חכם-לא רק צודק

חכם-לא רק צודק

אהרון רול – טורונטו
23.07.2008 00:29
חכם-לא רק צודק


ההבדל בין מראהו הצמוק והעלוב של רון ארד בעת שביו, בהשוואה לחזיר השמן והמפוטם בוגר פנסיון השב”ס הישראלי, סמיר קונטאר, מלמד כי עלינו להחליף גם כאן דיסקט.דומה כי מנהלי המשא ומתן לשחרור גלעד שליט נעטפו בחרגון השבלונה.  עליהם להשתחרר מקונספצית אי שיחרור אסירים פלשתינים עם דם על הידיים.  האם אכן אין מוצא בעניינו של שליט משום סירובה המוצדק של ישראל לשחרר רוצחי יהודים?

הבה נחליף דיסקט, הזמן לכך, בעניינו של גלעד שליט, כבר הגיע וחלף.  אדרבה ואדרבה עלינו לשחרר כל כמות של אסירים-רוצחים, כל המרבה והמקדים הרי זה משובח.  בתמורתם נקבל כמובן את חיילנו.  התנאי היחידי לעיסקה יהיה “הוכחת חיים” באמצעות ביקורי הצלב האדום והשבתו לידינו בעודו חי, בריא ושלם.

חגיגות הניצחון של החמאס יחלו אז במלוא עוזן.  אך כתר נא זעיר, מיד לאחר שהושלמו החילופין תודיע ישראל לחמאס וקבל עולם כי היא נאנסה וניסחטה לשחרר מרצחים ומכאן ואילך הינם כולם בני מוות.  ואיך לא, הרי הם מרצחים נימלטים אשר לא סיימו לרצות עונשם, מה לא ברור כאן?

ישראל תשגר אולטימטום לחמאס כי באם לא יוסגרו לידיה כל האסירים אשר שוחררו בעיסקת החילופין בתוך שלשה ימים הרי תיראה ישראל בסרוב החמאס הפרת הרגיעה בין ישראל לארגון המרצחים ובכך תעמוד בידה העילה המוסרית לתקוף את רצועת עזה ולבוא חשבון סופי עם האסירים דהיינו, לחסל ולאבד את כולם עד אחד.  ישראל תבהיר כמובן כי צבאה לא יעצור בחיסול האסירים הנמלטים, אלא כל המתנגד לפעולת ישראל הינו בן מוות וסופו יהיה כסוף כל אסיר נימלט.

נישמע הזוי?  שמא לא הוגן?  בדיוק כך, כך עלינו להצטייר בעיני אויבינו.  אנו חייבים לבנות תדמיתנו כ”כלבים המשוגעים” של אזורינו.  ככאלו אשר לא כדאי לאיש להתעסק עימם אחרת יבולע לו.  ככאלו אשר תגובותיהם אינן צפויות ובכך מסוכנים הם שבעתים.

ישראל תשיג בדרך פעולה זו מספר יתרונות חשובים כאשר החסרונות האפשריים אינם שקולים להם.  בחינת ההתנהלות של “איזהו חכם, הרואה את הנולד” מלמד כי על ישראל לנקוט בכיוון פעולה פרו-אקטיבי.  ברי הוא כי התרחישים אשר הובאו לעיל אינם בלבדים וקיימים תרחישים נוספים.  מיותר לעמוד על כולם כאן ממילא מנתבי הצעדים הישראלים מקשיבים אך לעצמם ולכן טועים ומטעים.

1.      בכך שישראל תתקוף את רצועת עזה ותיצור מצב דה-פקטו של השמדת כח החמאס שם, יוסר איום גדול וחמור על דרומה ומרכזה של מדינת ישראל אשר צפוי להתפשט עד תל-אביב וירושלים בתוך כחמש שנים קצרות.  כמובן שישראל תעודד השתלטות פתחווית עוקבת בחסות מצרית כתחליף לשלטון החמאס ואליהם תעביר את השלטון שם לאחר כמחצית השנה עם נסיגתה המתוכננת.

2.      בכך שישראל תצוד ותשמיד את האסירים המשוחררים נושאי דם יהודי על ידיהם, תוך מתן פומבי לכל אחד מהם אשר יחוסל, יווצר מאזן פחד ואימה בקרב איגוני הטרור המתנכלים לישראל וסביר כי המוטיבציה לשרת בשורות ארגוני הטרור תלך ותמעט באופן משמעותי.  כמובן שהמוטיבציה לחטוף חיילינו תקטן משמעותית בהתאמה.  למהלך זה תהינה בנוסף השלכות בין-לאומיות, המוטיבציה של הטרור העולמי להלחם במערב תישקע (אם כי לא תעלם) וכך תיזכה ישראל לשיתוף פעולה הדוק למהלכיה אלו, למצער מהדמוקרטיות המערביות.

3.      מדיניות זו של “תסמונת הכלב המשוגע” המגלמת בתוכה אי-צפיות מובנה, תגביר את כושר ההרתעה הישראלי ותרתיע מדינות כגון סוריה ואיראן כמו גם החיזבאללה לתקוף את ישראל (קוראים לכך גם “העצמת כושר ההרתעה”) ובכך תעלה קרנן של מדינות ערביות סוניות מתונות כירדן, סעודיה, האמירויות ועיראק, עמן קיים הסיכוי כי בבוא היום יענו להצעות שלום ישראליות בתנאים הנוחים לישראל.

4.      הקהילה הבין לאומית תחזר אחר ישראל ממש כפי שמחזרת היא אחר צפון קוריאה ואיראן כיום (הכלבים המשוגעים התורנים).  קהילה זו מכבדת את החזק והבילתי צפוי ובזה לחלש ויפה הנפש.  כל אותן מדינות המציגות עצמן כ”מחרחרות שלום” תהינה מאושרות לשתף פעולה עם ישראל בענין זה . הטרור המזרח-תיכוני והבין-לאומי הינו לגישתן כספחת החייבת בריפוי שורש.

5.      אם יאבד החיזבאללה ראשו ויחליט לתקוף את ישראל על מנת לפתוח חזית שניה כנגדה מצפון הרי תינתן ההזד מנות בידי ישראל לסיים נאותות את שהחמיצה בשלומיאליות במלחמת לבנון השניה ובכך תחדל ישראל להיות בת ערובה בידי 40,000 טילי החיזבאללה כפי מצבה ד’היום.  אהה כן, אין לשכוח כמובן את השינוי המבורך האפשרי והצפוי בסידרי השלטון בלבנון כתוצאה נילוה.

6.      כמובן כי כפועל יוצא נפנה כמות גדולה של אסירים מבית ההבראה של השב”ס.  ההבדל בין מראהו הצמוק והעלוב של רון ארד בעת שביו בהשוואה לחזיר השמן והמפוטם בוגר פנסיון השב”ס הישראלי סמיר קונטאר מלמד כי עלינו להחליף גם כאן דיסקט.  אלו שישארו חייבים לרדת לתאי צינוק אשר יהיו תואמים אמנם אמנות בין לאומיות אך לא כזרת יותר מכך.  ללא כל ספק יביא מצב זה, בעידוד משפחות האסירים הפלסתינים, ללחץ על חוטפי חיילינו למהר ולהחליפם בתמורה.

 

לא, לא שכחנו כאן את המרצח הניקלה סמיר קונטאר.  קונטאר כאדם הוא מסוג הרכיכה הנמוך כגובה העשב אך כסמל ערכו רב לחזבאללה.  ישראל תכריז כי קונטאר אף הוא בן מוות באם לא יתיצב בכלא ישראלי בתוך זמן קצוב לריצוי עונשו הקצוב.  במידה ולא יענה לדרישה (וברי כי לא יענה) תרדפנו ישראל עד שיחוסל סופית כדין כל מרצח נימלט.  קונטאר לא נימלט אלא הוחלף? נו טוב, זוהי דעתו של נסראללה וזו כמובן אינה נחשבת.  עבור ישראל הוא מרצח נימלט ודינו בהתאמה.  גם אם ימשך מסע הציד זמן רב הרי שישראל תפיק תועלת בכך שתעמיד את קונטאר ומיטיבו נסראללה באותו מישור של עכברים מבוהלים, נימלטים ונחבאים בחוריהם.

וברבות הימים “כאשר ירבצו האריה עם הכבש יחדיו”, עת ישמעו ברמה פעמי משיח, תַראה ישראל קבל עם ועולם את פניה היפות מאירות הפנים.  אך עד אז, זוהי מלחמה אשר אנו נימדד וקיומנו יובטח בה בהתאם לאיכות ואפקטיביות מעשינו ולא במתק שפתינו.

ובינתים, כל שעושה ישראל כיום הוא להתכרבל בפינתה ולהמתין למכה הבאה אשר תמיד מגיעה.  “המנהיגים” אמונים על מנהגם הניפסד שלא להחליט בכל נושא רב חשיבות קיומית מתוך תיקוה כי יעבירו את הקדנציה בשלום.  האווילים אינם מביאים בחשבון את הצד השני למשוואה אשר לחם חוקו הוא הנחתת מהלומות לצורך ושלא לצורך על ישראל.  במצב זה כל מהלך ישראלי אשר אינו מיקדמי והתקפי, צעד אחד לפני אויביה, הינו מהלך נסגני העולה לנו בדמים רבים ויקרים.

כל האמור לעיל מותנה בכך כי השלטון חסר הכישרון והאימפוטנטי בישראל ד’היום יוחלף בראוי ממנו.  ישראל תעבור הליך בחירות דמוקרטי בידי ציבור אשר נקעה נפשו מהעובר עליו בשנים האחרונות מידי אלו המכונים “מנהיגיו” ואשר יטאטא את מירב חברי הכנסת וממשלתם ממשרותיהם.  ממילא אין בהם תועלת לציבור ולמעט “עשיה לביתם” תועלתם עבורנו שווה לכפרות.  חלקם המכריע חייב להחזיר המפתחות ולהכבד ולשבת בביתו ובכך לשחררנו מנוכחותם המעיקה..

אין חשיבות אלו מפלגות יעלו לשלטון במדינת ישראל בקדנציה הבאה ובלבד שאלו לא יכללו מפלגות החפות מכל מוסר ואחריות ציבורית כ’קדימה’, ‘העבודה’ ו’הגמלאים’.  יכבדו וישבו חברי מפלגות אלו על שלל “ניבחרותיהם” במדבר הפוליטי זמן רב ככל האפשר (וכל המרבה הרי זה משובח), יערכו חשבון נפש המתבקש מהתנהלותם המושחתת ויניחו לעם ישראל למשול עצמו באמצעות נציגיו האוטנטיים, החרדים באמת ובתמים לשלומו, רווחתו וקיומו.

 **********************************************************************

המחבר הינו יועץ אירגוני ודירקטור ניהול פרויקטים בכיר לחברות ואירגונים בענף המחשבים

www.aaronroll.com

http://www.global-report.net/aroll/

 

אהרון רול –  טורונטו –  905-886-8998 

amroll@rogers.comכתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר