יאיר לפיד, ברוך בואך לפוליטיקה!

יאיר לפיד, ברוך בואך לפוליטיקה!

רות ירדני כץ
14.01.2012 17:40
ולא כמו שקרה לאביך

ולא כמו שקרה לאביך


אם אתה הולך על מפלגה חדשה, תביא אנשים שילכו איתך ושהשתן לא יעלה לראש. חבורה שבאה איתך לתרום ולשנות, ולא כמו שקרה לאביך.לדף הפייסבוק של האתר

היכנסו והצביעו “לייק” (“אהבתי”)

ותקבלו עדכון שוטף, אוטומטית, עם כל מאמר חדש

יאיר לפיד ברוך בואך לפוליטיקה. מרגע שהודעת שאתה משנה כיוון, הפוליטיקאים שלנו נעמדו על רגליהם האחוריות. איזו בהלה גרמת. גם אלה שבירכו אותך מתים מפחד. מבול המילים, הפרשנויות, הראיונות עם חברי הכנסת מכל המפלגות הראו לנו באיזו פאניקה הם שרויים. בסך הכל החלטת ללכת ולעשות מעשה, וראה למה גרמת. נתניהו חייך ובירך אותך. הוא יושב חזק והולך להיבחר שוב כיו”ר המפלגה, בסוף החודש בהליכה. שלי יחימוביץ ממש לא מודאגת, ממנה לא תיקח כלום. היא תגרוף עוד כמה מנדטים. מפלגות החרדים בוודאי שלא מודאגים. יש להם את הקהל המסור והנאמן שבמקום לצעוד קדימה הם הולכים אחורנית, אחורנית, הם לא דואגים. מפלגת ש”ס מאוד מודאגת, לא ממך, מאריה דרעי.

מר ליברמן ראש “ישראל ביתנו” לימד אותנו שרוסיה זה כאן במה שקשור לדמוקרטיה, הוא מרכיב את רשימתו, הוא קובע. מפלגה של אדם אחד. גם הוא לא חושש ממך.

מי נותר? “קדימה”. מפלגה שהצטרפתי אליה בתשלום. שילמתי דמי-חבר כדי להשפיע. ברגע ששאול מופז קפץ אליה בדקה ה-90 ודרש מה שלא הגיע לו וקיבל מה שדרש מקום שני שמור לא הספיק לו. עיניו נשואות להיות המוביל שם. מרגע זה הצטערתי. אבל זה לא הכל. קם לו מר דיכטר וטוען לכתר. הוא יוצא לתקשורת ומלכלך, ואומר בערך כך: אם מכונת הכביסה שלך בבית מתקלקלת, אתה מכבס את הכביסה המלוכלכת בחוץ. הוא כיבס את הכביסה המלוכלכת ביד ולא במכונה. למה ביד? כיוון שכביסה שנעשית ביד לא כל-כך מהר מתייבשת. זה לטובתך יאיר לפיד. ובכל זאת מדוע המפלגות הזדעזעו מכניסתך לפוליטיקה? התשובה שלי היא: הפוליטיקאים אינם אוהבים אנשים ישרים, הגונים, לא נגועים שאכפת להם באמת. 

ככל שהזמן יתקרב למועד הבחירות כל אלה יאכלו אותך עם ובלי מלח. אלה שמפחדים ממך, ואלה שיזלזלו ביכולות שלך. הם יבשלו אותך ברטבים שונים ויעלו אותך על השולחן עם התענוג לבלוע אותך. אל תפחד, תלבש חליפת ברזל כמו הלוחמים של פעם, ותרוץ קדימה. רק תזכור: כדי להיות מנהיג אתה צריך להביא בשורות שאתה מאמין בהן, ושתמלא אותן. אם אתה הולך על מפלגה חדשה, תביא אנשים שילכו איתך ושהשתן לא יעלה לראש. חבורה שבאה איתך לתרום ולשנות, ולא כמו שקרה לאביך. רק אז אנחנו פשוטי העם נחליט אם אתה מתאים לנו. אין ארוחות חינם.

______________

לדף הפייסבוק של האתר

היכנסו והצביעו “לייק” (“אהבתי”)

ותקבלו עדכון שוטף, אוטומטית, עם כל מאמר חדשכתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר