כן ליאיר לפיד

כן ליאיר לפיד

רות ירדני כץ
13.06.2010 23:49
לא הכחשת, אבל גם לא אישרת

לא הכחשת, אבל גם לא אישרת


מכתב אישי מפשוטת העם למי שאולי יעבור מהעיתונות לפוליטיקהשלום לך יאיר לפיד.

הסערה סביבך רק התחילה. מעתה כל מילה, משפט שתגיד יהיו כאלה שיתנפלו עליך וילכלכו כמה שהם יכולים. ישימו לך רגליים רק כדי שתיפול לפני שהתחלת.

אנחנו עוד לא יודעים אם החלטת להיות פוליטקאי במשרה מלאה. לא הכחשת אבל גם לא אישרת. אם החלטת להיכנס לגוב האריות ואתה מאמין שיש ביכולתך לשנות ולהביא תקווה חדשה לעם אז ניתן לך את ההזדמנות. אנחנו זקוקים לצעירים הגונים, מוכשרים שמוכנים לקחת על עצמם אחריות ולהוביל שינויים. יאיר לפיד אתה מוכר לנו כאדם רציני ואם החלטת לותר על משרה נאה ומכובדת ולהשקיע את כל מרצך וזמנך למען חברה טובה יותר, סימן שאיכפת לך. המשימה איננה פשוטה. אתה מלווה אותנו שנים רבות ואנחנו אותך בתוכניותיך בטלוויזיה, בעיתונות וכסופר. אתה מוערך.

תרשה לי לתת לך כמה עצות מפשוטת העם.

אם אכן החלטת לקום ולעשות מעשה אל תלך לבד. תנסה לסחוף איתך עוד קבוצה של צעירים שאיכפת להם, והם מוכנים להירתם ללא תנאים. את האגו להשאיר בבית.

אל תקים מפלגה חדשה, תצטרף למפלגה שמתאימה לדעותיך. כל המפלגות שקמו בסערה נפלו באותה מהירות. אל תיקח סיכונים. אביך, טומי לפיד שהקים את “שינוי” וזכה לתמיכה אדירה, מפלגתו התמוטטה בגלל סכסוכים פנימיים, בגלל שכמה מהמובילים השתן עלה להם לראש. גם אתה הכרת את כל אותן מפלגות בשנים האחרונות שלא החזיקו מעמד. הזהר כמו מאש. אל תתפתה להקים מפלגה חדשה. זה לא עובד, יאיר לפיד.

אם תצטרף למפלגה שמתאימה לך אל תתנה תנאים.כמו: “אם אתם רוצים אותי אז…” לא יאיר לפיד. תצטרף למי שנראה לך, תפשיל שרוולים, תעבוד לאט ובשכל, ותראה לכולם כמה אתה טוב, ודרכך תסלל.

תתמקד במה שאתה חושב שחייב שינוי. על אותם דברים שלדעתך הם חובה כמו שהצהרת שינוי שיטת הבחירות, חוקה, ולימודי ליבה. 

תצטייד בחליפת שריון כי הכרישים, הזאבים והנשרים ינסו לרמוס אותך. הם יחכו לך בכל פינה במיוחד המפלגות הקטנות שפוחדות פחד מוות משינוי. המצב הנוכחי מאפשר להם לסחוט אותנו בגלל שיטת הבחירות הקיימת, והם יעשו כל מה שהם יכולים כדי למנוע שינוי ולהתיש אותך.

יאיר לפיד, אם אכן החלטת לפתוח חלון ולאוורר את האורווה, נושיט לך יד ארוכה.

צא לדרך אבל שתדע זה לא יהיה פיקניק.כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר