סקופ עולמי – ראיון חג חגיגי עם מגיב אלמוני

סקופ עולמי – ראיון חג חגיגי עם מגיב אלמוני

אמיר לירן, עו”ד
04.10.2008 10:02
מגיב אלמוני - צלם: השם שמור במערכת

מגיב אלמוני – צלם: השם שמור במערכת


גם אני ביקשתי כמדי שנה לראיין דמות שהשפיעה על חיינו הציבוריים. מה יותר מתבקש, מאשר לראיין את מר מגיב אלמוני, אותה אישיות המפארת מדי יום ביומו את רשימות הטוקבקים של ידיעות החדשות והפורומים השונים, ועתה בתקופת הבחירות לרשויות המקומיות הוא זוכה לעדנה ולפופולאריות ההולכת וגאה מדי יום ביומו.סקופ עולמי – ראיון חג חגיגי עם מגיב אלמוני

 

גם אני ביקשתי כמדי שנה לראיין דמות שהשפיעה על חיינו הציבוריים,

מה יותר מתבקש, מאשר לראיין את מר מגיב אלמוני, אותה  אישיות המפארת מדי יום ביומו את רשימות הטוקבקים של ידיעות החדשות והפורומים השונים, ועתה בתקופת הבחירות לרשויות המקומיות הוא זוכה לעדנה ולפופולאריות ההולכת וגאה מדי יום ביומו.

לשמחתי הרבה מר מגיב אלמוני אף נאות להצטלם לראיון, והנה הוא כאן נחשף לפנינו לראשונה.

 

מגיב אלמוני – צלם: השם שמור במערכת

אני: מר מגיב אלמוני, אני שמח שהסכמת להתראיין אצלי.

מגיב אלמוני: לכבוד הוא לי, לא בכל יום נותנים לי את הבמה הראשית, עד עכשיו הייתי ברקע, מגיב בתזזית לכל מאמר שמפורסם. אבל, בזכותך יהיה לי מאמר משלי ! מי היה מאמין ?! (מזיל דמעה מהתרגשות)

 

אני: התוכל לספר לי על שמך הייחודי ?

מגיב אלמוני: תראה כשנולדתי, דבר ראשון פתחתי את הפה וצרחתי על אמא שלי: “מה זה התאורה הזו ? מי נתן לך רשות להוציא אותי מן החשיכה אל האור ? למה יש כאן רופאים, שערוריה! כנסו כנסו”.

לצערי אמא שלי לא הבינה אותי, רק הסתכלה מסביב וחייכה ואמרה “תראו איזה יופי הוא מגיב לכל דבר”, ומאז כולם קוראים לי “מגיב”.

לגבי שם המשפחה, אני מתפלא עליך, אני מגיע ממשפחה ידועה ביותר עם שורשים דור 7 בארץ! מי לא שמע על רבי אלמוני שהפריח את השממה, או על ד”ר אלמוני שהוביל את האקדמיה להישגים מדהימים, ואת ח”כ אלמוני המפורסם, שבזכותו החוקים במדינה הם תאווה לעיניים!

 

אני: אני מתבונן בתמונתך …

מגיב אלמוני: אין צורך להוסיף, תודה על המחמאה, תיראה איך אני לבוש באלגנטיות המילה האחרונה באופנה, אפילו אני דואג לסביבה ומשתמש בכיסוי מנייר ממוחזר!

 

אני: מממ … אני יודע שאני קצת חוצפן, אבל אני לא יכול שלא לשאול על האף המיוחד שלך הוא כל כך מרשים!

מגיב אלמוני: חן חן לך, זהו אף אותו אני נושא בגאון משחר ילדותי, אף של מזיז הרים! לא סתם כינו אותי הילדים כבר בגן הילדים “פינוקיו”. הנה תראה (מוציא את תעודת הזהות) בגיל 17 ביקשתי שירשמו אותי בתעודת הזהות כמגיב “פינוקיו” אלמוני. הידעת כי פינוקיו הוא אחת מן הדמיות אותן אני מעריץ ?

 

אני: וואללה לא ידעתי. מדוע ?

מגיב אלמוני: כי אני והוא נושאים כל כך הרבה תכונות משותפות – ראשית, גם אני וגם הוא בובות עץ שובבות; שנית, הסקרנות שלנו מסבכת אותנו בצרות; שלישית, אנו מנסים ללא הצלחה להיאבק ביצר הרע שלנו; רביעית, אפנו צומח וצומח בכל עת שאנו משקרים; ולבסוף גם אני וגם הוא מקווים שיום אחד נהיה “בני אדם”, כמו כולם.

 

אני: מה זאת אומרת שאתה “בובת עץ” ?

מגיב אלמוני: (צוחק בקול גדול) – למה אתה חושב שאני מסתתר מאחורי מסיכה ? אצלי אף פעם לא תדע אם זה אני האמיתי או שמא אני בובת עץ המופעלת על ידי גורם אינטרסנטי עלום שם.

 

אני: וואוו … רגע למה האף שלך מתכווץ ?

מגיב אלמוני: אייי … תפסת אותי אומר את האמת … לא התכוונתי … אני מתנצל (האף צומח בחזרה).

 

אני: מהו האני מאמין שלך ?

מגיב אלמוני: מה זה ? סתאאם, ממתי יש לי אני מאמין ? רגע (חושב) … האני מאמין שלי הוא להיכנס לכל מאמר להגיב בלי חשבון, ורצוי להשמיץ, להשפיל ולבזות – אין דבר יותר כיף מזה, כדאי לך לנסות! אל תשכח להתכסות בחשכת האלמוניות המבורכת.

 

אני: מדוע ?

מגיב אלמוני: אם ידעו מי אני. אתה יודע איזה בושות זה יעשה לי ?! גם ידעו מי מוביל אותי, גם את האינטרסים שלי, והסיוט הכי גדול שלי …

 

אני: סיוט ?!

מגיב אלמוני: הפחד הכי גדול שלי, אני מתעורר לפעמים באמצע הלילה שטוף זיעה – אמא’לה איזה פחד, שיתבעו אותי חלילה בתביעת דיבה. אבל בזכות האלמוניות שלי אני רגוע ושלו.

 

אני: אילו מאמרים אתה הכי אוהב ?

מגיב אלמוני: את אילו שהם הכי מושקעים מבחינת מחשבה ותוכן. תאר לך איזה תענוג עילאי אפשר להפיק מתגובה כמו “זה מאמר זה? זה תת רמה!” או “מי נתן לך רשיון?”.

 

אני: אילו תגובות היית רוצה לראות לראיון הראשון שלך ?

מגיב אלמוני: את התגובה הכי אהובה עלי – “כנסו כנסו”, ורצוי שיהיה גם המשפט “אני ראשון”, אבל דיר באלק שינסו להשפיל או לפגוע בי!

 

אני: (מרים גבות בהפתעה)

מגיב אלמוני: בחייאת גם אני בן אדם! קצת כבוד, נימוס, דרך ארץ.

 

אני: תודה רבה לך.

מגיב אלמוני: גם לך, על שנתת לי הפעם להיות באור הזרקורים!

 כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר