הפשיעה הכלכלית בישראל וניהיליזם האליטות

הפשיעה הכלכלית בישראל וניהיליזם האליטות


23.04.2010 14:18
הפשיעה הכלכלית בישראל וניהיליזם האליטות


מפאת הגרעין האיראני והטילים ארוכי הטווח שבידי המדינות השכנות, האליטות הישראליות מתכוננות לנחיתה רכה בחו”ל ביום עברה, ושודדות את האוכלוסיה ביתר שאת. הפשיעה הכלכלית והניהיליזם המוסרי בכל, בצד הרפתקנות מדיניתיבבות הנהי והשכול בתקשורת בקדרות יום הזכרון על פולחן השגב הנורא של המוות שבו, שהתחלפו תוך שעות ספורות בצהלות הפרע האורגיאסטיות של “יום העצמאות”, השכיחו לרגע בלהט ההיסטריה את המציאות הניהיליסטית.  הגלישה לתהום של אומה מושחתת  מתבטאת בירידה של 700% בצמיחת התוצר, מ-5.2% ב-2007 ו-4% ב-2008 ל-0.7% בשנת 2009, תוך ירידת התוצר לנפש ב-1.1% (לעומת עלייה של 2.2% ב-2008) וצניחת היצוא  ב-12.5% . אליטת הממון והכוח הישראלית, שהיפסידה 43% מהשקעותיה הספקולטיביות  במשבר הכלכלי, שרויה ככל הנראה מזה שנים בניהיליזם קיומי של “ימי פומפיי האחרונים”. זאת  נוכח הבנתה הריאלית שדבר לא יעצור את הגרעין האיראני ולא את ההתחמשות בטילים מדוייקים ארוכי טווח מצד איראן, החיזבאללה וסוריה – דבר שישתק בעת עימות את העורף הישראלי ויפורר את תשתיתו התעשייתית. והיא  מתחילה בדומה לשדוד את האוכלוסייה ללא בושה, לצבור ממון מספיק ל”נחיתה רכה” בחו”ל ביום עברה בהסתמך על הדרכון הזר. 

 

וכך, חרף המיתון ישראל היא כיום כמעט המדינה היחידה בעולם בה המחירים עולים ללא הרף בספקטרום נירחב, שהרי לא מדובר בכלכלת שוק קפיטליסטית, אלא בקפיטליזם מנוון של משק אוליגארכי עתיר קרטליזם ושחיתות כלכלית תוך הסכמי תאום מחירים מאופק אל אופק,  שחוקים אנטי תאגידיים אינם נאכפים בו.

החסיון בפרשת קם-בלאו הוצג כעניין ביטחוני, אלא שמסתבר שמאגרי המידע הצהליי”ם הללו חושפים ריבוי מעשי שחיתות  בקרב הקצונה הבכירה. פרט לדיווח על החיסולים הלא חוקיים, דווח בלאו בינואר 2009  ש-75% מהבנייה ברוב ההתנחלויות היא ללא אישורים, ובמקרים רבים על קרקע פרטית פלשתינית, אך גם על כך שמאז מינוי ברק לשר ביטחון, הועברו 6.5 מליון לחברת היעוץ הפרטית שלו. 

http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArt.jhtml?itemNo=1119696

 

.יוזכר כי מנכ”ל התעשייה האוירית לשעבר, נחקר ב-2005 בפרשת שוחד, מרמה והפרת אמונים   http://www.nrg.co.il/online/16/ART1/009/142.html#after_maavaron

 וכי   פורסם כי גבי אשכנזי, בזמן התפר בין תפקיד סגן הרמטכ”ל באמצע 2005 לבין מינויו למנכ”ל משרד הביטחון ביולי 2006 – ביסס  קשרים עסקיים ענפים בהיקף עשרות מליונים בחסד משרד-הביטחון, שמרננים שהעבירם לבנו  http://www.themarker.com/tmc/article.jhtml?ElementId=skira20091023_1123026

הפיתוי שבכסף הציבורי הקל קיים גם במשרד הרווחה בעל התקציב השני בגודלו אחר תקציב הביטחון. וכך, מהו  שוחד  של 20  מליון סביב עשרות פושעים כלכליים בני האליטה בפרשת הולילנד,  לעומת פרשת הונאת מאות המליונים בביטוח לאומי על ידי רשת בכיכוב מנהל המחלקה לנכות בעבודה בסניף תל אביב ועמיתיו, שאישרו קצבאות נכות פיקטיביות במשך למעלה מ-10 שנים  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-2070194,00.html ;  וכן פרשיות שחיתות נוספים של בכירים, כגון בהטיית מכרזים תמורת שוחד  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3426049,00.html

קיצוץ של 10% בתקציב ביטוח לאומי על ידי נתניהו בזמנו, שימש כמדומה עילה לקיצוץ של עשרות אחוזים בקצבאות, ולא ברור לאן הלך ההפרש. פורסם לפני כ-3 חודשים כי ב”ל מעביר כל שנה מליארד וחצי לעמותות רבות, במקום העברות ישירות לניזקקים, ומכיוון שבצד עמותות מוכרות כגון “ויצו” מועבר כסף גם לעמותות אנונימיות למדי, אין לשלול כאן אפשרות קומבינות סיבוביות ואולי הלבנת כספי פשע, כמקובל בעולם השלישי.

 

השחיתות ומתן הרשאות תמורת שלמונים היא בכל ואינה נקודתית, וכך  גודוביץ’, מהנדס העיר ת”א לשעבר מספר כי היו עשרות ניסיונות לשחד אותו, “החל מהיטלי השבחה ועד לבנייה של מפלצות”: “חשתי ממש עוף זר בכל הביצה הזאת”… “וזאת הסיבה שבגללה קמתי והלכתי מהתפקיד“.

 

הניהיליזם הנוכחי של האליטות והפריפרייה שלהם מתבטא במדיניות הרפתקנית, החל בשעשועי דם ופרע להמונים בטבח עזה ובהרס התשתיות במלחמה הכושלת בלבנון, וכלה בהתרסה בפני האומה הערבית והקהילייה הבינ”ל כיום, תוך הקדחת התבשיל ביחסינו עם שכנינו, עד שבהחלטות הליגה הערבית האחרונות דובר על אפשרות חידוש העימות המזויין עם ישראל ביולי 2010, תוך נטישת דרך השלום שלא צלחה, שהתגבשה ביוזמת השלום הסעודית ב-2002.

 

הערה: כל פרטי המאמר הם ידיעות שהתפרסמו בעיתונות

 

 

 


Article viewed 2007 timesכתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר