הרב אליקים לבנון מתכונן ליטול את השרביט

הרב אליקים לבנון מתכונן ליטול את השרביט

רות ירדני כץ
28.11.2011 22:10
ורחוק מפנינים. רחוק מאוד

ורחוק מפנינים. רחוק מאוד


עמדותיו הקיצוניות של אליקים לבנון ידועות. הוא רוצה לשלוט במדינה חרדיתלדף הפייסבוק של האתר

היכנסו והצביעו “לייק” (“אהבתי”)

ותקבלו עדכון שוטף, אוטומטית, עם כל מאמר חדש

הרב של אזור השומרון, אליקים לבנון, תקף בחריפות את ההמלצה שלא לאפשר לחיילים דתיים להשתחרר מטקסים רשמיים שבהם נשים שרות. בראיון לרדיו קול חי הוא אמר לא פחות ולא יותר כי צריך “למסור את הנפש” על עניין זה. הרב מזהיר שאם המלצות הוועדה שהקים הרמטכ”ל, לפיהן יחויבו חיילים שבאים בעיקר מישיבות ההסדר, להשתתף בטקסים רשמיים בהם שרות נשים, לא רק הוא, אלא רבנים נוספים יצוו על תלמידיהם שטופי המוח לקום  וללכת “גם אם בשל כך יועמדו מול כיתת יורים.” עוד הוסיף הרב שמדובר בכפייה מצד הצבא כלפי החיילים הדתיים, שיכניס אותם למצב שנקרא בהלכה “שעת השמד” מצב שבו אסור לאדם להתפשר אפילו על המצוות הקלות ביותר: “ייהרג ואל יעבור.” 

כאשר שמעתי וקראתי מה שאמר, צמרמורת עברה בכל גופי.

צבא הגנה לישראל הוא צבא דתי מאז קום המדינה. מאכיל את כל חייליו באוכל כשר. ביום כיפור אין אוכל. בפסח אוכלים מצות. זו לא כפייה דתית? ואם ישנם חיילים שלא רוצים לצום ביום כיפור או לא לאכול מצות בפסח? יש להם ברירה? לא! הכפייה הדתית התחזקה מאוד בזכות הרב וחבריו. ועכשיו הוא מאיים עוד פעם על ראשי הצבא בבעיית שירת הנשים והוא וחבריו ינצחו מפני שראשי הצבא פוחדים מהם. מפני שראשי הצבא ימצאו פשרה כדי לרצות אותם.

עמדותיו הקיצוניות של אליקים לבנון ידועות. הוא רוצה לשלוט בארץ ישראל. חד וחלק. בכנס שארגן שנקרא: “איחוד הרבנים למען ישראל וארץ ישראל” בשנת 2000, (תקראו לאט לאט) כך הוא אמר:

“הגיע הזמן ליטול את השרביט. לחזור לתקופת דוד המלך ולדעת שרבנים אין תפקידם רק ללמד תורה, אלא להקים הנהגה. ‘מלכי דרבנן’. הנהגה אשר תהווה את הממשלה האמיתית של עם ישראל. הממשלה, הצבא והעם כולו הם היום בגדר תועים בשדה. הגיע הרגע ליטול את השרביט ולא להיות עוד רבנים של הגולה”.

נא לקרוא פיסקה זו עוד פעם. הרב אליקים לבנון מתכוון ברצינות למה שאמר. 

בתקופה שלפני ההתנתקות הוא חתם על מכתב עם עוד רבנים שקרא לחיילי צה”ל לסרב פקודה.

ומה דעתו של הרב על דמוקרטיה? בדיון בחודש אוקטובר 2010 אמר: “כי רבנים מחויבים להשמיע את דעתם גם אם היא סותרת את ערכי הדמוקרטיה, רבנים יכולים לפרוץ את מסגרות הדמוקרטיה.” 

יש לו גם מה לומר על התמודדות אישה למזכירות היישוב. מהי דעתו?  “מתן שררה לאשה זו בעיה ושותפות במזכירות כמוה כשררה”. מקומה של האשה הוא במטבח, ללדת ילדים ולשתוק. לרב יש שבעה ילדים. אינני יודעת כמה בנים וכמה בנות. האם אשתו ובנותיו אינן יכולות לשבת איתו סביב השולחן ביום שישי בערב ולשיר איתו זמירות שבת ואת “אשת חייל מי ימצא?”

המסר של הרב ברור. הוא רוצה במדינה חרדית וחותר לכך לא רק בדיבורים, גם במעשים. החורבן יבוא מבית ולא מחוצה לו.

______________

לדף הפייסבוק של עו”ד שמחה ניר

לדף הפייסבוק של האתר

היכנסו והצביעו “לייק” (“אהבתי”)

ותקבלו עדכון שוטף, אוטומטית, עם כל מאמר חדשכתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר