“אהבת חינם” 3. מספרים מאלפים

“אהבת חינם” 3. מספרים מאלפים

ב. מיכאל (ידיעות אחרונות, 19.11.1999)
21.07.2008 09:15
"אהבת חינם" 3. מספרים מאלפים


“הנה כי כן, מן המספרים היבשים עולה שפינוי ההתנחלויות, השבת המתנחלים הביתה ושילובם במעגל היצרני, אינם חיוניים רק לתהליך השלום ולבריאותה הנפשית של המדינה, אלא, גם לכלכלה הישראלית, שאיננה יכולה להרשות לעצמה לזון ולפרנס כמות כה גרוטסקית של חלוצי מותרות מיותרים….” מיכאל בריזוןב”ה
 
 

 

 

מספרים מאלפים

ב. מיכאל

 

בשבוע שעבר ראה אור השנתון הסטטיסטי 1999, חג לחובבי החטטנות. כרגיל, נישאו העינים מיד אל נתוני האוכלוסין, תוחלת החיים, כמות המשקעים ועוד עניינים מסקרנים ומתבקשים שכאלה. אך הצימוקים האמיתיים מסתתרים דווקא במקומות נידחים קמעא.

 

מכיוון שפינוי התנחלויות בלתי-חוקיות עמד לאחרונה על סדר היום, הלכתי אצל כמה מן הנתונים, הנוגעים למתנחלים, אלה שכה מתעקשים לדבוק במקומותיהם. ובכן, זולת ההבטחה האלוקית, הרצון להביא את הגאולה ורוח החלוציות המפעמת בקרבם, לא קשה להבין מדוע הם כה משתוקקים לגור שם.

 

הידעתם, קוראים יקרים, כמה מבין המתנחלים מתפרנסים מכספי משלם המסים? מעל ארבעים וחמישה אחוזים. כלומר, כמעטכל מתנחל שני המקבל משכורת, מקבל אותה מכיסכם ומכיסי.

 

עסקנים ופקידים, מורים וגננות (בגדה יש, באופן יחסי, פי שניים יותר עובדי הוראה מאשר בתל-אביב…), קציני בטחון ורכזי תאורה, בלנים ורבנים, עובדי מתנ”סים ואחיות, שמשים וגבאים, פרנסים ויועצים, ראשי מועצות וסגני ראשי מועצות, מנהלי עמותות ופעילי שדולות. 45% של אוכלי מסים.

 

מקובל להאשים את המיגזר החרדי בטפילות והצמדות לפטמות הציבוריות. אפשר להוסיף עליהם גם את מתנחלי יש”ע. ובכל זאת, יש הבדל קטן. בעוד האוכלוסיה הטפילית-חרדית, חיה בעוני די מרוד, הנה מן הנתונים הסטטיסטיים של מפקד האוכלוסין 1995 (שנתוניו המעובדים מתפרסמים בשנתונים הסטטיסטיים), עולה כי מתנחלי הגדה דווקא חיים לגמרי לא רע.

 

להלן, כמה נתונים מאלפים.

 

נתחיל, למשל, בבעלות על מכוניות. בכל הארץ ל-56% ממשקי הבית יש מכונית. בגדה ל-76% יש מכונית.

מחשב אישי. בכל הארץ, 27% מן הבתים מצויידים במחשב. בקרב המתנחלים – 47.9% הם בעלי מחשב.

מיקרוגל. תושבי ישראל – 46%, מתנחלים – 70%.

מדיח כלים. בכל הארץ – 25%. בגדה – 36.6 בעלי מייבש.

מייבש כביסה. בכל הארץ – 21%. חלוצי יהודה ושומרון – 46.6% בעלי מייבש.

ציינתי כאן רק כמה מוצאים בעלי מקדם מותרות גדול מן הרגיל. אך גם באביזרי מחייה שגרתיים יותר, כגון מקרר, מכונת כביסה, דוד שמש ומכונית שניה, מצבם של המתנחלים טוב ומעלה.

 

הנה כי כן, מן המספרים היבשים עולה שפינוי ההתנחלויות, השבת המתנחלים הביתה ושילובם במעגל היצרני, אינם חיוניים רק לתהליך השלום ולבריאותה הנפשית של המדינה, אלא, גם לכלכלה הישראלית, שאיננה יכולה להרשות לעצמה לזון ולפרנס כמות כה גרוטסקית של חלוצי מותרות מיותרים.

 

וכאשר ימצא מר ברק את העניים המורעבים שהוא מחפש בימים אלה, כדי להאביסם לעין המצלמות, הוא מוזמן להסביר להם, כי הכסף הדרוש לאישושם מצוי, בינתיים, בידיהם של הדומפות והזמבושים מן הגדה, הגובים משכורות מן הציבור ומספקים בתמורה רק צרות בשפע.

 

שילוב במעגל היצרניכתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר