות זאת ללא עצבים?

התשובה היחידה היא שהכדור היה כדור סרק.

 

יצחק רבין נרצח מכדור בודד בחזה: מסתרי הכדור הראשון – נתן גפו וד”ר הדר

על הרשעתו של יגאל עמיר ברצח יצחק רבין: תהיות – ד”ר מיכאל ברונשטיין

עוד על רצח יצחק רבין / מסתרי הכדור השלישי: היה או לא היה? – ד”ר מיכאל ברונשטיין

הקונספירציההמילה האסורה – בועז מושקוביץ

סבירות הקונספירציה [ב] – בועז מושקוביץ

קונספירציה והסתה [ג]‏ – בועז מושקוביץ

 

האתר של בארי חמיש: http://www.barrychamish.com

 

לכתבה המקורית המלאה


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר