“הימין הקיצוני” בעיניהם של חולי נפש מסוכנים לציבור

“הימין הקיצוני” בעיניהם של חולי נפש מסוכנים לציבור

חנה אייזנמן
10.12.2008 09:45
"הימין הקיצוני" בעיניהם של חולי נפש מסוכנים לציבור


“… ביום ראשון השבוע הגיחו הכהניסטים ממחילותיהם האפלות והרעילו את אויר העיר בנשימתם המצחינה… ליד מקום הפיגוע התגודדו הסוחרים בדם, סרסורי הגזענות והשנאה, שניסו לתרגם כל טיפת דם וכל איבר פגוע לרווח פוליטי בזוי. התבוננתי בפרצופים המעוותים של האספסוף…” (חיים ברעם).ב”ה

                                            

“הימין הקיצוני” בעיני חולי נפש מסוכנים לציבור


 

אנחנו כיפות סרוגות… חיילים בצבא אדוני צבאות ובצבא הגנה לישראל.. ואת חג חירותנו, יום חג המצות הזה, בקדושה ובנענועי גוף מתמכרים, נחוג בהתכוונות ובמצותינו דם נערים פלסטיניים.”) (יצחק לאור, ” המנון לגוש (אמונים)”)

 

מתנחל עטוי עוזי ודובון כחול, רסיסי רוק ושיירי מזון משובצים בזקנו הפראי.  ולצידו, בטרנספורטר המשפחתי, אשתו המתנחלת בעיצומה של אביונה לאומית. תינוקות נושרים ללא הרף מבין חלציה בעודה נואמת בלהט על זכות אבות…. “… אם אתה מטומטם, אתה ימני, ואתה ימני אם אתה מטומטם. אם אתה פשטני, מתלהם, נבער ואכזרי – אתה ימני…”. (דן תדמור, עיתון ירושלים 28.5.1993 ).

                                                     

“גוש אמונים…. כת משיחית, אטומה ואכזרית, כנופיית גנגסטרים חמושים, פושעים נגד האנושות, סדיסטים, פוגרומיסטים ורוצחים שהגיחה… מתוך פינה אפלה של היהדות… מתוך מרתפי התבהמות וסיאוב… על מנת להשליט פולחן דמים צמא ומטורף. ( עמוס עוז “ בשם החיים והשלום” ידיעות אחרונות, 8.6.89(

רק כלי נשק אחד חסר היום בארסנל הנשק של צה” ל, והוא התותח הקדוש שעמד על החוף וירה בספינה “אלטלינה” …לאנשים שהיו אז מאחוריו היה השכל להחליט
(ידיעות אחרונות יט בחשון התשס”ג.(

“גופת מתנחל…”                          

נורא, אבל”…    nrg
אזרח מודאג, מד”י,  26/02/07  18:26  

אכן זו טרגדיה, אבל צפויה מראש…משום שידוע שרוב האוכלוסיה הקיצונית, המטורפת, המשיחית, הלאומנית והאלימה, מתגוררת בבת עיין, בחברון, ביצהר, בתפוח ובאיתמר ופועלת בחסות מד”י, קרי, תוך כדי העלמת עיין מכוונת מכל האלימות והפרובוקציות של אלה כלפי האוכלוסיה הערבית בכלל, וכלפי חיילי צה”ל בפרט, שמחוייבים להגן עליהם. מי יגן עלינו מפניהם? קבוצות אלו שומרות באדיקות על להבות השנאה וכל ה”מתלווה” לה, שכן השינאה היא ”סלע קיומן” … אז אל נתפלא גם אם חורבן בית שלישי יגיע ומתוכנו יצא,אגב החינוך לטירוף הזה, הוא ע”ח חיילי צה”ל ומשלמי המיסים, שישלמו גם מכיסיהם ובעקר בדמם ובחייהם“.

“אין ספק בדבר לגיטימיות ההתנגדות המזוינת בשטחים עצמם. אילו היתה בפלשתינאים מעט תבונה, הם היו מרכזים את מאבקם נגד ההתנחלויות…כן היו נמנעים מהנחת מטענים בצדו המערבי של הקו הירוק..”. (זאב שטרנהל, “הארץ”, 11/5/2001)

 

”מאידך גיסא, שיבתם של הללו לישראל תעורר כאן כמה וכמה צרות. הרי אין עוד ספק כי מחצית יובל של שנות כיבוש והתפרעות פגמו במוחם ובאישיותם של אלה פגימות בלתי הפיכות. הרגלים שנרכשו ב-‏25 שנה, אינם נעלמים בן לילה. האמנם אפשר ומותר להטיל על ישוב תרבותי כלשהו שיקלוט אל תוכו להקה צרחנית, רגזנית, יבבנית, אלימה ומזויינת שכזאת? ינסה כל אדם לשוות בנפשו מראה שכונתו הוא, אם לפתע פתאם יגדשוה כל מיני חוליגאנים עם חולצות משובצות ותת מקלעים, אשר ינקבו להנאתם דודי-שמש, יצלפו על ילדי השכנים, יערכו סיורים אלימים בחצרות, יקימו מחסומים בכביש, ינפצו פה ושם פנסי מכוניות, יפרצו בשעות בלתי צפויות בשירה ניחרת ובריקודים, ובאופן כללי יורידו את מחירי הדירות באיזור לשאול תחתית? איזוהי הרשות המקומית אשר ראויה לעונש שכזה? 1992 ב. מיכאל 

                                                                                                                    

ילדונת זבת חוטם שרק הכרס שבין שיניה מעידה עליה שהיא כבר “עשתה בגרות”. והיא מצווחת במיומנות שהנה זרים עומדים לעקור אותה מביתה. ולצידה מקפץ היפי מצויץ ומדובלל, שהתבהמות על הגבעות היא לו תחליף עם הכשר לפורקנים אחרים האסורים עליו במצוות דתו, והוא משחרר את הורמוניו על אמא אדמה בזעקות והתפתלויות כנגד הקלגסים המבקשים להגלותו מנווהו.

ב. מיכאל, 24.3.2003

 

“גם אחרי הפעולה “המוצלחת” נותרו האדונים המתנחלים עמידים בפני כל חוק וחסינים מפני כל עונש, כמי שמותר להם לעשות כל עוול ופשע עלי אדמות בלי שישלמו על כך אפילו אפס קצהו של מחיר, בלי שתיפול אפילו שערה מקצה שפמם הרוטט מתאוות ארץ ישראל.

“כל מי שהיה נוכח בבית ההוא בעת הפשיטה, בין אם כבר צימח שפמו הרוטט ובין אם לאו, היה צריך להיעצר ולעמוד לדין ואף להישפט לתקופות מאסר ארוכות בשל מגוון של עברות, למן ביזיון בית הדין ועד להפרעה לשוטר במילוי תפקידו.…..

שני המתנחלים היורים הללו לא יישבו לאורך זמן במעצר, אלא יישלחו למעצר בית, ומן הסתם לא יועמדו כלל לדין, ואם יועמדו לדין, מן הסתם יזוכו או יקבלו עונשים מגוחכים, שגם אותם לא ירצו כלל ועיקר. למדנו שאלה הקרויים אצלם “רבנים” אכן צודקים בדבריהם – המתנחלים הם אדוני הארץ הזו, ואילו כל האחרים, הפלסטינים וכל שאר היהודים החיים כאן, אינם יותר מאשר הכלבים שלהם.  

                                                                                            קובי ניב, nrg 8.12.2008

                                              

בסה”כ נטבחו בעשרה ימים 65 יהודים, כמחציתם ילדים.

על מציאות כזו אפילו חיים ברעם אינו יכל לעבור בשתיקה, ואכן ב-8.3.1996 הוא שופך את חמתו על אויבי השלום בהאי לישנא:

“… ביום ראשון השבוע הגיחו הכהניסטים ממחילותיהם האפלות והרעילו את אויר העיר בנשימתם המצחינה… ליד מקום הפיגוע התגודדו הסוחרים בדם, סרסורי הגזענות והשנאה, שניסו לתרגם כל טיפת דם וכל איבר פגוע לרווח פוליטי בזוי. התבוננתי בפרצופים המעוותים של האספסוף…”.

 

ומשהו על דוד גרוסמן (דו-ירחון נתיב, “בגידת האינטלקטואלים”, אדוארד אלכסנדר) ועל שנאה עיוורת ושטנית –

 

ביקור בעפרה

 

הוא מתלונן כי למתנחלים “אין צורך בתרבות”, הם מדברים עברית קלוקלת, נהנים מהומור “גלותי ישן” ואין להם ספרים “מלבד ספרי לימוד דתיים”, המחמירים את הברבריות של בעליהם במקום להפחיתה. הדימוי, בסיכומו של פרק ארוך זה, הוא של “טרוריסטים פוטנציאליים [!] המתנדנדים עתה מעל ספריהם.” לגבי גרוסמן, הטרור המשוער של יהודים חמור הרבה יותר מן הטרור המציאותי של ערבים.

 

ביקור באוניברסיטת בית-לחם

למרות שהוא מודה כי האוניברסיטה היא “מעוז של החזית הדמוקרטית לשחרור פלשתין”, אין הוא רואה כאן טרוריסטים מתנדנדים מעל ספריהם, אלא דווקא תמונות אידילייות, המזכירות לו “מראות של בית-הספר של אפלטון באתונה”. גרוסמן, העולה על גדותיו מרוב חיבה ולהיטות לייחס למארחיו מניעים נשגבים, מוכן עתה לסלוח גם לקוראים ספרי דת…

 

                                                         

 כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר