מאבדים את ראשנו, תרתי משמע…

מאבדים את ראשנו, תרתי משמע…

ג’וזף פארח
18.02.2009 09:15
מאבדים את ראשנו, תרתי משמע...


מו חסן, מייסד ערוץ הטלויזיה – גשרים – שמשימתה היתה – “עידוד ההבנה בין התרבויות והאוכלוסיות השונות”, כרת את ראש אשתו, אסיה חסן. גב’ חסן, בת ה- 37, פתחה, לאחרונה, בהליכי גירושין מבעלה. מה שקבלה במקום גט, היה “גירושין נוסח האיסלאם”… מוטב היה להם, לבני לזוג, להתרכז בקידום ההבנה ההדדית ביניהם, במקום להטיף לאמריקנים הבּוּרים בענייני גירושין באמצעות עריפה.ב”ה

 

מאבדים את ראשנו תרתי משמע…

ג’וזף פארח


 
Losing our heads over multiculturalism


Posted: February 17, 2009
1:00 am Eastern

היה ראש?

 

תרגום: חנה אייזנמן


 

עד כה, לא היתה עריפת ראשים חזון נפרץ בארצות הברית של אמריקה.

 

אולם, מכאן ואילך, רצוי שתסתגלו לרעיון של פריצת דרכו של חזון זה לעתיד.

 

ערב יום-וולנטין, החג המזוהה, מכבר, עם הדיכוי המזוויע של האשה בעולם המוסלמי, ערף יו”ר תחנת טלויזיה בניו-יורק, את ראש אשתו.

 

מו חסן, מייסד ערוץ הטלויזיה – גשרים – שמשימתה היתה – “עידוד ההבנה בין התרבויות והאוכלוסיות השונות”, כרת את ראש אשתו, אסיה חסן. גב’ חסן, בת ה- 37, פתחה, לאחרונה, בהליכי גירושין מבעלה. מה שקבלה במקום גט, היה “גירושין נוסח האיסלאם”.

 

אגב, גב’ חסן היתה רשומה כמנכ”לית התחנה. מוטב היה להם, לבני לזוג, להתרכז בקידום ההבנה ההדדית ביניהם, במקום להטיף לאמריקנים, הבורים בענייני גירושין באמצעות עריפה.

 

מו חסן בקש להציג את המוסלמים באור חיובי יותר. זו היתה מטרת תחנת הטלויזיה שלו.

 

אני מרשה לעצמי לנחש, שחסן לא דיווח למאזיניו עד כמה נפוצה עריפת הראשים בארץ מולדתו, אפגניסטן, ובעולם המוסלמי, כולו.

 

 • אך לפני שבוע, כרתו מרצחי הטליבאן, בארץ זו, את ראשו של גיאולוג פולני, שנחטף כבן ערובה לקידום עסקת חילופי שבויים.

 • איש או”מ, ג’והן סולסקי, עומד עתה לפני גורל דומה.

 • מרצחים בפקיסטאן תיעדו את עריפת ראשו של הכתב האמריקני (יהודי), דניאל פרל.

 • מרצחים בעיראק תיעדו את עריפתו של האמריקני (יהודי), ניקולס ברג.

 • בסעודיה, עריפת ראשים הוא עונש מקובל.

 • עריפה היא הדרך המקובלת לרצח נשים על רקע “כבוד המשפחה” בעולם האיסלאם.

 

על האמריקנים לשקול בזהירות רבה, האם “מיגוון תרבותי” כזה, רצוי להם בארצם.

 

מי היו מאחורי ערוץ הטלויזיה – “גשרים”? להלן כמה שמות מוכרים:

 

 • ניהאד עוואד, מנהל בפועל של הוועד, השנוי במחלוקת, ל”שיתוף פעולה אמריקני-איסלאמי”, .

 • אימאן וו. דין מוחמד, נשיא אגודת המוסלמים האמריקנית.

 • מוחמד עלי.

 • כוכב ה-NBA חכים אולאג’ואן.

 

עם הקמת התחנה הדגיש עוואד את החשיבות שבשליטת המוסלמים באמריקה הצפונית על “ערוצי תיקשורת משלנו, בהם נקבע אנו את העיתוי ואת תכני השידורים”.

” כך, נוכל לשלוט בקביעת המסרים שברצוננו להעביר לציבור”, אמר.

 

האחראי על התיקשורת בוועד-לשיתוף-פעולה-אמריקני-מוסלמי, איברהים הופר, ציין שהערוץ – “גשרים” מהווה “דוגמא להתבגרות קהילית המוסלמים האמריקנית, ולרמת התיחכום המאפשרות לאנשיה ליזום ולהפעיל רשת מסוג זה”.

“אני מאמין שזהו סימן טוב לקהילה, ועל כן אנו ממליצים לכולם לתמוך ביזמה זו”, הוסיף.

 

ואולי יש לכם ענין לבדוק את סוג התכניות שהוגשו על ידי חסן, לפני שהואשם ברצח בדרגה שניה (תוהה אני – מה אתה צריך לעשות, כדי להיות מואשם ברצח מדרגה ראשונה בארה”ב…?) המכון למחקר התיקשורת המזרח תיכונית בדק את “גשרים”, כדי לראות איזה סוג של גשרים היא בונה.

 

 • איש דת שהופיע ב-3 באוקטובר קבע שחובה על המוסלמים לשנות את אמריקה ולהביא למצב בו יהוו המוסלמים 50% באוכלוסיה, במקום 2% האחוזים, דהיום. הוא המליץ על שילוב השריעה או החוק המוסלמי במערכת המשפט האמריקנית.

 • בדיון, סביב שולחן עגול, ב-5 באוקטובר, בנושא “הסכסוך הישראלי ערבי”, הציע אחד המשתתפים, ש“היהודים יעזבו ויחזרו לאירופה”.

 • ב- 4 באוקטובר, שידרה תחנת “גשרים” נאום של מלומד מוסלמי ידוע, ג’מאל באדאווי. בדאווי, המורה את עיקרי האיסלאם בכל רחבי אמריקה הצפונית, התראיין בעתון סעודי, ב-24 ביוני, 2005, והעלה פקפוקים אשר לזהות מבצעי הפיגועים ב-11.9, בארה”ב, ואף טען, שייתכן מאד, שמאחורי התפוצצויות מכוניות התופת בשוקי עיראק עומדים, אמריקנים.

 • בכל לילה משדרת “גשרים” תכנית חדשות הנקראת “נקודות לשיחה”. אורח התכנית ב-4 באוקטובר היה אימאם מוחמד אלו אלאהי, שהוצג כ דמות “בין-דתית” מובילה. על פי האתר האישי שלו, אימאם אלאהי היה מנהיג רוחני בחיל הים האירני של האייאתולה חומייני, וכן הוא ראש “אחד המסגדים הגדולים ביותר בארה”ב”, בדירבן, מישיגאן. האתר מתאר את פגישותיו עם מנהיגי העולם ומציג תמונות בהן הוא נראה עם מדריכו הרוחני של ארגון החיזבאללה, האייאתולה מוחמד חוסיין פדלאללה; עם האייתולה חומייני; עם שני מנהיגים חדשים באיראן ועם לואיס פרחאן.

 • במהלך היום משדרת “גשרים” קטעים מן הקוראן, חלקם הגדול מגנה את ה”כופרים”, ואחד, מרשים במיוחד, ב-9 באוקטובר, מעלה על נס את קידוש המוות למען האיסלאם.

 • במהלך חודש הרמדאן, הציגה התחנה את תפילות הוואהבי הממלכתיות במסגד הקדוש ביותר במכה – אל-חראם. התפילות זרמו בשידור ישיר, דרך ערוץ הטלויזיה הסעודי, אחת ליום, בשעה 4 אחה”צ, כש”גשרים” מוסיפה את פרשנותה באנגלית. תפילה אחת, אנטי-יהודית ואנטי-נוצרית, ששודרה ב-5 באוקטובר כללה את הקריאה: “ישמיד אותם אללה”.

 

נו, טוב, כדברי האומרים: מי אנו שנשפוט?

 

תרבות אחת אינה טובה מחברתה, האם לא כן?

 

כל שנדרש מאיתנו הוא – להיות מעט יותר סובלניים.

 

כל שעלינו לעשות הוא – לבנות יותר גשרים.

Mo Hassan, CEO of Bridges TV.
Sana Beg, News Anchor
   
Ken Houston , News Anchor
   
Skip Conover, Host and Producer of Words Matter.
Aasiya Zubair (left), wife of Bridges TV CEO Mo Hassan (right) played an instrumental role in the creation of Bridges TV since she came up with the idea for the network.
     
Bridges TV CEO Mo Hassan will broadcast important community events to a nationwide audience.
The Master Control room of Bridges TV. The national broadcast signal originates from this Master Control room in Buffalo, NY.
     
Mo Hassan showcases the Master Control room of Bridges TV. The national broadcast signal originates from this Master Control room at Studios in Buffalo, NY.

 כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר