מדינת החרדים, פרק ב’

מדינת החרדים, פרק ב’

רות ירדני כץ
20.09.2008 18:59
ההלכה אוסרת

ההלכה אוסרת


ביום הבחירות לרשויות המקומיות נשב בבית. “כי לא איכפת”, וביום הבחירות הכלליות לא נלך להשפיע כי: “ממילא זה לא יעזור, ואין בשביל מי לבחור שהרי כולם מושחתים”. והחרדים ירוצו לקלפיות ויבחרו את נבחריהם לכנסת, ושם הם מנצלים את כוחם ומכתיבים למדינה שלמה את רצונותיהם ומשאלותיהם. מי אשם? רק אנחנו.במדינת החרדים יש חידושים. על פי ההלכה אסור לתרום איברים. בן אדם נולד שלם וצריך להיקבר שלם. החליט מי שהחליט לתת ביטוי הולם ומעשי לפסיקה זו. הם הולכים להנפיק כרטיס לכל חרדי שבו יהיה כתוב בערך כך: “אם קורה לי משהו חס-חלילה ואני מת, אסור לקחת ממני שום איבר”. בניגוד גמור לכרטיס “אדי” שמציל חיים, ויותר ויותר אנשים נושאים בארנקם את הכרטיס  החשוב שמציל חיים גם של חרדים.

המשמעות היא שהם מעדיפים לתת למות לאחרים, הם לא יצילו אף אחד כי ההלכה לא מרשה. דיברתי עם  ידידים חרדים, והם אמרו לי ללא היסוס. “ההלכה קובעת שאסור לתרום איברים, אז אין ויכוח. נקודה”.

לחרדים יש כוח אדיר, מה שאין לנו. הציבור שלהם ממושמע וצייתן. אומרים להם לצאת להפגנה והם שם. אומרים להם לא לקנות מוצר זה או אחר, והם לא קונים. אומרים להם להצביע עבור… והם מצביעים לנבחריהם.

ש”ס ויהדות התורה איחדו כוחות. 18 חברי כנסת הכינו מסמך דרישות למי שיבחר בראש “קדימה” או שיהיו בחירות והם יציגו לראש הממשלה ויאמרו: “את/ה רוצה אותנו בקואליציה? יש מחיר”.

המסמך כולל: העלאת קצבאות הילדים, תוספות של מיליונים למוסדות דת וחינוך, לתוספות בנייה בערים חרדיות ועוד ועוד. סך כל הדרישות מיליארדי שקלים על חשבוננו. ומהי תרומתם לחברה, למדינה?  הישארותם בקואליציה!! 

ואנחנו? ביום הבחירות לרשויות המקומיות נשב בבית. “כי לא איכפת”, וביום הבחירות הכלליות לא נלך להשפיע כי: “ממילא זה לא יעזור, ואין בשביל מי לבחור שהרי כולם מושחתים.” והחרדים ירוצו לקלפיות ויבחרו את נבחריהם לכנסת, ושם הם מנצלים את כוחם ומכתיבים למדינה שלמה את רצונותיהם ומשאלותיהם. מי אשם? רק אנחנו.

בידיעות אחרונות, מיום  15.08.08 הופיעה הידיעה הבאה:

מה עונשה של אשה שחזרה בשאלה וכבר אינה מנהלת אורח חיים חרדי? לפי כתב אישום שהוגש הבוקר (יום ה’), היא הוכתה באכזריות, ספגה איום ברצח, ועיניה נקשרו בזמן שאנשי “משמרות הצניעות” חקרו אותה על יחסיה עם גברים.

לא צריך להוסיף מילה.

מדינת החרדים, הפרק הקודם

למאמר המקוריכתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר