אורות הבמה

אורות הבמה

רות ירדני כץ
03.01.2012 16:00
עשו עבודה ראויה לתשבחות

עשו עבודה ראויה לתשבחות


הילדים נהנים והמבוגרים עושים כסף: מה רע בכך?לדף הפייסבוק של האתר

היכנסו והצביעו “לייק” (“אהבתי”)

ותקבלו עדכון שוטף, אוטומטית, עם כל מאמר חדש

הילדים המקסימים, היפים, ששרים נפלא עשו את זה ובגדול. זו הייתה הנאה צרופה, מלאת חן, אהבה, פירגון, וכישרון. לראות אותם עם מוריהם הנהדרים שלקחו את הפרוייקט בשיא הרצינות והשקיעו בהם את מיטבם. המורים יהורם גאון, קרן פלס, משה פרץ ומתי כספי הוכיחו שאפשר להוציא מהילדים את הכי-טוב, וארבעת המורים עשו עבודה ראויה לתשבחות. הם הזדהו עם כל החבורה הקטנה בגיל, ובמיוחד עם תלמידיהם. הפתעה גמורה עבורי היו קרן פלס ומשה פרץ. לבושתי הגדולה לא הכרתי אותם לפני תוכנית זו, וכמה מחבריי שאלו אותי בפליאה: מה לא שמעת עליהם?

הרעיון מרתק. לבחור ילדים שנולדו עם כישרון לשיר. שיודעים לשיר, עם ביטחון עצמי שלא פוחדים מבמה וקהל ונותנים הופעה שאי-אפשר שלא להתרגש. מה-זה התרגשתי. לא ויתרתי על שום תוכנית למרות וחרף הפרסומות. למרות וחרף הלקקנות של צביקה הדר. לשמוע אותם שרים את שירי ארץ ישראל היפה, ולראות את הקטנים האלה מבצעים אותם, אי-אפשר היה להישאר אדיש.

למחרת הגמר הופיעו ביקורות של מבקרים ולרובם היו רק מילים רעות. אריאנה מלמד הפליגה ברשימתה ומצאה רק פגמים. ניצול הילדים, “איך לעשות כסף מילדים שרים ומבוגרים בוכים”.

איך אופיר הקטן העז לשיר את “מה אברך?” ו”האם כמות הדמעות של קרן פלס, שיכולה למלא אגנים צחיחים בים-המלח מחפה על ניצולם של כמה וכמה מן המתמודדים בכוכבון הנולד?”.

אריאנה מלמד הצליפה. אבל היא שכחה שמספר הצופים בתוכנית זו הייתה מעל ומעבר. לא הייתה לה מילה אחת טובה. יותר מ-750 הגיבו על רשימתה. חלק גדול לא הסכים עמה. מאיה כתבה לה: “את פשוט מטורפת! רעה וצינית להקיא”.

גלי פואליקוב מ”הארץ” כותבת לנו ש:”עושה רושם שהמשתתפים הצעירים נהנים מהחגיגה שנחתה עליהם באמצע שנת הלימודים. הם לא יודעים שמשתמשים בהם כדי לעשות כסף”, אבל היא מודה ש”התוצאה היא ריגוש טלוויזיוני עממי ושווה לכל נפש מן המעלה הראשונה”. היו עוד התייחסויות לא מחמיאות. למה? למה להיות כל-כך אנטי, מודע אי-אפשר לומר גם מה היה טוב? הרי כל הילדים שצפו בתוכנית זה עשה להם משהו, להצטיין ולהגיע להישגים ולא חשוב התחום. החינוך למצויינות זה מה שחשוב.

סוף סוף לדעתי יצרו תוכנית נהדרת, מהנה, שאליה הביאו ילדים מוכשרים שפותחים להם דלת, מלווים אותם עם אנשי מקצוע, מעלים אותם על במה, והם, כולם: עדי, שלו, קטלין, מישל, שי, דניאל, עופר הקיבוצניק, עדאל, אופיר המתולתל, אלירן ואם פספסתי ילד או ילדה מתנצלת. את כולם בא לחבק.

______________

לדף הפייסבוק של עו”ד שמחה ניר

לדף הפייסבוק של האתר

היכנסו והצביעו “לייק” (“אהבתי”)

ותקבלו עדכון שוטף, אוטומטית, עם כל מאמר חדשכתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר