סמרטוט אדום, טור שבועי, 19 בדצמבר 2011: טרור אלוהי

סמרטוט אדום, טור שבועי, 19 בדצמבר 2011: טרור אלוהי

גדעון ספירו
04.01.2012 21:35
גם העם האמריקאי הוא עם מומצא

גם העם האמריקאי הוא עם מומצא


טרור אלוהי *** השקט מפריע לממשלה *** הממציא הגדול *** מחידושי הימין השולט בישראל *** לקראת השנה החדשהלדף הפייסבוק של האתר

היכנסו והצביעו “לייק” (“אהבתי”)

ותקבלו עדכון שוטף, אוטומטית, עם כל מאמר חדש

טרור אלוהי

כל מי שעיניו בראשו ולא סומם על ידי התקשורת הממוסדת בישראל, יודע כי בשטחים הכבושים מתרחש טרור יהדי מזה ארבעים וארבע שנים. כל מפעל ההתנחלויות הוא חלק מהטרור היהודי. עם השנים התבססה חלוקת עבודה. ממשלת ישראל באמצעות הצבא, השב”כ והמשטרה אחראית על הטרור הממלכתי, והמתנחלים אחראים על הטרור המופרט, המתבסס על יוזמה מקומית. בדרך כלל החלוקה עובדת בהרמוניה, וראייה לכך שהטרור המופרט זוכה לקריצה ועצימת עין של הטרור הממלכתי. אולם, כפי שקורה לא אחת בקרב טרוריסטים, יש התפצלויות ומחלוקות בתוך ארגוני הטרור ותמיד צץ לו גורם קיצוני יותר שמבקש לשמור על “טוהר המחנה”, ואז נוצר פיצוץ שלא תמיד מבוקר דיו. זה מה שקרה לאחרונה עם טרור הדור הצעיר של המתנחלים. דור הטרוריסטים של מתנחלי שנות הכיבוש הראשונות התמסד, שוכן בוילות של ההתנחלויות הותיקות, והדור הצעיר של היום, דור המאחזים, אומר להם ולאחראים על הטרור הממלכתי: יהודים, יש עוד ערבים שלא פגענו בהם, יש עדיין מסגדים שלא שרפנו, יש גבעות שטרם תקענו בהן יתד, יש עוד עצי זיתים של פלסטינים שלא כרתנו, תנו לנו להשלים את המלאכה.

בחיכוך הזה בין גורמי הטרור השונים, נוצר לאחרונה עימות בו פגעו הטרוריסטים של דור המאחזים באנשי צבא הכיבוש, שמייצגים את הטרור הממוסד. והארץ געשה. פתאום גילו רבים מתומכי הטרור הממלכתי כי בשטחים הכבושים אין חוק ואין דין, שהמתנחלים הם מלכי ואדוני האזור, שקנאותם הדתית והלאומנית של המכונים “נוער הגבעות” לא יודעת מעצור, כאילו נפלו זה עתה מכוכב לכת אחר. מתנחל יהודי מכה קצין מצבא הכיבוש? להיכן הגענו? שואלים בצביעות תומכי הטרור הממלכתי. ראש הממשלה קיבל גלולת מרץ והצהיר כי תיגדע היד שתורם על חייל יהודי. זהו, לקראת חג המולד, יש לנו קדוש חדש, החייל היהודי שאין להרים עליו יד. הבלים. החייל היהודי הכובש אינו ישות קדושה, והרמת יד עליו צריכה להימדד בהקשר הנכון. חייל כיבוש שנמצא במשימת הפרת זכויות אדם, מותר לעצור אותו. חייל הנמצא במשימת הגנה על זכויות אדם, חובה להגן עליו ולסייע בעדו. הצרה היא שבישראל של היום אין חיה כזו, חייל השומר על זכויות אדם.

הטרור של דור המאחזים הוא בן לגיטימי של הכיבוש, ולא בבחינת “עשבים שוטים”. כל עוד פגיעתם הייתה בפלסטינים, רשויות הכיבוש העלימו עין. עתה, משגם חיילי הכיבוש החלו להיות יעד לאי שביעות רצונם מקצב ההשתלטות על רכוש ואדמות פלסטינים, קמה צווחה. הדיבור הרוֹוֵח בקרב ממשלת הימין כאילו מרבית המתנחלים הם “שומרי חוק” ורק מיעוט קיצוני מתפרע, חסר שחר. אין בנמצא מתנחל שומר חוק. כל המתנחלים, בין קיצונים יותר או פחות הם עבריינים על פי החוק הבינלאומי שמחייב גם את ישראל, אף שהיא מתעלמת ממנו.

משטר דיכוי הבנוי על דוֹגמה דתית ו/או קנאות לאומנית, מייצר את הגופים הקיצוניים יותר שלא מסתפקים במה שהמשטר מספק להם. ארגון הקו קלוקס קלן (KKK) שאין די בחקיקה הגזענית במדינות הדרום בארה”ב, אנשי אל קאעידה לא מרוצים מ”מתינות” האחים המוסלמים, ודור המאחזים, גרסה מקומית של KKK, לא מרוצה מהיקף הגזענות הממלכתית. לכן הם שורפים מסגדים, כפי שהטרוריסטים מה-KKK שרפו כנסיות של שחורים במדינות הדרום בארה”ב. (מומלץ לראות את הסרט “מיסיסיפי בוערת”). אך טבעי שגיבורי ה-KKK הישראלי שרפו לאחרונה מסגד בירושלים ומרחו על קירותיו את סיסמת התועבה “ערבי טוב הוא ערבי מת” הלקוחה הישר מהמשטר הנאצי, שדגל בסגנון זהה לפיו יהודי טוב הוא יהודי מת.

הטרוריסטים מדור המתנחלים הראשון מנסים להרגיע מעט את הטרוריסטים מדור המאחזים בנוסח, תנו לצבא ולממשלה לפעול בקצב שלהם, הם בסך הכל עושים עבורנו את העבודה.

ביום זכויות האדם הבינלאומי, נרצח בדם קר מוסטפה תמימי, בן 28, שהפגין בכפרו נבי סאלח נגד גזל אדמות הכפר בידי מתנחלים. תמימי, דוד הפלסטיני עם אבן זעירה בידו עמד חשוף מול גלית הישראלי החמוש וממוגן מכף רגל ועד ראש, ורימון גז נורה מטווח קצר הישר לראשו. הצבא הזה, אומרים המתנחלים הותיקים לממשיכי דרכם הצעירים והקנאים, הוא בן ברית. תנו לו לעשות את העבודה. מדוע ליצור עימו אנטגוניזם? אתם תמשיכו להתנכל לפלסטינים בדרככם, שהרי הוכח שזו למעשה דרך סלולה.

טרור דור המאחזים פועל משני צדי הקו הירוק. בצד הישראלי הוא מנוהל על ידי ארגון הפועל תחת השם “אם תרצו”, שמצוי על קו הרצף שבין המקרתיזם למוסוליני, ומנהל מלחמת חורמה נגד כל מה שנראה בעיניו שמאל בתרבות, בתקשורת ובאקדמיה. לידו פועל גוף אחר הקרוי “הפורום המשפטי למען ארץ ישראל” שמפעיל טרור משפטי נגד כל ציוץ שמאלי. יש להם הישגים. תחנת השידור הישראלית פלסטינית “כל השלום” נסגרה; החוג לפוליטיקה וממשל באוניברסיטת בן גוריון, שבו ריכוז מכובד של מרצים שאינם גזענים, מאוים בחיסול; הולך וגדל מספר העיתונאים שחוששים לתקוף את ממשלת נתניהו והמתנחלים. כל זאת בהשראת חברי כנסת מהימין שפועלים במרץ ובשקיקה למען חקיקה שתיצור בישראל דגם של דמוקרטיה בנוסח ליברמן-פוטין.

השקט מפריע לממשלה

היה שקט בגבול עם עזה. זה נמשך יותר מדי זמן, מספר שבועות. הממשלה והצבא התעצבנו והחליטו להפר את השקט. חיל האוויר הישראלי יזם חיסול של פלסטינים ברחובה הראשי של עזה. הדובר הצבאי סיפר כי ההרוג היה אחראי לפני חמש שנים לפיגוע באילת. האם זו אמת? למי שלא מוכן לקבל כתורה מסיני את הודעות הדובר הצבאי, אין דרך מהירה לוודא זאת. לעתים עוברות שנים עד שמתגלים מסמכים המוכיחים כי הצבא שיקר והוליך שולל בהודעות כזב. לעומת זאת יש לצבא סוכנים בדמות עיתונאים בכל ערוצי התקשורת ההמוניים, ואלה ממושמעים וחוזרים כמו תוכים אחרי הודעות הדובר הצבאי.

הדובר הצבאי לא סיפר כי בפעולה “הכירורגית” היו גם נפגעים אזרחיים. עשרה ילדים בני משפחה אחת מגיל חצי שנה ועד 13 נפצעו, מהם שניים קשה, שמתו יותר מאוחר. זאת נודע לנו מדיווח מעזה. הדובר הצבאי הביע צער, והוסיף כי זה מחירה של מלחמה. כתוצאה מהטרור הישראלי הממלכתי הגיבו הפלסטינים בירי לעבר אזור הדרום, שנוצל כמובן לפגיעות חוזרות של חיל האוויר, כי “ישראל לא תסבול טרור פלסטיני”. תפקידם של הפלסטינים לפי התפישה הישראלית הוא לסבול בשקט את הטרור הישראלי.

כאשר ילדים יהודים הם קורבנות הטרור הפלסטיני, ראשי מדינות, החל מנשיא ארה”ב, עבור לנשיא צרפת, משם לקנצלרית גרמנייה, המשך בראש ממשלת בריטניה ואחרים, יוצאים בהודעות גינוי, וזה בסדר גמור. אבל מדוע הם מגלים קמצנות בגינוי כאשר מדובר בילדים פלסטינים קורבנות הטרור הישראלי?

הממציא הגדול

ניוט גינגריץ’, מי שמוביל כרגע את המרוץ הרפובליקני לנשיאות בארה”ב, הצהיר כי העם הפלסטיני הוא המצאה, וכי למעשה מדובר בערבים שצריכים למצוא את מקומם בארצות ערב. זו דרכו להחניף לבוחר היהודי ולפונדמנטליסט הנוצרי. בישראל נעמו הדברים לאוזניים רבות.

גינגריץ’ רצה לקלל ולא היה מודע לכך כי לא רק הפלסטינים הם עם מומצא, עמים רבים הם המצאה של נסיבות היסטוריות. לפני שהייתה הציונות, כשפלשתינה הייתה מחוז באימפריה העותומנית, לא היה עם פלסטיני במובנו המוכר כיום. מי שתרם תרומה מכרעת לגיבוש הלאומי הפלסטיני הייתה הציונות בבואה לנכס לעצמה את ארץ ישראל כבית לאומי ליהודים. כפי שאנגליה המציאה את העם האוסטרלי משעה שהחליטה להפוך את אוסטרליה למושבת עונשין לעבריינים אנגלים, כפי שהמצוקה הקשה באירופה שהביאה לגלי הגירה המוניים לארה”ב המציאה את העם האמריקאי, שגם הוא מומצא מחדש כל כמה שנים כתוצאה משינויים דמוגרפים.

יש המצאות, שמשעה שבאו לעולם, לא ניתן להחזירם למצב שהיה טרם ההמצאה.

מחידושי הימין השולט בישראל

ח”כ אופיר אקוניס מסיעת הליכוד, אמר לא מכבר שהסנטור ג’ו מקארתי, זה מציד המכשפות בארה”ב בשנות ה-50 של המאה ה-20, צדק בכל מילה. כשהדברים נאמרים מפיו של ח”כ שבעבר כיהן כדוברו של ראש הממשלה נתניהו, זה נשמע מפחיד במיוחד. אבל אקוניס אינו יחיד. יש שם תחרות מי ירסק מהר יותר את מה שנותר מהדמוקרטיה הישראלית בתחומי הקו הירוק, שהרי בשטחים הכבושים אין אפילו יומרה לניהול דמוקרטי. ח”כ דני דנון, מהליכוד אף הוא, הציע להתנות מתן רישיון נהיגה בחתימה על התחייבות שהמבקש מכיר בישראל כמדינה “יהודית ודמוקרטית”. הכוונה ברורה: להביך את האזרחים הערבים שקרוב לוודאי יסרבו לחתום, וכך להוריד אותם מהכבישים, שיהיו ליהודים בלבד.

הצעות והצהרות אלו הן חלק ממבול של הצעות חוק שנועדו לסתום פיות, לרושש את עמותות זכויות האדם באמצעות איסור לקבל תרומות מממשלות זרות וכך להפוך את התקשורת והמרחב הציבורי לכלב המחמד של הימין הישראלי. בן זוגה של מרי לה פן, מנהיגת מפלגת הימין הגזענית בצרפת, מבקר בימים אלה בישראל. בראיון עימו שפורסם ב”הארץ”, אמר כי מפלגתו היא מתונה לעומת שר החוץ הישראלי ליברמן. והוא יודע על מה הוא מדבר.

כל זאת משתקף היטב בפרסומי ארגוני זכויות אדם בישראל לקראת יום זכויות האדם הבינלאומי שחל ב-10 בדצמבר, לפיהם התאפיינה 2011 בנסיגה משמעותית של הדמוקרטיה הישראלית כמעט בכל פרמטר אפשרי.

לקראת השנה החדשה

לכל ידידי, חברי וקוראי אני מאחל שנת 2012 פורייה, מלווה בתקווה שתביא עימה בשורה של שלום, חיסול נשק השמדה המונית, שיפור במצב זכויות אדם והבסת הגזענות. לאלה שחוגגים את חג המולד אני מאחל Merry Christmas .

______________

לדף הפייסבוק של האתר

היכנסו והצביעו “לייק” (“אהבתי”)

ותקבלו עדכון שוטף, אוטומטית, עם כל מאמר חדשכתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר