סמרטוט אדום, טור שבועי, 31 באוקטובר 2011: עשרת אלפים מאסרי עולם

סמרטוט אדום, טור שבועי, 31 באוקטובר 2011: עשרת אלפים מאסרי עולם

גדעון ספירו
09.11.2011 19:47
אף אחד לא קם

אף אחד לא קם


עשרת אלפים מאסרי עולם *** מתריעה או טיפשה? *** התפתחות חיוביתלדף הפייסבוק של האתר

היכנסו והצביעו “לייק” (“אהבתי”)

ותקבלו עדכון שוטף, אוטומטית, עם כל מאמר חדש

עשרת אלפים מאסרי עולם

בשלב הראשון של עסקת שליט שוחררו מבתי הכלא בישראל 477 אסירים פלסטינים. בשלב השני אמורים להשתחרר בתוך חודשיים עוד 550 אסירים. העיתונות הישראלית דיווחה כי האסירים ששוחררו אחראיים לרצח 499 ישראלים. האסירים שנמצאו אחראיים למותם של ישראלים, נידונו למאסרי עולם. לא הייתה אבחנה בין מותו של חייל ואזרח. פלסטיני שבתי המשפט מצאו אותם אחראי למותו של חייל הורשע ברצח ונידון למאסר עולם ואם נמצא אחראי למותם של שני חיילים הורשע בשני מעשי רצח ונידון לשני מאסרי עולם. פלסטיני שנמצא אחראי למותו של אזרח ישראלי הורשע ברצח ונידון למאסר עולם, ואם נמצא כי הוא אחראי למותם של 20 אזרחים ישראלים הוא הורשע ב-20 מעשי רצח ונידון ל- 20 מאסרי עולם.

אילו נהג החמאס כך כלפי גלעד שליט, היה מעמיד אותו למשפט על הרג אזרחים מירי הטנק עליו הופקד ונידון לכמה מאסרי עולם.

מאז תום מלחמת יוני 1967 נהרגו כעשרת אלפים פלסטינים, מהם קרוב לאלפיים קטינים, מידי חמושים ישראלים, צבא, שב”כ, משטרה, מוסד ומתנחלים.

אם נפעיל על ישראל את אמות המידה שיושמו על הפלסטינים יש לגזור עשרת אלפים שנות מאסר על כל מי שהיו אחראים להרג. ויש רבים כאלה.

כיצד נחלק את עונשי מאסרי העולם בין ראשי הממשלות, שרי הביטחון, הרמטכ”לים, מפקדי האוגדות, החטיבות, הגדודים, הפלוגות ועד לחייל היורה? האם הטייס היורה טיל והורג עשרים בני אדם יקבל עשרים מאסרי עולם? אין מנוס, יש לפנות לבית הדין הפלילי הבינלאומי כדי שיפסוק על חלוקה צודקת של מאסרי עולם.

לאחר הסכם שלום יש לשחרר את כולם משני הצדדים, שהרי הרוצחים מצידו האחד של המתרס הם גיבורי השחרור מצידו השני. כך אצלנו, כך אצלם, כך באומות העולם.

מתריעה או טיפשה?

בימים אלה הסתיים משפטה של העיתונאית ענת קם שהואשמה והורשעה בגניבת מסמכים סודיים מהצבא בעת שירותה הצבאי. סעיף ההרשעה: ריגול. היא שירתה בלשכת אלוף פיקוד המרכז, הפיקוד השולט על הגדה המערבית, והייתה לה גישה למחשב הצבאי בו היו מאוכסנים המסמכים הסודיים ביותר. היא העתיקה לדיסקט למעלה מאלפיים מסמכים ומסרה אותם לעיתונאי “הארץ” אורי בלאו. היא נידונה לארבע וחצי שנות מאסר. מתוך המסמכים התברר שחיילי צבא הכיבוש הרגו פלסטינים בניגוד לפסיקת בג”ץ שקבע כי פלסטיני שניתן לעצרו אין לירות עליו.

אורי בלאו פרסם את הידיעה עם צילום המסמך הצבאי המרשיע. פרסום המסמך היה משגה כי הוא הצית את חקירת השב”כ שבסופו של דבר הגיעה אל ענת. בתחילה היא טענה שהמניע היה אידיאולוגי, היא הייתה עדה כיצד צבא הכיבוש הורג בני אדם בניגוד לחוק. לימים, במהלך המשפט, כנראה בעצת פרקליטיה, החליפה גרסה וטענה שמדובר במעשה שטות של נערה בת 20 והיא מצטערת על כך.

להרשיע בריגול אדם שמסר מסמכים לעיתונות, מה עוד לעיתון הדמוקרטי ביותר בישראל, מתאים למשטרי דיכוי ועריצות כפי שהמצב נוהג בשטחים הכבושים. חשיפת מסמכים צבאיים לתקשורת דמוקרטית היא מעשה ראוי להערכה, כי מאחורי הסודיות מתבצעים פשעים או מתכננים מלחמות שחשוב לחשפן לאור השמש ובדרך זו למנוע שפיכת דמים מיותרת.

אילו היו בידי תכניות מלחמת לבנון הראשונה בטרם מלחמה ומביא אותן לידיעת הציבור, הייתי מונע את המלחמה המיותרת והפושעת, וכיום היו מהלכים בינינו למעלה מאלף החיילים שנהרגו במלחמה, הפצועים והנכים היו מהלכים בינינו בריאים וכך גם אלפי הקורבנות בלבנון שנהרגו ונפצעו כתוצאה מהפצצות חיל האוויר הישראלי.

לא אגזים אם אומר שרוב מכריע של העיתונאים בתקשורת הכתובה והאלקטרונית הממוסדת, המכסים נושאים צבאיים ומדיניים, מחזיקים בידם מסמכים סודיים שהודלפו להם על ידי מקורותיהם בצבא ובממשלה, כי אין עיתונות חופשית ללא הדלפות של מידע שהשלטון חפץ בהסתרתו.

בין שענת קם עשתה זאת מסיבות אידיאולוגיות, ובין מסיבות אחרות, המעשה הוא חשוב, תורם לחופש עיתונות. אילו הדבר תלוי בי, הייתי משחררה לחופשי.

התפתחות חיובית

בישראל נפתח בימים אלה דיון ציבורי בנושא הפצצת אתרי הגרעין באיראן על ידי ישראל. עד כה לא היה דיון ציבורי בנושאי הגרעין. יש כאן לדעתי השפעה חיובית מצטברת מפרשת מרדכי ואנונו. העילה לדיון, החשש שראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון ברק תומכים בפעולה צבאית ישראלית נגד איראן מול ראשי זרועות הביטחון, רמטכ”ל וראשי המוסד והשב”כ, שלפי המדווח מתנגדים לפעולה צבאית ישראלית עצמאית.

ההשלכות לפעולה צבאית ישראלית הן קטסטרופליות ועלולות להביא לחיסולה של ישראל. לנתניהו יש הזיות צ’רצ’יליניות. הוא מדמה את אחמדינג’אד להיטלר ואת עצמו לצ’רצ’יל, וזו בהחלט סיבה לטפול נפשי. הסכנה היא שבמקום צ’רצ’יל נתניהו יתגלה כתאום קדאפי שמרוב שיגעון גדלות יגרור אותנו למרחץ דמים גרעיני, כימי וביולוגי.

העולם מתבקש להתערב ולהציל אותנו מממשלת ישראל.

______________

לדף הפייסבוק של האתר

היכנסו והצביעו “לייק” (“אהבתי”)

ותקבלו עדכון שוטף, אוטומטית, עם כל מאמר חדשכתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר