תודה על התרומה!

תודה על התרומה!

שמחה ניר, עו”ד – האתר של קימקא
01.06.2009 11:02
למען טוהר השלטון והמשפט

למען טוהר השלטון והמשפט


תודה על תרומתך למען חופש הביטוי בישראלהאתר של קימקא, מטרתו העיקרית היא לפעול למען טוהר המשפט וטוהר שאר אגפיו של המימסד בישראל.

אין זה סוד שאף אחד לא אוהב ביקורת, ומי שיש לו כוח – חוסם בכוח את הביקורת עליו.

במיגזר הפרטי זה יכול להתבטא, בין השאר, ברכישה – או אי רכישה – של שטחי פרסום באמצעי התקשורת.

במיגזר השלטוני הדבר חמור עוד יותר, כי לשלטון יש כוח למרר את החיים לכל מי שאינו “מתיישר” עם הקו הרצוי לשלטון.

במשטר הנאצי קראו לזה Gleichschaltung, ומי שנפשו סולדת מהשוואות מקוממות כאלה מוזמן לקרוא את שני אלה:

לשכת עורכי-הדין – משטרת המחנה;

עורכי-דין יהודיים בגרמניה הנאצית – ומה אצלנו?

ולהיווכח לא רק עד כמה ההשוואות האלה הן במקומן, אלא גם מיהו האילן הגבוה בו אני נתלה (תרתי משמע).

רמז: האיש הזה הוא אחד מ”כוהני הסגנון” בלשכת עורכי-הדין, אשר דואגים ל”צחות הסגנון” של אחרים – אבל לא של עצמם.

ואם אמרנו לעיל כי במיגזר השלטוני הדבר חמור עוד יותר, משום שלשלטון יש כוח למרר את החיים לכל מי שאינו “מתיישר” עם הקו הרצוי לשלטון, כאשר מדובר במימסד המשפטי, המצב חמור עוד יותר.

מי לא מכיר את תפירת התיקים לכל מי שלא מקבל את ה-Gleichschaltung?

אבל זה עוד לא הכל: במסגרת הפעולה לסתימת-הפיות פנה לאחרונה מנהל בתי המשפט, השופט משה גל, אל הנהלת גוגל, כדי שזו תסיר מהאינדקסים שלה – או, לפחות, תדחק מטה-מטה, אתרים אשר מבקרים את מערכת המשפט ואת השופטים.

אין צורך להכביר מלים על כך ש”פנייה” כזאת, ע”י גורם שלטוני אשר בידו לקבוע גורלות, הינה ניצול לרעה, ניצול מושחת, של הכוח השלטוני.

כדי להיאבק בסתימת-הפיות הזאת, ובשאר תחלואי המימסד בישראל, לא די להיות צודק, צריך גם להיות חזק, ולהיות חזק פירושו להחזיק באמצעים כספיים אשר יאפשרו לנהל את המערכה, ואף למנף אותה – ואת זאת אני מבטיח לעשות – בעזרתם.

ושוב תודה על התרומה בעין יפה.

שמחה ניר, עו”ד

האתר של קימקא

quimka@quimka.com

נ”ב: אתם מוזמנים להיכנס לאתר, וליהנות מהמדורים השונים:

הפורום של קימקא    משרד המשפטים    רמת השופט מימשל מדינת ישראל / בעריכת ליאורה כהן  Israel for Beginners    עובדי הציבור    גישור    הוצאה לפועל    פוליטיקה זה לא משהו גס / בעריכת בועז מושקוביץ ז”ל פוליטיקה זה משהו גס / בעריכת בועז מושקוביץ ז”ל לא אירא רע … / בעריכת חנה אייזנמן    שמאל טוק / בעריכת גדעון ספירו    נציב/ת תלונות הציבור על שופטים    צבא ובטחון    מדינת ישראל נגד שמחה ניר, האשמה: התחזות כעורך-דין    לשכת עורכי הדין, מערכת הבחירות – יוני 2007    באיזה סגנון אדוני מדבר!!! עורכי דין ביקורת ספרים / בעריכת אורי פז דינא דמלכא דינא / בעריכת חנה אייזנמן שלא נס ליחם / בעריכת חנה אייזנמן    רצח יצחק רבין    לכל אדם    ענייני דיומא    כבוד הרב / בעריכת חנה אייזנמן    הצד הנפגע / בעריכת טל רבינוביץ’    התקשורת אשמה    מבקר המדינה / נציב תלונות הציבור    למשפטן    נשיא המדינה    לא ניתן. הבינו מה קרה כאן / בעריכת מיכאל שרון    משפט העבודה    נתפסו בכלכלתם    משטרה    לאוחז בהגה / בעריכת אשר ארבל, שופט תעבורה בדימוס תעבורה ותחבורה / בעריכת אשר ארבל, שופט תעבורה בדימוס    השואה    דוקודרמה    עידוד הצריחה    חדשות השחיתות / בעריכת אמיר לירן, עו”ד   שמחה ניר, מס’ 2 ברשימת לוחמי חברה מאוחדים (לח”ם)    בחירות 2006 – מדריך א-פוליטי    פרשת יהונתן פולארד    זעקת הרחוב    מן הפסיקה    חינוך ותרבות    על הא ועל דא / בעריכת ליאורה כהן    ענייני משפחה    תכנון ובנייה / בעריכת ד”ר אברהם בן-עזרא    כאן אמריקה / בעריכת ליאורה כהן    קימקא מארח    פמיניזם    זכויות האזרח    בתי סוהר ובתי מעצר    … אז צוחוקים / בעריכת ליאורה כהן    גמר חתימה טובה, יום כיפור התשס”ו – התשס”ט    פרסומת חינם לעורכי-דין ומגשרים    שירות לציבור    חדש באתר    זכות הדיבור לטוקבקיסטים    דבר האתר של קימקא    כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר