בין בחירות לקואליציה, 2015 (ה): מי שמדבר על אגו!

בין בחירות לקואליציה, 2015 (ה): מי שמדבר על אגו!

שמחה ניר, עו”ד 01.04.2015 18:05
אין לה אגו

אין לה אגו

הליכוד מאשים את האגו של נפתלי בנט בקשיי המו”מ הקואליציוני *** בנט מכחיש, במקום שיגיד “לא רק לכם מותר להיות בעלי-אגו, גם לי”, ויחזיר את הכדור למגרשו של היריב לוין *** על “דין הבוחר” ועל רצון הבוחר


בין בחירות לקואליציה, 2015 (ה): מי שמדבר על אגו!

הליכוד מאשים את האגו של נפתלי בנט בקשיי המו”מ הקואליציוני *** בנט מכחיש, במקום שיגיד “לא רק לכם מותר להיות בעלי-אגו, גם לי”, ויחזיר את הכדור למגרשו של היריב לוין *** על “דין הבוחר” ועל רצון הבוחר

שמחה ניר, עו”ד

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק

נציב תלונות הציבור על שופטים ורשמים – זה אנחנו!

(לתת לייקים זה חשוב, אבל צריך גם להצטרף!)

בן 75 שנים אנוכי, ועוד כוחי במתני!

“לייק” לדף הפייסבוק עו”ד שמחה ניר – שר המשפטים הבא

המאמר ה-4,000 באתר: לו אני שר המשפטים

ההכרזה הרשמית שלי על ריצתי לתפקיד שר המשפטים

מתי מותר – ואפילו חובה – לומר לזולת “שק בתחת”?

בג”ץ 8743/14, שמחה ניר, עו”ד, נ’ הוועדה לבחירת שופטים ו-7 אחרים – קיצור תולדות הזמן

הרבה דברים משונים כבר ראיתי בחיי הקצרים, אבל דבר כזה כנראה שעוד לא ראיתי: בכירים בליכוד: הבעיה היא האגו של בנט. זו הכותרת, וכותרת המשנה מפרטת יותר: בליכוד מאשימים את נפתלי בנט במצב המשא ומתן בין המפלגות וטוענים כי “האגו של בנט” הוא הבעיה. בבית היהודי דוחים את הטענות וסבורים שהליכוד מנסה לשמור את המחנה הציוני כאופציה.

לא נעים, אבל אני לא יודע אם לבחוק, או לצחות.

מי שנכנס לחיים הפוליטיים, יש לו אגו. כמו שיש גם לאחרים (שמחה ניר, למשל). ההליכה לחיים הפוליטיים מונעת, כמובן, מתמהיל של מניעים, אגואיסטים ואלטרואיסטים, כפי שכבר כתבתי במאמרי קשה כשאול, אשר עסק בקריאת ה”בית לא עוזבים” של שאול מופז, לנוכח גל הפרישות מהליכוד אל קדימה, אותה הקים אריאל שרון רק יומיים לפני שהוא, מופז, עזב בעצמו את בית הליכוד, ועבר לבית קדימה.

אז גם לפוליטיקאים יש אגו, ומותר שיהיה להם אגו. נפתלי בנט גם הוא פוליטיקאי, והשאלה היא כפולה: מדוע שלא יהיה גם לו אגו משלו, ומדוע שהוא יתכחש לאגו שלו.

לו אני במקום נפתלי בנט, הייתי עונה לאותם “בכירים בליכוד” כהאי לישנא: כן, יש לי אגו, אבל גם לכם יש אגו. לנתניהו בנימין (הידוע גם כביבי נתניהו) אין אגו? לרגב מרים (הידועה גם כמירי רגב) אין אגו? ללוין יריב גדעון (הידוע גם כיריב לוין) אין אגו?! אז גם לי, בנט נפתלי (הידוע גם כנפתלי בנט) יש אגו, והאגו שלי מחייב אותי לספק לבוחרי את הסחורה הטובה ביותר שאני יכול לספק להם, ושתתאים למה שהבטחתי להם.

תארו לעצמכם, הייתי מוסיף בתור נפתלי בנט, שאני מסתפק בפירורים שאתם מציעים לי … איך האגו שלי יסתכל לחברי מפלגתי בעיניים? ואיך ירגיש האגו שלי, אם כתוצאה מכך המפלגה תדיח אותי מתפקיד היו”ר, וגם מקומי בכנסת כבר לא יהיה מובטח לי?

זה מה שהייתי עושה לו הייתי נפתלי בנט: הייתי תופס את השור בקרניו, ובמקום להתכחש לאגו שלי, הייתי מחזיר אותו, כבומרנג, אל אותם הקשקשנים הסבורים שרק להם מותר להיות בעלי-אגו.

כי אגו זה לא משהו גס.

קשקשני הליכוד מכים שוב

עם סיום כתיבתם של הדברים לעיל מתברר כי ה”בכירים בליכוד” עדיין משתלחים בנפתלי בנט: “הבית היהודי בפאניקה. אלו תרגילים של כיתה א’ בפוליטיקה קטנה ונמוכה”, אמרו בכירים בליכוד. “אם בנט ויועציו רוצים לדחוף את נתניהו לממשלת אחדות או להוביל להקמת ממשלת שמאל אז שימשיכו בגנון שלהם”, ועל כן, במפלגת השלטון הביעו זעם בעקבות חשיפת nrg, לפיה שוקלת הבית היהודי שלא לחדש את ההמלצה על ראש הממשלה נתניהו. “כדאי שיקבלו את דין הבוחר ויעזרו לנתניהו להקים ממשלה לאומית”.

מעניין כי אותם “בכירים בליכוד” לא דיברו על “דין הבוחר” כאשר קדימה, בראשות ציפי לבני, קיבלה יותר מהם, וכמעט כמו שהם קיבלו היום.

ואגב, אפילו אם נכון הדבר שהבית היהודי עושה “תרגילים של כיתה א’ בפוליטיקה קטנה ונמוכה”, זה לא אומר שהם ב”פאניקה”. לדעתי בנט ומפלגתו פועלים בקור-רוח, וגם נוטלים סיכונים מחושבים, ולטעמי זה אומר רק שלליכוד כבר אין מה להגיד.

מי שבאמת נמצאים בפאניקה הם  דווקא בכירי הליכוד, אשר קיוו להקמתה במהרה של ממשלת-אינסטנט, בה הם ייהנו מהכופתאות השמנות והעסיסיות, ואילו השותפים האחרים יסתפקו בחזון העצמות היבשות, אשר לא תקרבנה עצם אל עצמו, והנה, חזונם מתהפך, ומתנדף כלא-היה.

מהו “דין הבוחר”?

דין הבוחר, כפי שמשתקף מתוצאות הבחירות האלה, הוא שביבי נתניהו ייתקל בקשיים בהרכבת הממשלה.

דין הבוחר הוא שתקום ממשלה חברתית, עם הליכוד, או בלעדיו.

דין הבוחר הוא שנפתלי בנט ישמור על העמדות אותן הוא הביע לפני הבחירות, ולאורך דרכו הפוליטית, אפילו אם הדבר יצריך בחירות חדשות.

ומהו רצון הבוחר?

“רצון הבוחר” הוא משהו אחר, אשר לא ניתן לאמדו בכלים מדעיים כלשהם. הוא יציר ערטילאי, אמורפי, אשר כל אדם יכול לצקת לתוכן את מה שהוא רוצה, מתי שהוא רוצה, וביחס לכל נקודת-זמן הנראית לו.

אני מייחס את “רצון הבוחר” למצבו היום, בין הבחירות לקואליציה, 2015.

לטעמי “רצון הבוחר” הוא שביבי יקיים את הבטחותיו והצהרותיו ערב הבחירות.

לטעמי “רצון הבוחר” הוא שלא תקום מדינה פלשתינית בכנסת הנוכחית, הכנסת ה-20.

לטעמי “רצון הבוחר” הוא שאם הנשיא ברק אובמה יחתום עם האיראנים על הסכם שאינו much-much better, ביבי ישלח את חיל האוויר הישראלי להשמיד את מתקני הגרעין האיראניים.

לטעמי “רצון הבוחר” הוא עדיין שתקום ממשלה “חברתית”, עם הליכוד, או בלעדיו.

לטעמי “רצון הבוחר” הוא שנפתלי בנט ישמור על עקרונותיו, אפילו אם הדבר יצריך בחירות חדשות.

לטעמי “רצון הבוחר” הוא לומר “טעיתי כאשר הלכתי שבי אחרי הרטוריקה והפעלולים של ביבי נתניהו, ואני רוצה לחזור אל הקלפי – לא בעוד ארבע שנים, ולא בעוד שנתיים ורבע, כאשר לביבי יתחשק הדבר, אלא ממש היום, בשנת 2015.

א-פרופו שוד האברים

באותה הידיעה נאמר גם:

במפלגת השלטון התייחסו לטענות שהשמיעו יושב ראש המפלגה נפתלי בנט וחברת הכנסת איילת שקד, על כך שהליכוד הצליח למשוך מצביעים על חשבון “הבית היהודי”. “שיפסיקו עם הסיסמאות כאילו הבית היהודי תרם איברים לליכוד. בבחירות הקודמות הליכוד הפסיד מנדטים לבית היהודי ולא שמענו איש בליכוד שדיבר על תרומת איברים. היו בחירות וראש הממשלה ניצח בגדול. כדאי שיקבלו את דין הבוחר ויעזרו לנתניהו להקים ממשלה לאומית”, אמרו.

אז יש הבדל: אם אתם, הבית היהודי, אומרים “הצביעו לנו, כי הליכוד יקים מדינה פלשתינית, ו/או יקים ממשלה עם המרכז-שמאל”, הרי אלה דברים שאתם מאמינים בהם, ומותר לכם לדבר אל לב הבוחר, ולשכנעו שאתם עדיפים על הליכוד.

אבל, מאידך, אם ביבי אומר כי “במשמרת שלו מדינה פלשתינית לא תקום”, הרי זו קבלת דבר במירמה, ולא תעמולת-בחירות לגיטימית.

אבל בדבר אחד צודקים בכירי הליכוד: אתם לא “תרמתם” את האברים לליכוד, ביבי שדד אותם מכם, ואתם לא צריכים להסס מלומר לעם את האמת.

נפתלי, אל תשתוק להם!

נפתלי בנט, אתה לא חייב שום דבר ל”בכירי הליכוד”, ואפילו לא לזוטריו: הם פגעו באגו שלך, והם מנסים לפגוע גם במחוייבותך לבוחריך.

אתה חייב רק לבוחריך, למצפון שלך, וגם לאגו שלך, כי, כאמור לעיל, אגו זה לא משהו גס.

אני חוזר, איפוא, על מה שאמרתי בפרק קודם בסדרה הזאת: בין בחירות לקואליציה, 2015 (ב): נפתלי בנט, אם יש לך ביצים – אל תשתוק לו לבנימין נתניהו, על שוד-האברים שעשה לך!

וכמובן שאני חוזר על המלצתי: צרף לגוש החוסם גם את משה כחלון ואת יאיר לפיד – כל השאר יצטרפו בשמחה, נאום שמחה ניר.

______________

למשתמשי פייסבוק, טוויטר ושאר הרשתות החברתיות – נא לשתף!

נא להגיב באמצעות הקישור “הוספת תגובה” (למטה מכאן)

אל תאמרו “מבחן בוזגלו” – אמרו “מבחן אלישבע”*לסגור את לשכת עורכי הדין*לדף הפייסבוק של עו”ד שמחה ניר*לדף הפייסבוק של האתר של קימקא

דוקודרמה: זרוק אותו לאיראנים איך נפטרנו מאשר גרוניס 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר