מערכת עזה – מסתמנת אפשרות להסכם חשאי עם אסד על חלוקת לבנון

מערכת עזה – מסתמנת אפשרות להסכם חשאי עם אסד על חלוקת לבנון


09.01.2009 06:03
מערכת עזה - מסתמנת אפשרות להסכם חשאי עם אסד על חלוקת לבנון


יתכן שברק – תכסיסן מעולה ובעל חשיבה מורכבת – כבר חילק עם אסד את לבנון לאיזור ישראלי ואיזור סורי. נסראללה הוא עניין זניח בסיפור הזה, וכל שנותר הוא להביאו באמצעות פרובוקציות עקיפות לתקוף מעט את ישראל, על מנת שירוצצו את החיזבאללה, וצה”ל יכבוש את לבנון עד צפונה לביירות, בחלקה המערבי. נסראללה אולי מריח משהו מעין זה, ונימנע לפתוח חזית שנייה מול ישראל, ועתה מנסה ברק לצייר תדמית של ישראל מאיטה במומנטום שלה ומובסת מעט במישור הבינלאומי, רופסת ומדשדשת במישור הצבאי, על מנת שנסראללה יתפתה בכל זאת.סקופים, חדשות ופרשנות   מנהלים: קפה,י בטוח,י ש_ש,י עקרב שחור,י Sרון Sקד,י יוני 1,י          נוכחות מנהלים ועיתונאים       דף 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | … | 100
  אל הלובי       שלח SMS ישיר לפורום מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי    צל”ש  
  סדר לפי:              כותרות הכותב מכתב אחרון תג’ נצפה
מידע מהיר וישיר בזמן אמת אל ה-SMS [אשכול] 08.01.09  16:25
ניצן אור
09.01.09  06:04
מאת Happy1
43  9313 
החלטה 1860 של האו”ם:גלעד שליט לא מוזכר להלן סעיפי 09.01.09  06:27
הר-נוי
09.01.09  06:43
מאת קרקשתא
1  793 
יתכן שברק כבר חילק עם אסד את לבנון 09.01.09  05:10
מיכאל שרון
09.01.09  06:40
מאת מיכאל שרון
7  3218 
 

הערה: בעקבות שליחת החומר באינטרנט, הוא הועבר ממדור הסקופים והוצנע

להלן הקישור החדש, ואין לדעת כמה זמן החומר יהיה קיים בכלל

http://rotter.net/forum/politics/19099.shtml

באם החומר לא יהיה קיים עוד, הוא יהיה בקישור הבא (יש להמתין מספר שניות עד לפתיחתו)

http://www.michael-sharon.combaraksyr.mht


היתה כנראה “נפש טובה” שדאגה להציע למנהלי הפורום לנקוט במידה של צנזורה מעשית

 

_______________________

יתכן שברק – תכסיסן מעולה ובעל חשיבה מורכבת – כבר חילק עם אסד את לבנון לאיזור ישראלי ואיזור סורי.

נסראללה הוא עניין זניח בסיפור הזה, וכל שנותר הוא להביאו באמצעות פרובוקציות עקיפות לתקוף מעט את ישראל, על מנת שירוצצו את החיזבאללה, וצה”ל יכבוש את לבנון עד צפונה לביירות, בחלקה המערבי.

נסראללה אולי מריח משהו מעין זה, ונימנע לפתוח חזית שנייה מול ישראל, ועתה מנסה ברק לצייר תדמית של ישראל מאיטה במומנטום שלה ומובסת מעט במישור הבינלאומי, רופסת ומדשדשת במישור הצבאי, על מנת שנסראללה יתפתה בכל זאת.

 

בשלב כלשהו תבוא, במסגרת “המערכה בחיזבאללה ובת בריתו” גם תקיפת ח”א את מתקני הגרעין באירן. גם אירן כרגע חוששת ושומרת על פרופיל נמוך, הלוא יודעים שברק הוא אחד התכסיסנים המבריקים ביותר.

 

מכל מקום, משלום כלשהו נשכח בסיפור הזה.

 

וכי על מה באמת דיברו עם סוריה תקופה כה ארוכה ובתיווך טורקיה? כתב הלילה אדם המקורב לברק: “המעורבות הבינלאומית באזורנו – תתחזק, ובמיוחד מעמדן המרכזי של מדינות ערביות כמו מצריים, טורקיה וירדן; חלק מתחושות ההשפלה והנקם, שציינו חלקים גדולים בצבור הישראלי, יבואו על סיפוקם או לפחות יירגעו; מפלגת “העבודה” בכלל ואהוד ברק בפרט – יתחזקו באופן דרמטי; נוצר סיכוי – שקודם למלחמה לא היה קיים – לחסימת ביבי-ליברמן-ישי מכיבוש השלטון בישראל”.

 

אברהם גל “ברק בעמדת זינוק”

http://www.on-the-left-side.co.il/23941/ברק-בעמדת-זינוק-אברהם-גל-09012009

 

יש לשים לב בהקשר זה לב לכך שהצעת הטיוטה של מועצת הביטחון מה-8 ינואר 2009 אינה מחייבת הפסקת אש, אלא רק ממליצה עליה:

 

“הטיוטה שחוברה על ידי ארה”ב” צרפת ובריטניה… אינה כוללת דרישה להפסקת אש מיידית ברצועת עזה, אלא מדגישה את הצורך בהגעה להפסקת אש מיידית (stresses – מדגישה). בטיוטה נכתב כי מועצת הביטחון מדגישה את חשיבות בטחונם של כל האזרחים. מועצת הביטחון מביעה חשש כבד מהסלמת האלימות ומהידרדרות המצב בעזה ובדרומה של ישראל, במיוחד בכל הנוגע לאזרחים שנהרגו מאז הכשלון בהארכת תקופת רגיעה ותחילת ירי הטילים לעבר ישראל, שלאחריו החל המבצע הישראלי.

במסמך נכתב כי מועצת הביטחון מדגישה… כי חובה להגן על האזרחים הישראלים והפלשתינאים. מועצת הביטחון מביעה דאגה עמוקה מהמשבר ההומניטרי המחריף בעזה… ומכירה בתפקיד הקריטי–”

http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1053967.html

 

החלטת מועצת הביטחון, ביוזמת מעצמות המערב החברות במועצת הביטחון, יוצרת אמנם מצג מסויים של החלשות ישראל מבחינה בינלאומית (דבר העשוי לפתות את החיזבאללה ואירן..) אך באופן מעשי, היא נימנעת מלכפות הפסקת אש. והלוא אין דבר קל מזה, לקרוא להפסקת אש מיידית, ולא רק “להדגיש”. הדבר עשוי להעיד על כך שקיימת כוונה אצל מעצמות המערב שהמומנטום הצבאי ימשך ויתפתח – יחד עם שלמם מס שפתיים לעניין ההומניטרי בעזה…

 

 

בהתאם לכך, ההחלטה הסופית של מועצת הביטחון של האו”מ, חרף ניראותה כמחייבת בניסוחה ממבט ראשון, אינה בפרגמטיקה החלטה מחייבת של ממש, וכוללת אף שסתום לפרוק תחמושת:

 

“מנגד, הפלסטינים הביעו חשש כי ההחלטה לא תיושם בשטח. שר החוץ הפלסטיני, ריאד אל-מאליכי, ששוחח עם כתבים בבניין האו”ם לאחר ההצבעה, אמר כי הוא חושש שישראל תעכב את קבלת ויישום הפסקת האש למשך כמה שעות אם לא ימים. “אנחנו חוששים שבזמן הזה, בימים הקרובים, הם ייזמו התקפה וירחיבו אותה על הקרקע לאזורים שלא הגיעו אליהם, כדי להשיג נוכחות גדולה יותר. יש להם זמן רב בסוף השבוע להרחיב את ההתקפה שלהם עד להתחלת השבוע”.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3653237,00.html

 

כנראה, בפרט נוכח הימנעות ארה”ב – המעצמה החולשת, שרק הצטרפותה היתה עשוייה להעניק להחלטת מועה”ב תוקף מחייב – יש צפי שישראל כלל לא אמורה להענות או אפילו לקחת את ההחלטה הזאת בחשבון.

 

בפרט, שההחלטה כוללת פתח לשחרור קיטור, בכך שהיא מציעה צעדים הומניטריים מיידיים…

 

“כמו כן ההחלטה “מקדמת את היוזמה לפתיחת מסדרון הומניטרי והסדרים אחרים שיבטיחו אספקת סיוע הומניטרי”. ההחלטה קוראת לארצות החברות באו”ם “לסייע למאמצים בינלאומיים לשפר את המצב ההומניטרי בעזה”.

 

וההחלטה משלמת מס שפתיים ליוזמת שתי המדינות של בוש ומדינות ערב שבראשן סעודייה..”ההחלטה מסתיימת בקריאה לצדדים ולקהילה הבינלאומית לחדש את המאמצים להשגת שלום כולל המבוסס על שתי מדינות דמוקרטיות, ישראל ופלשתין, החיות זו לצד זו, בשלום ובגבולות מוכרים ובטוחים”.

וחשוב מכל, ההחלטה יוצרת סימטרייה בין הקסאמים הפלשתיניים ובין המבצע הישראלי, דבר המנטרל למעשה אפקט של גינוי:

 

“בהמשך כוללת ההחלטה סעיף “המגנה את האלימות ומעשי איבה המכוונים נגד אזרחים *וכל* פעולה של טרור”.

http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1054181.html

 

 

 

 


Article viewed 1718 timesכתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר