איך מציתים את השטח

איך מציתים את השטח

חנה אייזנמן
01.03.2010 09:53
איך מציתים את השטח


איך מציתים את השטח? קלי קלות. כל מה שנדרש הם מיקרופון, מצלמה והרבה הרבה רצון רע. ומאלה יש לתיקשורת ה”ישראלית” כמויות בלתי נדלות. אני ראיתי במו עיני ושמעתי במו אזני איך מציתים את השטח.ב”ה

 

 

 

איך מציתים את השטח

 

 

קלי קלות. כל מה שנדרש הם מיקרופון, מצלמה והרבה הרבה רצון רע.

 

 

איך מציתים את השטח? קלי קלות. כל מה שנדרש הם מיקרופון, מצלמה והרבה הרבה רצון רע. ומאלה יש לתיקשורת ה”ישראלית” כמויות בלתי נדלות. אני ראיתי במו עיני ושמעתי במו אזני איך מציתים את השטח.

 
איך מציתים את השטח

עדות ממקור ראשון

 

במוצאי שבת, ליל פורים דפרזין, יצאנו מירושלים לקרית-ארבע להשתתף באירוע לזכר ברוך גולדשטיין, זצוק”ל, הי”ד. משום מה סברתי שיהיו המונים במקום, אך לא ראינו אותם. המידע היה שבפיצריית  אליצור תתקיים קריאת מגילה על ידי הרב עידו אלבה ולאחריה מסיבה לזכר הקדוש, ברוך גולדשטיין.


איך מציתים את השטח
 

כשהגענו לחזית בנין הקיוסקים, נקלענו לדיווחו של “כתבנו” כלשהו מערוץ 2. הנ”ל עומד לפני מיקרופון ומצלמה ומספר להמוני בית ישראל, שבשעה זו מתקיימים שני אירועים בחברון ש“עלולים להצית את השטח”. אחד מהם הוא אירוע של “פעילי כ”ך”, “לציון יום הזכרון השש-עשרה לברוך גולדשטיין”. וכאן, אני מתערבת – הששה-עשר… את צודקת אומר “כתבנו”. עוד הפטרתי – הם מציתים את השטח ומדווחים על הצתת השטח….

 

איך מציתים את השטח
מצת השטח

ואז ראיתי אותם, את קומץ הגברים המאזינים לקריאת המגילה וכמה נשים בכל הגילים, המנסות גם הן לשמוע את הקריאה, למרות הרעש מסביב, כמו זה של חבורת נוער חילונית בקיוסק הסמוך, שניצלה את ליל פורים להשתוללות.

 איך מציתים את השטח

ה”נערה” בצמות (פאה), לכבוד פורים, היא סבתא ל – 80 נכדים. יש גם נינה. ברוך ושרה נחשון והגיורת המקסימה מהודו

ואצל אנ”ש, מוּכה המן בחיבה, ברעשן ענק, ובצחוק, ונראה כי בקצב הזה, תימשך הקריאה עוד זמן ארוך. אנו איחרנו לקריאה, כלומר, לא מיהרנו להגיע, כי אנו, ירושלמים, החוגגים פורים דמוקפין. צילמתי כמה תמונות וניגשתי ל”כתבנו”. שאלתי אותו האם הנשים המבוגרות המאזינות לקריאת המגילה נראות לו “פעילי כך”? הוא שאל – פעיל-ימין אפשר להגיד? אמרתי, מה זה ימין, אלה יהודים. יש יהודים ויש שמאל, אני אומרת לו. צלמו של “כתבנו”, מחייך חיוך מאולץ: –
thinking מעניין –  הוא אומר – יש יהודים ויש שמאל… אמרתי לו שאילו קרא את המאמרים שלי במשך השנים, היה מתרגל לדרך זו של thinking.

איך מציתים את השטח

 

קומץ, לצערנו, של יהודים, שנאספו לציין את זכרו של קדוש, שנאלץ לפעול במקום “הצבא הטוב ביותר במזרח התיכון”, מוקף בהמוני חיילים, שוטרים ותיקשורת. ולכל אלה “אין פרנסה”, מתקיים כאן אירוע מהוגן, יהודים קוראים במגילה בפורים.

 

והחיילים בשכפ”צים. לא בגלל היהודים, שהחיילים האלה מחכים לעילה כל שהיא להכותם, אלא, בגלל “המדוכאים עלי אדמות”, חלאת האדם הערבית, שעליה הם “מגינים” מפני “פעילי כ”ך”. מדינת דמים וזדון שלמה, רודפת את היהודים ומטפחת את רוצחי העם היהודי.

 איך מציתים את השטח

             הזדמנות לשני שוטרים, הנחבאים באפילה, להאזין למגילה ולא לשכוח שפורים היום

לאור ההשערה אשר למשך קריאת המגילה, אנו עוזבים את המקום, שמושך אליו תיקשורת כבחבלי גבלס, ונכנסים לבית משפחת נחשון, שאינו רחוק משם. למשפחת נחשון אין מושג על האירוע, למרות שהם חברים וותיקים ואוהבים של ד”ר גולדשטיין. מסתבר שלא היה שום פרסום לאירוע בר-“הצתת השטח”, וחבל!

איך מציתים את השטח
                               הרופא ומשפחתו (צילמתי בחנוכה במערת המכפלה)

 

אצל משפחת נחשון יושבת משפחתו של הרופא ההודי שהתגייר, הרופא, אשתו ואחת מילדיו. הם מוזמנים לסעודת ליל פורים בקומה למעלה, אצל בנם של ברוך ושרה נחשון. הרופא היה רופאם של אנשי בית חב”ד בבומביי (מומבאי) ומעריצם הגדול. תקופה ארוכה, טרם גיורו, כבר התהלך ברחובות בומביי כשציציות תלויות לו בצידיו.

איך מציתים את השטח

 

למי שחווה את חווית מומבאי, אין צורך להסביר את קדושתו של ד”ר ברוך גולדשטיין!

 

חברה שהתקשרה אלי למחרת, שכנה וחברה של משפחת גולדשטיין לא ידעה דבר על אירוע ה”הצתה”. ובקיצור, אירוע זניח, שאולי עשרים גברים ונשים בכל קרית ארבע ידעו עליו, שודר לכל העם היושב בציון, כמצת מסוכן בארץ ישראל. ועד כדי כך נשטף ראשו של העם האומלל היושב בציון, עד כי הוא מאמין שמתוך זהירות בכבודם של רוצחי ישראל, צריך עם ישראל להפוך לזומבי ההולך בין הטיפות, בארצו שלו, ורק שלו, במקום להכניס לערבים את עשר מכות מצרים, מכף הרגל ה”פלשתינאית” ועד ראש מצרים, אם-ג’יהאד.

 

איך מציתים את השטח
                          “הצבא הטוב ביותר במזרח התיכון” בשכפ”צים בעיר אזרחית


אני למדתי על אירוע ליל פורים משירשור תגובות לידיעה בערוץ 7, על זכייתו של מיכאל בן-חורין במשפט שהוגש נגדו, באשמת התבטאויות בשבחו של ד”ר ברוך גולדשטיין, זצוק”ל, הי”ד. מיכאל הודה למברכיו וציין את דבר האירוע שהוא יזם. נראה שהגולשים בערוץ מעטים, או, אולי נמנעו אנשים מלבוא, כי במשך השבת כולה הפגינו כוחות הבטחון נוכחות יתר סביב אתר קברו של ד”ר ברוך גולדשטיין. אנשים לא רצו להסתבך עם הפרובוקטורים, ה”שמפניות” של מדינת הדמים והזדון שהשמאל בנה.

איך מציתים את השטח
                בתום קריאת המגילה עזבו כמעט כולם, נשאר רק קמצוץ מן הקומץ לסעודה

 

הפעם לא הצליחה התיקשורת וגם לא זרועות הבטחון של ברק להצית את השטח. המדהים הוא, שמצפים לתבערה, כדי להכות ביהודים, במקום להגיב על כל בעירת-חימה של הערבים, בכל מקום שהוא בארץ, בה הם יושבים בחסד מנוולים ולא בזכות, בירי חי ויעיל.

איך מציתים את השטח

איך מציתים את השטח

איך מציתים את השטח

איך מציתים את השטח

איך מציתים את השטח

איך מציתים את השטח

איך מציתים את השטחכתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר