כאילו הסברה

כאילו הסברה

דני רשף
01.11.2009 19:30
כאילו הסברה - א-דורה - דונאלד בוסטרום - סילבן שלום - עוכר ישראל - אינתיפאדה - אל-אקצא - גיורא איילנד - אל-ג'זירה - אבו-גרייב - סחר אברים - איום אסטרטגי


לישראל קם איום אסטרטגי – מסע ההכפשה, שחלקו שיקרי, הזוי ובדוי, שסופו להביא כליה על הלגיטימיות של ישראל ולמולו יש לישראל רק הסברה מצטדקת וסילבן שלום. 

חוסן 11/01/2009יב חשוון תשע

ספק אם היה אירוע יחיד באינתיפאדת אל אקצה שהיה כה מזיק וכרסם בלגיטימיות של ישראל לאורך זמן כמו הפרשה המבוימת של מוחמד א דורה מתחילת אוקטובר 2000. את הנזק העצים והכפיל האלוף גיורא אילנד שאמר בשם צהל כי יש סבירות גבוהה שאדורה אכן  נהרג מירי חיילי צהל וסגן הרמטכל הביע, בשם צהל, צער על מותו. לאחר מיכן כל היתר היה מבחינת הצטדקות שאיש לא היה מעוניין בה. למעשה ההסברה הישראלית הרשמית התמקדה בהצטדקות ולא התעמתה עם אמיתות הטענות לגופן, אולי אפילו נתנה להם אישור במשתמע. אם תירצו זו הבעיה המרכזית והעיקרית של ההסברה הישראלית.

אין כמו הכתבה הנבזית בעיתון שבדי, מלפני חודש, שבו טען העיתונאידונאלד בוסטרום שישראל הורגת וקוצרת אברים של פלשתינים לצורך השתלות ללמדנו דבר. בלחץ כמה עיתונאים ישראלים הודה העיתונאי שאין בידיו ראיות לטענתו לבד מטענה לא בדוקה של משפחה פלשתינית אחת וכי כל רצונו היה לעורר את ישראל לבדוקשמא יש דברים בגו. לפני שבוע באלגזירה התפאר דונאלד בוסטרום שבידיו ראיות הקושרות את קציר אברי הפלשתינים, כמו גם את קציר אברי הכלואים בכלא אבוגרייב בעיראק, לרשת יהודית הפועלת בניו יורק ומוכרת אותם לכל המרבה במחיר. יש מיד להדגיש שרשת שהתבססה על חסידים בניו גרסי אכן נעצרה לאחרונה והואשמה, בין השאר, בסחר אברים לא חוקי. דונאלד בוסטרום אף התפאר באותו הראיון שבדעתו להגיע לישראל בעצמו כדי להוכיחאת טענותיו.

מחר, יום שני יג בחשוון, מתקיים כנס בינל לתקשורת בדימונה שעשוי להעלות את דימונה על המפה ומספק בין השאר הזדמנות להציג את ישראל כמו שהיא באמת. השר לפיתוח הנגב והגליל סילבן שלום היה אמור להיות נוכח בכנס שבו ישתתף גם עוכר ישראל מיודענו העיתונאידונאלד בוסטרום.

למעשה מאפשר הכנס לחשוף את אמות המידה העיתונאיות של אותו דונאלד בוסטרום ולהפוך אותו למקרה מבחן ועיון למניפולציה בתקשורת אל מול כל הנוכחים מהתקשורת העולמית. אין מדובר ביחס אישי לעיתונאי עצמו, אין ישראלי שחייב ללחוץ את ידו, להתרועע איתו, להזמין אותו לאירוע או בכלל להתייחס אליו ברמה האישית. השר סילבן שלום, שלא ברור מה עובר עליו, מיהר להכריז שהוא מחרים את הכנס על כל משתתפיו בשל נוכחותו של עלוב נפש בודד אחד בכנס. עוד בטרם החל הכנס זכה אותו דונאלד בוסטרום להבריח ממנו את נציגי ממשלת ישראל במקום שהם יחושו להתעמת איתו על העובדות ולגרום לו להסמיק מבושה ומבוכה, מה שאיש מאנשי ההסברה לא עשה לעיתונאי בשבדיה עצמה.

בוסטרום שהכניס, באומץ לב יש לומר, את ראשו לגוב האריות, ידע היטב את נפש בהמתו והניח, כנראה, שמהימנותו המקצועית אינה בסכנה מוגזמת אם יבוא מרצונו החופשי לישראל. חזקה עלינו שדונלד בוסטרום יקטוף לעצמו דיבידנד נוסף ויתפאר שנציגי ישראל הרשמית ברחו מעימות איתו כי הם הרי יודעים שהצדק איתו.

סילבן שלום, השר לפיתוח הנגב והגליל, חייב לכבד בנוכחותו את הכנס למען כל אנשי התקשורת האחרים שכן מגיעים. את העובדות הקשות על האמתהמזינה את דונאלד בוסטרום וגרסאותיו ההפכפכות וההזויות, בהתאם לכלי התקשורת שבו הוא מתראיין, יש להפיץ בכמה שיותר עותקים בין באי הכנס. הוא צריך לענות על שאלות קשות ומביכות בכל אשר יפנה. במקום זאת בחרה ההסברה הישראלית לברוח ולהשאיר את דונלד בוסטרום בידיו של יאיר לפיד שניבחר לראיין את דונאלד בוסטרום ויש לקוות שיעשה שיעורי בית כנדרש .

לישראל קם איום אסטרטגי מסע ההכפשה, שחלקו שיקרי, הזוי ובדוי, שסופו להביא כליה על הלגיטימיות של ישראל ולמולו יש לישראל רק הסברה מצטדקת וסילבן שלום.

דני רשף

052-3205926כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר