פניה אישית למר פורר: תם עידן החפות, הגיע העת ללכת הביתה

פניה אישית למר פורר: תם עידן החפות, הגיע העת ללכת הביתה


31.12.2008 18:57
הגיע העת לשים את המפתחות

הגיע העת לשים את המפתחות


קריאה לראש עיריית רחובות מר שוקי פורר, שהורשע היום 31.12.08 בעבירת הפרת אמונים: הגיע העת לשים את המפתחות וללכת הביתה. לא לאחוז בקרנות המזבח, ולא לחכות שבית המשפט יקבע את מה שאמור להיות לו מובן מאליו – איש ציבור צריך להיות נקי כפיים, מר פורר כבר לא כזה.פניה אישית למר פורר: תם עידן החפות, הגיע העת ללכת הביתה
=======================================================

מר פורר נכבדי!

שבעת מרורים ממני, לא תמיד ראינו עין בעין את התנהלות העיר, ומן הסתם אני “קוץ בתחת” עבורך חודשים ואף שנים.

היום 31.12.08 הורשעת בתיק פלילי 3437-11-08 על פי הודאתך בעבירת הפרת אמונים על התנהלותך כראש עיריית רחובות.

אתה בחרת להיות איש ציבור. נבחרת להיות לתפקיד ציבורי בכיר, מן הבכירים בארץ ומן הערים הגדולות בארץ.

המאפיין איש ציבור הוא בנקיון הכפיים שלו, וביכולתו לפעול בנאמנות עבור הציבור.
היום כבר אינך כזה. עם הרשעתך אינך נקי כפיים יותר, והוכח כי לא פעלת בנאמנות עבור הציבור.

אתה יכול לטעון כי מעשיך היו טכניים, אתה יכול לטעון כי מעשיך נבעו מרצונך לעזור או לקדם את העיר. אבל השורה התחתונה היא ברורה וחד משמעית – אתה כשלת במהות הבסיסית של איש ציבור.

איש ציבור איננו יכול לכהן בתפקידו כאשר איננו נקי כפיים, וכמי שלא פעל בנאמנות עבור הציבור – הורשעת מרצונך בעבירת הפרת אמונים, הרי שגילית קבל עם ועדה שאינך ראוי לתפקיד זה.

אכן, נבחרת ע”י ציבור כאשר תלוי נגדך כתב אישום, ולכאורה אתה אמור להמשיך ולייצג את אותו ציבור שנתן בך אמון – אבל בהישארותך אתה כורת את “אמון הציבור” כולו.

אתה יכול גם להסתתר מאחורי קרנות המזבח בטענה כי בית המשפט טרם קבע כי יש “קלון” במעשיך – אני אשאל הייתכן כי ישנה עבירה של הפרת אמונים ללא קלון ? הייתכן כי העברת עבודות בהיקף של מליוני שקלים לקבלן מקורב ללא מכרז והסוואת דבר זה הינה מעשה של מה בכך כה פעוט ערך ?

כעת נותרה לך עדיין ההזדמנות להתפטר מרצון מן התפקיד, ללכת הביתה עם עבר מפואר ככל שיהיה אבל עם כתם. כתם זה יהיה כאין ואפס כאשר תירשם בהיסטוריה כראש עיריה הראשון שהדרך היחידה לשחררך מן התפקיד הוא לחכות שבית המשפט יקבע כי אינך ראוי לתפקיד של איש ציבור.

מר פורר עליך להבין כי היום נגמר עידן החפות, מעתה כל רגע שהנך נשאר בתפקיד הנך מכתים את כלל אנשי הציבור במדינה, ואת ראשי הערים בפרט, וכן גם את העיר רחובות

לכן, אני קורא לך ביום עצוב זה, שים את המפתחות – הגיע העת ללכת הביתה.

 

 כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר