במדינת האנסים

במדינת האנסים

רות ירדני כץ
24.07.2008 00:30
במדינת האנסים - הטרדה מינית


זה נכון שמאז ומעולם הגברים התייחסו לנשים כאל שפחות וכאובייקט מיני. זה לא חדש. זה גם נכון שהגברים מרגישים שהם בעלי הנשים היום ועכשיו ובכל מקום. ישנם מקומות בעולם שהמצב הוא עוד יותר גרוע מאשר אצלנו וזה לא מנחם. למשל, בכפרים בדרום אפריקה היכן שמחלות האיידס, מלריה ושחפת הורגות מאות אלפים כל שנה, לכל גבר מותר לאנוס אישה אם היא נשואה או רווקה, חלק ממנהגי החיים. שם בכפרים, אישה שפונה לגבר צריכה לכרוע על ברכיה. עצוב מאוד. נתרץ את המצב המשפיל הזה בכך שנאמר שהם נמצאים אי-שם בימי החושך.גם הבטחנו דברים מרגיזים. מרגיזים? מצמררים!!!

זה נכון שמאז ומעולם הגברים התייחסו לנשים כאל שפחות וכאובייקט מיני. זה לא חדש. זה גם נכון שהגברים מרגישים שהם בעלי הנשים היום ועכשיו ובכל מקום.

ישנם מקומות בעולם שהמצב הוא עוד יותר גרוע מאשר אצלנו וזה לא מנחם. למשל, בכפרים בדרום אפריקה היכן שמחלות האיידס, מלריה ושחפת הורגות מאות אלפים כל שנה, לכל גבר מותר לאנוס אישה אם היא נשואה או רווקה, חלק ממנהגי החיים. שם בכפרים, אישה שפונה לגבר צריכה לכרוע על ברכיה. עצוב מאוד. נתרץ את המצב המשפיל הזה בכך שנאמר שהם נמצאים אי-שם בימי החושך. 

יותר עצוב שהמדינה שלנו ששייכת לעולם המפותח ואנחנו נמצאים ב-121 (קרי המאה ה-21) וקרו לנו המון דברים טובים ונפלאים בתחומים רבים במשך שנות קיומנו, ובכל זאת העובדות הן שאינוס אצלנו הוא חלק מחיי היום-יום. מדובר באנשים חכמים, משכילים, בעלי עמדה וכח, שמעמדם רם ונישא והם אונסים! לא  רק אנשים חשובים ומפורסמים.

סבא אנס את נכדותיו!!! שני אחים אנסו את אחיותיהם!!! אב אנס את בנותיו!!! אב אנס את בתו החורגת!!! בן 17 אנס את חברתו בת ה-16!!!  המחבל שהחודש הרג שלושה אנשים ופצע עשרות בירושלים, ישב בכלא עשרים חודשים על אינוס חברתו היהודיה!!! בודאי שתופעת האינוס היא הרבה יותר גדולה כי הנשים, הנערות והילדות פוחדות להיחשף.  במגזר החרדי המצב מחפיר גם כן. אותו עוזר גנן זה שאנס 29 ילדי גן זה רק אירוע אחד מהרבה אחרים. שם “סוגרים עניין” בתוך הקהילה, אבל למרות וחרף הדברים יוצאים החוצה.

תופעה האינוס מדאיגה ומכאיבה שממדיה אותי מבהילים, וכנראה שאין תשובה ופיתרון, וכל עונש שהם קיבלו או יקבלו איננו מרתיע אחרים, וכל יום מצטרפים אנסים חדשים, ואנחנו עדים לעוד מעשי זוועה של אונס.

לפעמים אני מהרהרת ביני לבין עצמי, אולי עונש מוות (שלו אני מתנגדת בכל תוקף, ירתיע את האנסים או לפחות יקטין את מספרם המבהיל?) ואולי, אנס שפשעו הוכח ישללו ממנו את כל הזכויות, נידוי מוחלט.  בכל זאת, המיקרים כמו שסבא, אבא ואחים אונסים את בנות המשפחה מצמררת. חומר למחשבה, ונשמח לשמוע את דעתכם ותגובותיכם כי חשוב שנוקיע את התופעה הזאת בכל הכוח שיש לנו, ולדעתי אסור לעבור לסדר היום.

רות ירדני כץ.

הערת העורכת, נוריתהה

תודה רותי.

ותרשי לי רותי להוסיף כאן ולהמליץ על ספר באותו הנושא “מחוללת” של מוכתר מאי.

מוכתאר מאי נאנסה בשנת 2002 אונס קבוצתי אכזרי שאחריו הושלכה לרחוב עירומה למחצה. היא נאלצה לעבור כך בין אנשי הכפר מפני שאחיה בן השתים עשרה, לטענת משפחה אחרת, נפגש עם אחת מבנות אותה משפחה בשדה ושוחח איתה.

 

..

הבולגרית המעונה, קונסטנטין מקובסקי, 1877

 

..

אונס לוקרציה על ידי טיטאן

 

..

אונס תמר על ידי אחיה אמנון

 

אשמח אם תגיבו.

 

למאמר המקורי

אתר ספרים ללא ירקות – המלצות, ביקורות, סקירות של ספרים כפי שנוריתהה התרשמה 

 כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר