תלמידיו של שי ניצן עולים על רבם, ויורדים עליו קשות

תלמידיו של שי ניצן עולים על רבם, ויורדים עליו קשות

שמחה ניר, עו”ד 02.07.2017 23:09
תלמידיו של שי ניצן עולים על רבם, ויורדים עליו קשות - שמחה ניר - אהוד אולמרט - פרקליט המדינה - אגו - ניצחון ליטיגנטי - שי ניצן

 

פרקליט המדינה מגדל תחת כנפיו נחשים ארסיים, ומה הפלא שהם חוזרים אליו, ומכישים גם אותו?


תלמידיו של שי ניצן עולים על רבם, ויורדים עליו קשות

פרקליט המדינה מגדל תחת כנפיו נחשים ארסיים, ומה הפלא שהם חוזרים אליו, ומכישים גם אותו?

שמחה ניר, עו”ד

בן 78 שנים אנוכי היום (15.6.2017), צעיר, בריא ובועט, אבל עוד הדרך רב, עו”ד רבה המלחמה!

רובינשטיין אליקים הנבל, אלוהים גאל את בתך שרי מייסוריה – עכשיו תורך!

למדור החדש: שופט השבוע

השופט-בדימוס שלי טימן: הציבור שונא את המערכת המשפטית ומתעב אותה

“יש ג’ונגל טוטאלי בבתי המשפט. תעשו הכול כדי לא להגיע אליהם”

אתר גרוניס.קום, אתר חופש-הביטוי

“משוב העם”, לזכרו של אשר יגורתי גרוניס, טרוריסט פסיקת ה”הוצאות”

זה יעדנו: משרד המשפטים וזכויות האזרח!

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק

“נציב תלונות הציבור על שופטים ורשמים – זה אנחנו!”

“לייק” לדף הפייסבוק עו”ד שמחה ניר – שר המשפטים הבא

המאמר ה-4,000 באתר: לו אני שר המשפטים

ההכרזה הרשמית שלי על ריצתי לתפקיד שר המשפטים

מתי מותר – ואפילו חובה – לומר לזולת “שק בתחת”?

בג”ץ 8743/14, שמחה ניר, עו”ד, נ’ הוועדה לבחירת שופטים ו-7 אחרים – קיצור תולדות הזמן

“תקע לנו סכין בגב”

כך אביעד גליקמן, nana 10, 30.6.2017:

שחרור אולמרט: גורמים בכירים בפרקליטות המדינה הביעו זעם חריף כנגד פרקליט המדינה שי ניצן, בגין ההחלטה שלא להגיש ערעור על ההחלטה לקצר את עונשו של ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט … לטענתם, ניצן נבהל מהלחץ הציבורי והתקשורתי, שם קראו לוועדת השחרורים של שב”ס לשחרר את אולמרט.

הגורמים טענו בפני חדשות 10 כי בטרם ההחלטה, שהתקבלה ביום חמישי האחרון, התנהלה ישיבה בפרקליטות ושם אמר להם ניתן כי “מסתמן שילכו לערעור”, כפי שהייתה עמדתם כל העת. לבסוף הוחלט כאמור שלא לערער, מה שהוביל למילים קשות כלפי ניצן. “הוא תקע לנו סכין בגב”, טענו אותם גורמים.

אקדים ואומר:

ראשית – כיוון שאני לא מכיר את התיק, אין לי שום דיעה באשר לשאלה אם החלטה של ועדת השחרורים היא “נכונה” או “לא נכונה”, והוא הדין גם באשר לשאלה אם היה מקום לערער על החלטתה של הוועדה.

שנית – אולמרט היה זכאי לאותו היחס לו זוכה כל אסיר, ועל פי אותם הקריטריונים, ולא היה מקום להפלותו – לא לטובה ולא לרעה.

שלישית – שי ניצן היה צריך להיות עקבי, ולנהוג בעניין אולמרט כפי שהוא נוהג עם אחרים – בין פשוטי-עם, בין מורמים-מעם, ואם שינה את מדיניותו המקצועית – הוא צריך לגלות זאת “מעל לשולחן”, ולא לשמור את זה בבטן, כדי שהוא יוכל לשמור לעצמו את כל האופציות של דבר-והיפוכו.

רביעית – לדעתי, כמי שדוגל בחופש הביטוי, מותר לפרקליטים למתוח ביקורת על הממונים עליהם, והיה רצוי מאוד שהם יאמרו את מה שיש להם בגלוי, ולא יסתתרו מאחורי ההגדרה “גורמים בכירים”, שיכולים להיות גם מתמחה זוטר במועצה המקומית זרנוגה גימ”ל.

עד כאן אין לי שום בעייה: שיעשו מה שהם מבינים, שיגידו מה שהם רוצים – הכל חופשי-חופשי.

מה מפריע לי?

הבעייה שלי מתחילה כשהם אומרים שניצן “תקע להם סכין בגב”, דהיינו שהוא פגע באינטרס האישי שלהם, פגע להם באגו. כאילו שיש להם זכות אישית שהוא גזל מהם.

בפרקליטות המדינה, כמו בכל ארגון אחר, ישנה הירארכיה מסודרת, לא כל פרקליט מוסמך לנהל מדינה משלו, ותחום הסמכות של הפרקליטים, לדרגותיהם השונות, נקבע בחוק, או בנהלים הפנימיים, ולפעמים, כאשר מדובר במקרים חריגים, או ייחודיים (כגון ראש ממשלה לשעבר, שעניינו עומד לדיון בפני ועדת השחרורים), מותר לדרגים הבכירים ביותר ליטול את המושכות לידיהם – בשביל זה הם קיימים, ולא כדי לדאוג לציוד משרדי.

כאשר הפרקליטים, כפיפיו של שי ניצן אומרים שהוא “תקע להם סכין בגב”, הם מגלים שהם תלמידיו הטובים ביותר, והם אפילו עולים על רבם.

נא להכיר (למי שעו”ד לא מכיר): שי ניצן, פרקליט המדינה

שי ניצן הוא לא רק ידוע בציבור כשקרן בעל קבלות, אלא גם מי שימכור את האמ-אמ-אמא שלו עבור הניצחון הליטיגנטי.

כדי לנצח במשפט, הוא לא יהסס להעלות את הטענות המבישות ביותר – טענות שהן בתחום הנסבל כאשר מדובר בעורכי-דין במגזר הפרטי (שם רק הכסף מדבר, ועורך-דין המעלה טענות מבישות מייצג רק את עצמו ואת הלקוח), אבל הן בלתי נסבלות במגזר הציבורי, שם עורך-הדין מייצג לא רק את עצמו, אלא גם אותנו, הציבור הממנה אותו לתפקיד, ומשלם את שכרו.

קחו, לדוגמה, טענה שהעליתי פעם בבג”ץ: הוולב”ש בוחרת לכהונת שופטי תעבורה מועמדים שמעולם לא ניהלו אפילו תיק תעבורה אחד, ואין להם שום מושג, ולו הקלוש ביותר, בענייני תעבורה.

מה טוען הפרקליט המלומד, שי ניצן? שופט תעבורה לא צריך להתמצא בענייני תעבורה!…

למען ההגינות כלפיו – למרות שהוא עצמו לא נוהג הגינות – אציין כי לטענה הזאת יש, אם רוצים, בסיס בחוק, אמנם קלוש, אבל למרות זאת היא טענה מבישה, שאינה מתאימה לפרקליט הציבורי.

האם תעלה על הדעת הטענה כי שופט מסים לא צריך להתמצא בענייני מסים, שופט פלילי לא צריך להתמצא בפלילים, שופט ביה”ד לעבודה לא צריך להתמצא בענייני עבודה, וכן הלאה? בטוח שלא, אבל אצל שי ניצן אין גבול לחוסר הבושה, ומצידו שופט בכלל לא צריך להתמצא בענייני משפט – העיקר שהאדון שי ניצן יחזור למשרד בתום יום ההופעות בבג”ץ, עם סל ניצחונות מלא וגדוש.

איך קרה שהפשפש עלה למעלה

זו תורתו של שי ניצן, שאיתה הוא התחיל את הקריירה המקצועית, ואיתה הוא צמח עד שהגיע לתפקיד פרקליט המדינה: הניצחון במשפט הוא רכושו הפרטי של הפרקליט.

ואם הוא רכושו הפרטי של הפרקליט, מה הפלא שכאשר לוקחים לפרקליטים את ה”רכוש” הזה, את ה”צעצוע” הזה, הם בוכים כילדים קטנים, כילדים מפגרים: תוקעים לנו סכין בגב!

אז זהו זה, אדון ניצן: גידלת נחשים ארסיים, ועכשיו הם מאיימים עליך.

ועל כך נאמר: בּוֹר כָּרָה וַיַּחְפְּרֵהוּ וַיִּפֹּל בְּשַׁחַת יִפְעָל (תהלים ז, טז), וגם: חֹפֵר גּוּמָּץ בּוֹ יִפּוֹל וּפֹרֵץ גָּדֵר יִשְּׁכֶנּוּ נָחָשׁ (קהלת, י, ח).

______________

למשתמשי פייסבוק, טוויטר ושאר הרשתות החברתיות – נא לשתף!

נא להגיב באמצעות הקישור “הוספת תגובה” (למטה מכאן)

אל תאמרו “מבחן בוזגלו” – אמרו “מבחן אלישבע”*לסגור את לשכת עורכי הדין*לדף הפייסבוק של עו”ד שמחה ניר*לדף הפייסבוק של האתר של קימקא

דוקודרמה: זרוק אותו לאיראנים – איך נפטרנו מאשר גרוניס 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר