מסיבת פורים

מסיבת פורים

רות ירדני כץ
22.03.2011 21:19
ומה עם ביניש?

ומה עם ביניש?


ראשונה הגיעה ציפי לבני ושאלתה הראשונה היתה: “נתניהו כבר פה?”. השבתי לה: “עוד לא, אבל הוא יגיע”גם השנה ערכתי מסיבת פורים לחבריי הטובים. כמובן שהם באו מחופשים ואיזה הפתעות היו! כמו שמקובל בימים אלה גם אני הזמנתי שף. לא סתם שף, אלא ידוען והמדובר ביותר בזמן האחרון שיכין מטעמים ומעדנים. שהוא יטרח למה אני?

השף לא התחפש כי הוא מחופש כל השנה. בנוסף לכל המיצרכים, הוא הביא גם קילוגרמים של עגבניות וראיתי אותו במטבח שלי כיצד הוא מתייחס לכל עגבניה. בשעה הקובעת האורחים שלי באו זה אחר זה. ראשונה היתה ציפי לבני ושאלתה הראשונה היתה: “נתניהו כבר פה?”. השבתי לה: “עוד לא, אבל הוא יגיע”.

“עם אשתו?”.

“יש לך משהו נגד אשתו?”.

לבני העבירה יד על שערה, הביטה בי וחרצה: “כן, היא תפסה את מקומי!”.

באותה שניה נכנס אהוד אולמרט עם סיגר ענק בין שפתיו, שלושה עטי נובע בכיס חולצתו, חייך חיוך גדול מנצח כזה, ניגש לשולחן האוכל, לקח כוס ומילא אותה ביין, חזר, שילב זרועו בזרועה של לבני והלכו למרפסת ושוחחו.

האורחים הבאים היו בניזרי והירשזון שקיבלו חפשה מיוחדת לכבוד המסיבה שלי. בניזרי בלבוש חרדי היה במצב רוח מעולה שאלתי אותו: “מה כל-כך משמח אותך?”, והוא השיב: “בפורים חייבים לשמוח. חוץ מזה, מה רע? אני נמצא במלון חמישה כוכבים. יש לי כל הזמן בעולם. אני לומד כל היום תורה, אין לי בעיות ודאגות. מה רע? תגיד הירשזון אני צודק?”.

הירשזון איש צנוע וענו, שקט, השיב: “אתה צודק. אין לי תלונות”.

הירשזון העביר מבט לכל עבר, ראה את אולמרט ולבני וניגש אליהם. בניזרי ניגש לשולחן והתנפל על סושי ויין, נכנס למטבח וראה את השף המפורסם וצעקה פרצה מגרונו: “איזה כבוד הוא לי!”, ותוך כדי שהוא לוחץ את שתי ידיו של השף שאל: “האם הכל כשר כאן?”.

השף ענה לו: “לעגבניה פנים רבות. היא יפה, לפעמים קשה ולפעמים רכה. היא מכשפת ומתחננת שתלטף אותה, תחבק אותה ושתתייחס אליה כאל…”.

השף לא הספיק לסיים וקצב הופיע יחד עם ביבי ושרה. בניזרי והירשזון באו במרוצה אל קצב ובניזרי פנה אליו כך: “שמע קצב, הכלא לא כל-כך נורא… הרבה יתרונות יש בו. יש זמן, הרבה ספרי קודש ואוכל לא רע. יש חדר כושר, קנטינה, טלפונים, עיתונים, שלא לדבר על טלוויזיה. ברוך ה’ שהכל נהייה בדברו. הבעייה שלך תהייה שהאסירים לא אוהבים אנסים. אתה יודע יש להם רמת מוסר גבוהה. אבל לך לא תהייה בעיה מפני שלא ישימו נשיא בחברת פושעים ורוצחים. את זה לא יעשו לך. מה אתה אומר הירשזון?”.

הירשזון השיב: “אני חושב שאתה צודק”. אולמרט ולבני התקרבו ואולמרט שאל: “מה נושא השיחה?”.

האווירה היתה עליזה ושמחה, הרבה יין נשפך, המעדנים של השף היו נהדרים והוא הסתובב כמו טווס בין כולם ופיו הפיק מרגליות. שרה השתכרה לגמרי וברגע מסויים פנתה לבעלה ושאלה: “תגיד ביבי האם מינית את ….. לתפקיד שביקשתי?”. בעלה השיב לה: “כן, שרה’לה, זה בדרך. אל תדאגי”, ושרה’לה פנתה ללבני ואמרה לה נחרצות: “את לא תהיי אף פעם ראש ממשלה. מופז ואני נדאג לכך!”.

לבני העבירה יד על שערה, הסתובבה והלכה, אולמרט רץ אחריה, אחז בזרועה ולחש לאוזנה. “ציפי, אני איתך”, והשף הביא לה עגבנייה ואמר: “הביטי, ראי כמה היא יפה, אפשר לעשות עמה מה שרוצים. העגבנייה מסמלת הכל. אהבה, שנאה, קנאה, ידידות”.

 כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר