“ונתתי נערים שריהם ותעלולים ימשלו בם” ישעיה ג’ ד’

“ונתתי נערים שריהם ותעלולים ימשלו בם” ישעיה ג’ ד’

ירון זכאי
17.06.2008 21:35
"ונתתי נערים שריהם ותעלולים ימשלו בם"  ישעיה ג' ד'


מה טעם מצאו לחקור את העוול שנעשה לרמון יותר מחקירת כישלונות מלחמת לבנון השנייה??? בדיקה מעמיקה תביא למסקנה כי זה זמן רב מנוהלת המדינה על ידי “כנופיית שלטון החוק” שהפכה את המדינה לצחוק! רוה”מ אולמרט הוא עו”ד חלקלק אשר הוכיח את יכולתו לצאת בשן ועיין מכל הליך חקירתי ומשפטי. אין זה סביר כי יניח בחודשים האחרונים לכהונתו מישהו במערכת המשפטית אשר יהיה מסוגל עדיין לרדוף אותו בבית המשפט בבוא יומו. לפיכך ניתן לשער כי כנופיית שלטון החוק תפורק במהירות שיא כדי לאפשר ל”הנהגת” ישראל תנאי שיפוט הוגנים!             הכנסת חוקקה לאחרונה חוקים הנוגעים להאזנות סתר ועיקוב, שאין כמותם בעולם. הם דוגמה לחוק אשר המשטרה והפרקליטות יזמו, ואין להם כוונה ליישם אותו למטרות שעבורן “מכרו” אותו למחוקקים!  היישום המעוות של החוק על ידי המשטרה והתביעה יצר תוצאות מוזרות שהמחוקקים לא העלו על דעתם. החוק יצר מערכת “סופר שלומיאלית” אשר תמוטט את צמרת משרד המשפטים ובתי המשפט!  באופן מפתיע לחלוטין הפכו נבחרי העם, פרקליטיו ושופטיו לקורבנות חקיקתם הפזיזה!

         המשטרה, ואיתה רשויות חקירה אחרות כגון רשות המיסים, המשטרה הצבאית, ומחלקת חקירות שוטרים במשרד המשפטים ביקשו מהכנסת, וקיבלו בחוק גישה לכמה צעצועי חקירה אשר בעבר רק לשירות הביטחון הכללי (שב”כ) הייתה גישה אליהם;  רשימת “מספרי הברזל” החקוקים בציוד קצה כגון טלפונים ניידים, מחשבים, מודמים, נתבים אלחוטיים, ומרכזיות. רשימת כל האנטנות הסלולאריות, מיקומן הגיאוגרפי העדכני וטווחי הכיסוי שלהן. בנוסף לשרות 144 המאפשר לכל אזרח לאתר מספר טלפוני/פלאפוני על פי שם בעל המכשיר ביקשה המשטרה גישה לקבציי מחשב  עדכניים המאפשרים לה לבצע שליפת שם וכתובת לפי מספר טלפון. שיטה המכונה “441”.

       כל האמצעים הללו יחדיו מאפשרים חדירה עמוקה לפרטיות האזרח ויכולת לדעת עם מי שוחח. באיזה מקומות היה על פי הדרך בה העבירו האנטנות הסלולאריות את האחריות לספק שיחה למכשירו (המופעל) ומזוהה במערכת בעזרת “מספר ברזל”. ניתן לדעת אילו מכשירים אחרים (“מספרי ברזל” ובעליהם הרשומים) פעלו בקרבה גיאוגרפית לאותן אנטנות שטיפלו בבעל “מספר ברזל” מסוים. מספרי הברזל של הנתבים ושמות המשתמש של המחשבים מזהים בתחום תקשורת המחשבים (תקשוב) את המשתמשים בהם. הפעלת מכלול האמצעים הללו שקול להצמדת “אזיקים אלקטרוניים” לרגלם של רוב אזרחי המדינה המשתמשים בציוד אלקטרוני. ניתן לעקוב אחריהם כאילו היו אסירים שבית משפט החליט לאזוק אותם!  להשלמת החדירה לחיי האזרח יכולות רשויות החקירה לבקש צו שופט ולהאזין לתוכן השיחות.  אם תתמידו בקריאת המאמר תלמדו שגם צו זה הניתן בקלות להשגה אינו הכרחי כלל!

         קציני המשטרה נימקו את הצורך בצעצועי חקירה אלו בפני וועדת חוקה חוק ומשפט של הכנסת כדי להילחם בארגוני פשיעה מתוחכמים אשר מנהלים שיחות סלולאריות ממכשירים וכרטיסי “סים” שהם מחליפים אחת לכמה שעות. רב פקד אליעזר כהנא מלשכת היועץ המשפטי של המשטרה הסביר כי לפעמים המשטרה נדרשת לאתר נער שהודיע באינטרנט על כוונתו להתאבד ונודע לה על כך מאזרח שדיווח למוקד 100. במקרים כאלו תפעיל המשטרה את הכלים ותבקש בדיעבד צווים שיפוטיים. חכי”ם תמימים סברו כי מעתה יתמלאו העיתונים בידיעות על פשעים חמורים שפוענחו, וכנופיות פשע מתוחכמות שנעצרו. לחילופין נתבשר על הצלת מתאבדים ממש ברגע האחרון הודות  לכלי חקירה של “ג’יימס בונד”. במקומם קיבלנו פרשה מדהימה של האזנה בלתי חוקית למשנה לראש הממשלה אשר מעידה בעיקר על הדרך בה הופעלו ויופעלו בעתיד צעצועי מנגנוני החקירה והתביעה כנגד מי שהם אינם מורשים כחוק לפעול נגדו!

         מעולם לא היה לי עניין בהצלחתו הפוליטית של השר חיים רמון!  להזכירכם חבַר רמון לאריה דרעי ובישל איתו את “התרגיל המסריח” שנועד לגנוב את הממשלה ללא בחירות מן הימין לשמאל. הוא יזם וחוקק את חוק (הפרטת) הבריאות.  לצורך זה שכנע את חבריו לפרק את ההסתדרות,  ונשא את “נאום הלווייתנים”. מדי שנה מתים יהודים רבים כתוצאה ממחסור בתרופות, כיוון שהחוק אינו מתקצב כראוי את “סל התרופות”. התמותה ממחסור בתרופות התרחשה בזמן שנוצרו כעשרים משפחות מיליארדרים במדינת ישראל. גולת הכותרת של חיים רמון הייתה הקמת קדימה. מפלגה חפה מעקרונות. לדעתו רק קדימה יכלה לוותר את הויתורים הנדרשים להקמת מדינה פלסטינאית  ולהביא להסכמי שלום סופיים.

     כחודש לאחר כינונה של ממשלת קדימה היה שר המשפטים רמון שותף לדיונים החפוזים של ממשלת אולמרט כאשר זו נדרשה לטפל בתוצאות מארב החיזבאללה לסיור צה”ל בגבול הצפון, שגרם למותם של חיילים וחטיפת גופותיהם. זה היה גם יום סיום תפקידה של החיילת ה’ המוצבת במשרד רוה”מ.  בשעה בה עסקה הממשלה בהחלטה על כניסה למלחמת לבנון השנייה, על פי קביעת ביהמ”ש, המתלוננת שהייתה בת 20 קראה לרמון (56) לחדר צדדי בו שהתה איתו ושם חיבקה אותו בשתי ידיה כשהיא מצמידה את חזה לגופו ואמרה לו בתחילת המפגש “אני לא יכולה לעמוד בפניך”.  בשלב כלשהו הונצחו השנים ביוזמתה של החיילת בתמונה כשהם מחובקים והחיילת מחייכת. החיילת השאירה לו את מספר הטלפון שלה. בנסיבות אלו נשק לה השר רמון את הנשיקה המפורסמת.

        בשובה של החיילת מטיול בחו”ל התלוננה החיילת ה’ על הנשיקה וכך החלה הפרשה להתגלגל בפיקוח הדוק של היועץ המשפטי לממשלה מני מזוז ובכירי הפרקליטות. במשפט עלו עדויות לפיהן החיילת לא רצתה להתלונן כנגד רמון אולם הופעל עליה מסע שכנוע שכלל גם את “הסבריה” התמוהים של תנ”צ מירי גולן כי מוטב שתתלונן כדי להתגונן מתביעה אפשרית של רמון. החוקרים התלבשו על האזנה קיימת במשרד רוה”מ לצורך חקירה אחרת, והחלו להאזין לרמון ללא אישור. אח”כ התברר בדיון בפרקליטות כי האשמה נגד השר אינה חמורה דיה כדי לאפשר האזנת סתר. לפיכך טענו החוקרים בפני שופט כי רמון חשוד ב”הדחת עד” וקיבלו מ מנו אישור להאזנה!!! עצם קיומה של האזנה ומה שהוקלט בה הוסתרו מפני בית המשפט כיוון שהיה בחומר כדי לסייע לרמון! אולם מקור לא ידוע מסר לרמון פרטים על האזנה ותוכנה. מכאן החלו בכירי הפרקליטות לספק הסברים תמוהים ולהתנגד לכל חקירה ציבורית מהותית שתברר כיצד קרה שהאזינו לשר בישראל שלא כחוק והסתירו עובדה זו מבית המשפט?!

         התיק כולו נוצר והתנהל על ידי נשים שנאבקו האבקות בוץ נשית לתפארת. בראש הרכב השופטים של רמון עמדה השופטת חיותה כוחן. היא כתבה הכרעת דין חמורה שגרמה לתרעומת ציבורית. תחת הלחץ התראיינו ילדיה בשמה, והתיק הסתיים בפסק דין של הרשעה ללא קלון.  סביב זה היו פרסומים לפיהם נשיאת ביהמ”ש העליון דורית ביניש בחנה חשד להטיית משפט רמון באופן בלתי חוקי, והיו שיחות טלפוניות ופגישות בין שופטים שונים סביב התיק שלא כמקובל. גם נציבת התלונות על שופטים, השופטת בדימוס טובה שטרסברג כהן, רשמה הערה בתיקה האישי של נשיאת בתי משפט השלום במחוז ת”א השופטת עדנה בקנשטיין. הערה נרשמה בעקבות פגישתה של השופטת עם עיתונאים ללא אישור, ומכתב ששלחה בקנשטיין לביניש בעניין השופטת חיותה כוחן.

      לפני כשנה חוקקה הכנסת חוק על פיו נאשם יכול לדרוש כבר בתחילת משפט את הפסקת ההליכים בנימוק ש“רשויות האכיפה והתביעה התנהגו בצורה שרירותית בניגוד לכללי הצדק וההגינות המשפטית”. השר רמון טען במשפטו כי יש לפסול את כתב האישום נגדו בנימוק שהפרקליטות לא העמידה לרשותו את תמלילי האזנות הסתר בזמן. בית המשפט דחה את הטענה, וקומם עליו ציבור גדול. שופטים בכירים בדימוס כתבו חוות דעת מלומדות בזכותו. זה הבסיס לדרישת רוה”מ אהוד אולמרט, שר המשפטים דניאל פרידמן, וח”כ מיכאל איתן, יו”ר וועדה מיוחדת  לעניין פרשת האזנות לרמון, לחקור את הפרשה.  מה טעם מצאו לחקור את העוול שנעשה לרמון  יותר מחקירת כישלונות מלחמת לבנון השנייה???  בדיקה מעמיקה תביא למסקנה כי זה זמן רב מנוהלת המדינה על ידי “כנופיית שלטון החוק” שהפכה את המדינה לצחוק!  רוה”מ אולמרט הוא עו”ד חלקלק אשר הוכיח את יכולתו לצאת בשן ועיין מכל הליך חקירתי ומשפטי. אין זה סביר כי יניח בחודשים האחרונים לכהונתו מישהו במערכת המשפטית אשר יהיה מסוגל עדיין לרדוף אותו בבית המשפט בבוא יומו. לפיכך ניתן לשער כי כנופיית שלטון החוק תפורק במהירות שיא כדי לאפשר ל”הנהגת” ישראל תנאי שיפוט הוגנים!

           כך התגשמה נבואת הנביא ישעיהו בן אמוץ;  “שריך סוררים וחברי גנבים כלו אהב שחד ורודף שלמונים יתום לא ישפטו וריב אלמנה לא יבוא אליהם”…. “ונתתי נערים שריהם ותעלולים ימשלו בם”…אמרו צדיק כי טוב כי פרי מעלליהם יאכלו. אוי לרשע רע כי גמול ידיו יעשה לו. עמי נגשיו מעולל ונשים משלו בו”….   

          

Zakay.yaron@gmail.com       כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר