ורטיגו

ורטיגו


דני רשף 14.10.2007 11:47
ורטיגו


כבר היום מספקת רוסיה את פאר הטכנולוגיה הרוסית המתחדשת לכל מי שאינו בן ברית של ארה”ב, לאיראן וסוריה לדוגמא, חוסמת מהלכים פוליטיים וכלכליים של ארה”ב ומבעירה תבערות קטנות משלה בכל מקום שיש בו כדי להקשות על ארה”ב. המלחמה הקרה המתחדשת היא כרגע איום קשה ביותר על שלום העולם.אין שום אפשרות להילחם ביעילות בטרור, לבלום את הפצתו של נשק גרעיני, לעודד דמוקרטיה ולייצב את המזה”ת ללא שיתוף רב מעצמתי. בדרכה לכאן לקדם את מצגת השלום התורנית דאגה ארה”ב להפיח עוד תבערה קטנה שתוצאותיה הרות אסון לעולם – את המלחמה הקרה עם רוסיה. ביהירות מתנשאת טרחה קונדוליסה רייס להסביר לפוטין נשיא רוסיה, שהדמוקרטיה הרוסית לא דומה לאמריקאית אם בכלל ניתן לכנותה דמוקרטיה, שבדעת ארה”ב לבנות מנגנונים שיסייעו בהגנה על אזרחי רוסיה ושארה”ב נחושה להמשיך בתוכנית להגנת טילים שתתפרס בפולין וצכיה ותהפוך אותם למטרה רוסית לגיטימית כדי להגן על צרפת בריטניה ובעיקר ארה”ב. משל היו הרוסים ילדים מפגרים הסבירה קונדוליסה רייס שתוכנית ההגנה מיועדת נגד הטילים האיראנים המאיימים על אירופה. ארה”ב שללה מכל וכל הצעה רוסית חליפית לקדם את האיום האיראני מהקווקז ומתורכיה ולא מצכיה ופולין. רוסיה לא דמוקרטית כמעצמה היא וודאי חזון מדאיג ביותר . רוסיה כמעצמה פגועה ונעלבת שמתייחסים עליה בהתנשאות היא כבר דבר מסוכן, מסוכן מאד.

לא בכדי ביטל פוטין באגביות את איום הגרעין האיראני בטענה שאין לרוסיה שום ידיעות שאיראן אכן מפתחת נשק גרעיני. כבר היום מספקת רוסיה את פאר הטכנולוגיה הרוסית המתחדשת לכל מי שאינו בן ברית של ארה”ב, לאיראן וסוריה לדוגמא, חוסמת מהלכים פוליטיים וכלכליים של ארה”ב ומבעירה תבערות קטנות משלה בכל מקום שיש בו כדי להקשות על ארה”ב. המלחמה הקרה המתחדשת היא כרגע איום קשה ביותר על שלום העולם.

פקיסטן היא מעצמה גרעינית וסביר שלו היו מתקיימות בה בחירות חופשיות הייתה הטכנולוגיה הגרעינית הפקיסטנית ברת השגה ושימוש לאל קאעידה ותומכיו. אין בפקיסטן כעת גורם שיכול למנוע את חלום הבלהות הזה לבד מהדמוקטטורה של פרווז מושרף. בפקיסטן מתרחש התסריט האיראני של 1978 שבו האופוזיציה הליברלית שוחרת הדמוקרטיה עלולה לחבור לאופוזיציה המוסלמית האויבת לארה”ב בשאיפה משותפת להפיל את השלטון. בתסריט האירני ארה”ב של הצדקן ג’ימי קרטר מילאה תפקיד מכריע במהפכה המוסלמית האיראנית כאשר תבעה מהשאה להתמודד עם האופוזיציה נגדו בשיטות המתאימות לקמפוסים בארה”ב. רק שלאיראן עדיין לא היה נשק גרעיני ולפקיסטן כבר יש. מאז אין באיראן דמוקרטיה שוויונית, יש קיפוח של מיעוטים מאות אלפים נהרגו בטיהורים פנימיים ובמלחמות חיצוניות ודמוקרטיה אין. פקיסטן המתערערת בסבך של מלחמת אזרחים והתקוממות מוסלמית בצפון המדינה היא איום נורא על כל העולם.

אין לישראל כמעט השפעה על גורמי האיום העיקריים בעולם, אל התהוות המלחמה הקרה, המאבק הפנימי בפקיסטן, הטבח היומי בדרפור, ההתחמשות הגרעינית האיראנית והתערערות האיזון הפוליטי הבין-ערבי והבין-מוסלמי כתוצאה ממלחמת עיראק.

אחרי ההתנתקות בשלהי 2005, באותם הנימוקים ממש של שלום, דמוקרטיה ו”צריך לעזור לאבו מאזן”, אנסה ארה”ב, בניהולה הנמרץ של קונדוליסה רייס, את ישראל להתעלם מהסכמי אוסלו ולאפשר לחמאס להשתתף בבחירות. מאז עד היום שוקעת ארה”ב יותר ויותר בכיבוי אותה התבערה שהיא הציתה. אי אפשר לכנות את נכונותה של קונדוליסה רייס להשקיע חמישה ימים במסע דילוגים פלשתיני-ישראלי, שאיש מהמעורבים אינו מעוניין בו בצורה הזו ודווקא עכשיו, שאין לו אלא השפעה זניחה על התבערות שארה”ב מתמודדת איתם בעולם ושאת חלקם הציתה בעצמה, אלא במילה היחידה המתאימה למצב – ורטיגו.כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר