חסות מופרכת ותמוהה

חסות מופרכת ותמוהה

אהרן רול
12.05.2008 07:44
חסות מופרכת ותמוהה


מכתב גלוי לאהוד (בן עזר), סופר עיברי, תגובה לתמיכתו באהוד אולמרט12 מאי 2008

להוותי הוברר לי למעלה מכל ספק כי עיתונך האינטרנטי אשר החלת את משלוחו אלי זה לא מכבר, מהווה את המגש אשר מאפשר לך להעביר לקוראים את דעותיך (הלגיטימיות) באשר לתמיכה ללא סייג בראש הממשלה אהוד אולמרט.

תמיכה שאינה מסויגת באולמרט ע”י עורך עיתון לאור כל הידוע לנו כיום מהווה לגבי דידי עלבון לאינטיליגנציה, חוסר דבקות בעובדות בסיסיות וחוסר יושר אינטלקטואלי.

אביא כאן מספר מציטוטיך בעיתונך אך על מנת להבהיר הנקודה:

“…אולמרט הוא היום ראש ממשלה ומהווה מטרה למסע ציד חסר מעצורים” ( נחום ברנע, ידיעות אחרונות, 9.5.08).

אני תומך במאה אחוז באהוד אולמרט. התנהלות החקירה הנוכחית נגדו אינה לכבודה  של מערכת המשפט הישראלי והיא סילוף  של הדמוקרטיה הישראלית ושל רצון הבוחר –  וככה היא גם תיזכר בהיסטוריה. כזאת עשו לקודמו וכזאת יעשו גם למי שיבוא בבוא היום אחריו,  יטרפו אותו חיים! אהוד בן עזר, סופר עברי“.

כמובן שישנן עוד התבטאויות ברוח זו בעיתוניך האינטרנטים אך הנאמר לעיל מבהיר היטב את כוונותיך.

קיימים נושאים אשר רק המצוי בהוויה הישראלית, במבואותיה ומוצאותיה חייב לדעתם.  המדובר הוא בנחום ברנע, זה המכונה “עיתונאי” ואשר כל דרדק בבית ד’רבנן כבר יודע ומכיר את המסע האתרוגני בעשרות כתבות חסות שעורך הוא למען האולמרט משך השנתים האחרונות בתמורה לגישה חופשית (כפי המשתמע) לידיעות מ”מקורבי ראש הממשלה” ול”פרס ישראל” מתוזמן ומוזמן לכאורה (אוי לאותה בושה).  להבדיל אלף אלפי הבדלות וללא רמיזה ולו דקה שבדקה למהות אלא לסגנון בלבד, דומה הדבר לאותו אחד ששואל את גבלס מהי דעתו על פטרונו היטלר….כמוהו כשלב השאלה הזהה, וכמובן שלב התשובה הזהה.  האם שקלת ברצינות צעדיך בהביאך את נחום ברנע לעדות לטובת אולמרט?

הלאה.  במי בדיוק אתה תומך (כדבריך)?  האם בזה אשר רימה את כל עם ישראל בטענו (יחד עם פטרונו, אריק שרון) כי “פינוי גוש קטיף טוב מבחינה ביטחונית לעם ישראל” (ואיני נידרש כאן לשאלה אם נחוץ היה הפינוי אם לאו)?  האם באמת ובתמים אתה מאמין בתועלת של אלפי הקסאמים המומטרים בפראות מאז הפינוי מרצועת עזה ועל החטיבות והאוגדות הצה”ליות העסוקות בהגנת הנגב המערבי, כטובים למדינת ישראל?  האם מדינת החמאס העזתית “טובה לישראל מבחינה בטחונית”?

האם אתה היחידי במדינת ישראל שלא קרא את דו”ח ווינוגרד?  האם הערכת הדו”ח כי האולמרט כשל חריפות בכל אשר נגע במלחמה זו, אינה נחשבת בעיניך?  האם אין זאת ברור לכל כי החזבאללה בתהליך מואץ של השתלטות על לבנון כאשר אנו נקבל את איראן וכל ארסנל הנשק שלה על גבולנו הצפוני כתוצאה מ”השגי” אולמרט “המופלאים” במלחמת לבנון השניה?  האם הצבת אשר ישראל עומדת להלפת בה—מדינת החמאס מדרום ומדינת חזבאללה מצפון תחת המטריה האיראנית—והכל מעשי ידי חביבך אולמרט לדראון, אינם מביאים אותך להכרה בנזק האדיר שגרם ועדיין גורם זה לישראל?

אתה מדבר על תהליך רדיפה נוגד דמוקרטיה?  היכן היית כאשר חביבך האולמרטי יחד עם שרון ניתצו כל הליך דמוקרטי תקין על מנת להעביר בכנסת את נושא פינוי גוש קטיף?  אהה, הבנו, הדמוקרטיה הינה מושג גמיש לדידך, הינה כשרה למהדרין כאשר מטרותיך (במשתמע) מושגות ולעזאזל הכל.  האם זהו המסר והמוסר ההוטנטוטי שאתה מנסה להעביר לקוראיך?

הרי אינך מאמין באמת ובתמים בכוונות “השלום” של סוריה, איראן, החמאס ורובו של העם הפלשתיני,  הרי אינך נידרש אפילו לחוכמה מופלגת בנושא, עליך אך להאזין ולקרוא במאות ואלפי הצהרות משך עשרים השנים שחלפו לאשר אומרים לך אלו על כל גיבעה ותחת כל שיח כמוש בנוגע לכוונותיהם להשמדת ישראל בשלבים.  האם באמת ובתמים מאמין אתה כי ‘תהליך אנאפוליס’, הוויתור על רמת הגולן, פינוי המאחזים וזאת ללא תמורה והתחייבות מעשית כלשהי אשר בוודאות יציבו את אירן על גבולנו המזרחי ואשר הוצעו ע”י חביבך אולמרט נעשו לשם שמים ולטובת ישראל…כן, וודאי, ממש כפי שתוצאתה המובטחת של פינוי גוש קטיף היתה “לטובתנו כולנו”. הטחו עיניך מראות כי מדובר כאן במלחמת הישרדות אישית ומכוערת של האולמרט על גבו של עם ישראל?  מנצלים אותך חביבי ואתה מוחה פניך מהפרשות חביבך וטוען לגשם.

האם נאטם מוחך לנוכח החשדות העולים הר כגיגית כנגד האולמרט?  האם אפשר כי אתה והמעטים המחזיקים בדעתך טועים ורובו של העם החכם וחפץ הקיום הזה צודק לנוכח המובא בפניו בחששו מפני מושחת סידרתי בראשות הממשלה המוכר נכסי ארצו במכירת נכסי ד’לא ניידי פומבית (נאמר כי לכאורה הפך זה להרגל מגונה אצלו, פרטית וציבורית) בעבור עוד מספר חודשים בשלטון או לחילופין החלצות מהחדר הליזולי?  האם אפשר כי אין עשן בלי אש?  הרבה אש?  היכן למצער הינה הספקנות האינטלקטואלית שלך, היכן היא הבחינה של הנחותיך, מאין הנחרצות הזו בהגנתך על האולמרט?

גם טענתך (במקום אחר בעיתונך) כי האולמרט מעולם לא ניגזר דינו בפלילים וכך הינו צח כשלג הינה מופרכת ומעידה על התעלמות מעובדות בסיסיות מהנעשה במדינת ישראל.  אנה פנה לכתביהם ודיבריהם של השופטים נירה לידסקי, שלי טימן והעו”ד אביגדור פלדמן בנוגע למערכת “הצדק” הישראלי.  אלו מקצת מהנועזים אשר יצאו בריש גלי כנגד סיאוב מערכת המשפט הישראלי ונטיתה לאתרג שועים ומושחתים.  האם ברור לך ההבדל בין ‘זכאי מחוסר הוכחות’ ל’זכאי מחוסר אשמה’.  היכן ממקם אתה את חביבך בהגדרות אלו?

הכיצד מתגולל אתה על אלו “הטורפים את ראש הממשלה” בעוד אשר משך השנתים האחרונות רובה ככולה של העיתונות (ידיעות מעריב, הארץ)  וכלל המדיה האלקטרונית איתרגו את האולמרט ללא כל חשבון?  באם יושר איטלקטואלי הוא דרכך, היכן היית משך השנתים האחרונות כאשר אך קומץ זניח (מבקר המדינה מר לינדנשטראוס, ירון זליכה, אריה אבנרי, יואב יצחק…לא רבים נוספים) הותקף בגסות ובשיני מלתעות טורפות ע”י האולמרט ומקורביו כאשר אלו היתריעו “זעקי ארץ מושחתת” ואף אחד לא קם, כולל אתה עצמך?

ככותב מאמרים אשר חייב דין וחשבון אך לעצמו (כמוני למשל) יכול אתה לכתוב ולהביע דעה ככל העולה על רוחך (במגבלות חוק לשון הרע).  מצבך שונה כאן.  אתה מביא מאמרים מכותבים שונים בעיתונך האינטרנטי.  האם שאלת אותם כותבים באם מסכינים הם לחסות אשר אתה מעניק לחביבך אולמרט ואשר מהווים שלט ניאון מנצנץ לכוונותיך באיתרוגו של האולמרט?  האם מוכנים הם לפירסום מאמרים בעיתונך בתנאים אלו?  ובאים אכן כך, מדוע אין בנימצא כל ‘גילוי נאות’ באשר לכוונותיהם ונטיותיהם של אלו, כולל שלך?

האם לגבי דידך אדם אשר ניבחר לתפקיד ראש ממשלה בישראל הינו חסין מפני חקירות פליליות וכל חקירה מעין זו מהווה כדבריך “ סילוף  של הדמוקרטיה הישראלית ושל רצון הבוחר ?  כלאמר, לגישתך באם הניבחר לראשות הממשלה חשוד כמושחת סידרתי אשר העשיה לביתו הינה בראש מעייניו והעומד לנזק את המדינה, לדעת רבים וטובים, עלינו להשלים בהכנעה עם מצב זה ולבלוע את צפרדע השחיתות והכישלונות למשך ארבע השנים הבאות?  על אופוזיציה וחובתה לבקר ולנגח את השילטון החשוד בשחיתות, מעצם תקפות המשטר הדמוקרטי, שמעת? 

והכיצד מתימר הנך לדעת את ‘רצון הבוחר’? באם רצון זה כה חשוב לך מדוע אינך יוצא בקריאה למשאל עם בנוגע לרצון הבוחר לאור הארועים משך השנתים האחרונות, האם לדעתך רצון הבוחר הוא כי כך יהווה במדינת ישראל או שאולי, רק אולי, שוב הולך הבוחר שולל בידי מערכת בחירות מנותבת ממון (שהושג בדרכים מפוקפקות לכאורה), יחצנות משומנת וחסרת עכבות?  האין גורלה וקיומה של המדינה היחידה בחלד של העם היהודי חשוב יותר מחביבך אולמרט?  מהו זה שאתה אומר לנו, “נגעת נסעת”, “בחרת ניתקעת”, זהו שאתה מנסה לאמר לנו כאן?  הנושא אינו בדיחה או משחק ואנו איננו משחקים כאן בגורל המדינה כידוע לך.

הכיצד לא עולה בדעתך עובדה פשוטה והיא כי ניבחר לראשות הממשלה אשר אין קופת שרצים תלויה על גבו והוא ישר כסרגל, אינו צריך לחשוש מחקירות ונכון ביותר להניח כי אלו לא יפתחו מלכתחילה בהעדר סיבות להן?

השאלה “על מי אתה מגן כאן” אינה מספקת, השאלה אשר חייבת להשאל היא “על מה אתה מגן כאן”.  הגם אתה באתרוגני האג’נדה החד צדדית, האם לא שבענו מהם די והותר?  האם הצהרות “השלום” הלוליני והמופרך נוסך אולמרט, אסאד, החמאס ואחרים נוטעים בדמיונך מטעי אתרוגים רגישי פיטם?

הריני חש מותקף ומזוהם אינטלקטואלית לנוכך ההתבטאויות הנחרצות והחד אולמרטיות בעיתונך כלעיל וכך, במדה ויש בכוונתך להמשיך בקו האתרוגני למען האולמרט אבקשך להוציאני לאלתר מרשימת התפוצה של עיתונך.  מאידך, אשמח להיות ברשימתך במדה וישונה הקו אשר עיתונך מוביל וינתן לי לההנות שוב ממאמרים פובליציסטים ראויים.

המחבר הינו יועץ אירגוני ודירקטור ניהול פרויקטים בכיר לחברות ואירגונים בענף המחשבים

www.aaronroll.com

http://www.global-report.net/aroll/

 

אהרון רול

טורונטו

905-886-8998

amroll@rogers.com

 כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר