עוד על הסכם הגרעין האיראני: ג’ון קרי מלגלג על בנימין נתניהו

עוד על הסכם הגרעין האיראני: ג’ון קרי מלגלג על בנימין נתניהו

שמחה ניר, עו”ד 17.08.2015 09:11
כמה זה "weeks away"?

כמה זה “weeks away”?

ביבי חושב שכל העולם מטומטם, ממשיך “להסביר” כמו גננת בגן הילדים, ומבזה את כולנו בדברי האיוולת שלו *** האם ניתן לשטוף חומרים רדיואקטיביים לתוך אסלת השירותים?


עוד על הסכם הגרעין האיראני: ג’ון קרי מלגלג על בנימין נתניהו

ביבי חושב שכל העולם מטומטם, ממשיך “להסביר” כמו גננת בגן הילדים, ומבזה את כולנו בדברי האיוולת שלו *** האם ניתן לשטוף חומרים רדיואקטיביים לתוך אסלת השירותים?

שמחה ניר, עו”ד

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק

“נציב תלונות הציבור על שופטים ורשמים – זה אנחנו!”

בן 75 שנים אנוכי, ועוד כוחי במתני!

“לייק” לדף הפייסבוק עו”ד שמחה ניר – שר המשפטים הבא

המאמר ה-4,000 באתר: לו אני שר המשפטים

ההכרזה הרשמית שלי על ריצתי לתפקיד שר המשפטים

מתי מותר – ואפילו חובה – לומר לזולת “שק בתחת”?

בג”ץ 8743/14, שמחה ניר, עו”ד, נ’ הוועדה לבחירת שופטים ו-7 אחרים – קיצור תולדות הזמן

אני לא מוכן להביע דיעה על ההסכם עם האיראנים, אשר במסגרתו הוסרו העיצומים הכלכליים שהוטלו על אירן, תמורת הסכמתה של איראן לפיקוח בין לאומי על המתקנים הגרעיניים שלה.

אני לא מוכן להביע דיעה אם יש טעם להיאבק בהסכם הזה, אחרי שהוא כבר היה לעובדה מוגמרת, ואפילו אם האמריקאים ישתכנעו לבטלו, כאשר שאר החתומות עליו כבר מממשות אותו בלי כוונה לסגת ממנו – וביבי שלנו מדבר רק אל האמריקאים (במיוחד אל הרפובליקנים, המשוכנעים-ממילא).

אני לא מוכן להביע דיעה, כי אין לי המידע המלא הדרוש כדי לשקלל את כל הנימוקים בעד או נגד. אני לא חכם כמו כל המטיפים-בשער, המוכרים לנו את מרכולתם בנאומי-כיכרות המורכבים ממשפטים קצרים וקליטים, המתאימים לתעמולת בחירות, וכמו כל אלה הקונים את המרכולת הזאת ומדקלמים אותה הלאה.

בקשו מכל אלה לכתוב לכם מאמר בן 10,000 מלים המתייחס לכל הנימוקים בעד ולכל הנימוקים נגד, ולהביע עמדה מנומקת משלו – לא תקבלו, כי הם כבר בריצה אל הכיכר הבאה.

קחו, למשל, את ראש ממשלתנו, בנימין נתניהו, אשר, שבועיים לפני הבחירות האחרונות לכנסת, רץ לשאת נאום בקונגרס האמריקאי, כדי להתריע כנגד ההסכם שהולך ומתגבש עם האיראנים.

מה בער לו, לביבי, לעזוב הכל ולרוץ לוושינגטון? לא שיקולים פוליטיים, חס ושלום, כך הוא נשבע לנו, אלא פצצת האטום האיראנית, שהיא “עניין של שבועות” (“weeks away“).

ואם לא היה ברור לנו, ולשומעים האמריקאים, עד כמה הסכנה מוחשית ומיידית, ועד כמה הדבר קריטי מבחינתה של ישראל, הוא הבהיר בצורה חד-משמעית: אם העולם ישאיר אותנו לבד, מדינת ישראל תגן על עצמה גם בלי עזרתו של העולם.

כמה זה “weeks away“?

בעיני השומעים – וזו מטרתם של דיבורים כאלה, להשפיע על השומעים – “weeks away” זה עניין של שבועיים שלושה (בערך הזמן שנותר אז עד לבחירות, ואולי קצת יותר), ואם רוצים למתוח את התקופה הזאת זה יכול להיות גם חמישה, שישה או שבעה שבועות – אבל לא יותר, כי אז זה כבר נמדד בחודשים (“months away“).

מאז נאומו של ביבי בקונגרס עברו כבר חמישה חודשים ושבועיים (מחר, ה-18.7.2015 – 168 ימים, בדיוק 24 שבועות), וזה כבר הרבה יותר מ”weeks away“, והשאלה היא מדוע ישראל לא יוצאת להגן על עצמה מפני הפצצה האיראנית, הממשמשת ובאה מפאתי מזרח. למען הדיוק – היא “ממשמשת” כבר 24 שבועות, אבל עדיין לא “באה” (והדבר היחיד בתחזיתו של ביבי שגם התגשם הוא שהפצצה האיראנית אכן לא באה “מפאתי מזרח”).

מדוע ביבי לא שולח את חיל האוויר להשמיד הצנטריפוגות האיראניות? לכך יכולות להיות כמה סיבות:

האחת – למדינת ישראל לא היה מידע אמין על ייצור הפצצות האיראניות.

השנייה – לישראל דווקא היה המידע, אבל ביבי לא העריך אותו נכונה.

השלישית – ביבי ידע גם ידע שהפצצה האיראנית אינה “עניין של שבועות”, ואפילו לא “עניין של חודשים”, אבל הוא שיקר במצח נחושה – לא רק לישראלים, ערב הבחירות, אלא גם לחבריו הרפובליקנים בקונגרס.

הרביעית – לביבי אין ביצים לעשות את המתחייב מהתחזית האפוקליפטית שלו, דבר שיביא אותנו – בחוסר אחריותו – לחורבן מדינת ישראל בתוך שבועות ספורים בלבד.

זה לא הפעם הראשונה שאני אומר את זה, וקורא לביבי לקום ולגלות מנהיגות, ולהציל את מדינת ישראל מפני האיראנים, הקמים עליה לכלותה: Bibi Netanyahu, Show Leadership!, אבל ביבי לא רציני, הוא לא שולח לאירן את חיל האוויר, למרות שהוא יודע שהפצצה האיראנית היא עניין של “weeks away“.

לא רק שביבי לא רציני, אלא שהוא חושב את כל העולם למטומטמים, ועמדתי על כך במאמרי ברק אובמה נואם בכנסת, בו הראיתי, על דרך של משל-ונמשל, איך ביבי נתניהו סיפק במו-לשונו, בנאומו בפני הקונגרס האמריקאי, את ההוכחה לכך שהנאום הזה היה לא רק מיותר, אלא גם מזיק לעניין שלשמו, על פי הצהרתו, הוא טס לוושינגטון די.סי., וגם עמדתי על כך שביבי דיבר אל האמריקאים כמו גננת אל הפעוטות בגן טרום-חובה (“Let me explain why“, “don’t be fooled“, “think again“), ורבים בארה”ב – כולל ידידי ישראל מובהקים, כמו ננסי פלוסי, למשל – ראו בכך עלבון לאינטליגנציה, שלהם ושל העם האמריקאי כולו – ובצדק.

ביבי, לא כל העולם מטומטם!

מסתבר שביבי נשאר ביבי, והוא ממשיך לחשוב שכל העולם מטומטמים.

בהופעה טלוויזיונית אמר ביבי שהתראה של 24 ימים לפני ביקורת במתקני הגרעין האיראניים כמוה כהתראה לסוחר סמים לפני שמגיעים אליו לחיפוש – דבר המאפשר לו “לשטוף את הסחורה שלו לאסלת השירותים”.

ה”הברקה” הזאת הוצגה לפני מזכיר המדינה האמריקאי, ג’ון קרי, והוא התגלגל מצחוק … (לפני שהוא תפס את עצמו ואמר “עם כל הכבוד”, ואחר כך המשיך ללגלג על ביבי: חומרים גרעיניים מחזיקים מעמד מאות ואלפי שנים, ולא ניתן לשטוף לאסלה:

https://youtu.be/aiMSwVYnRzw?t=130

 

את הדברים האלה יודע כל תלמיד תיכון, ואין בהם שום חידוש. החידוש הוא בכך שביבי מתמרן את עצמו שוב ושוב לעמדה נלעגת מול כל העולם ואשתו.

אני נמצא כעת בארה”ב, ובהיסטוריה של הארץ הזאת לא חסרו נשיאים מטומטמים, אבל – כך אומרים לי כאן – אף נשיא לא פלט את השטויות שלו מהמקפצה, בשער-בת-רבים, כמו שעושה ביבי שלנו.

ואני קורא לביבי נתניהו: אנא, הפסיק להתבזות, כי בכך אתה מבייש אותנו, ואת מדינת ישראל כולה.

____________

המלצת היום:

Bibi and Saraleh Netanyahu Sell a Used Car to the Iranian (Docudrama

____________

למשתמשי פייסבוק, טוויטר ושאר הרשתות החברתיות – נא לשתף!

נא להגיב באמצעות הקישור “הוספת תגובה” (למטה מכאן)

אל תאמרו “מבחן בוזגלו” – אמרו “מבחן אלישבע”*לסגור את לשכת עורכי הדין*לדף הפייסבוק של עו”ד שמחה ניר*לדף הפייסבוק של האתר של קימקא

דוקודרמה: זרוק אותו לאיראנים – איך נפטרנו מאשר גרוניס

  

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר