כל שקרן והאינטרס שלו

כל שקרן והאינטרס שלו

נרי אבנרי
15.04.2008 13:39
כל שקרן והאינטרס שלו


נחום ברנע? הוא מודאג מאיבוד הרגישות של הציבור לשקרים? הוא מוטרד מהיעדר כבוד לעובדות ולאמת? דומה שמעולם לא נתקלתי באמירה, שהקפיצה קלישאה ממאגר הקלישאות המצוי בכל אחד מאיתנו: “הגמל לא רואה את הדבשת של עצמו”. מאמר המשךקבלו ציטוט: “קהל שמוזן בשקרים בתוכניות שמתחזות לאמיתיות עלול לאבד את הרגישות שלו לשקרים, כאשר הוא שומע אותם במהדורות החדשות או קורא אותם בעמודי החדשות של העיתונים…  אין כבוד לעובדות, אין כבוד לאמת” (נחום ברנע מזהיר מפני הנזק שנגרם לציבור כתוצאה מצפייה ב”הישרדות” / ידיעות-אחרונות / 14.4.08).

גיחכתי.

נחום ברנע? הוא מודאג מאיבוד הרגישות של הציבור לשקרים? הוא מוטרד מהיעדר כבוד לעובדות ולאמת? דומה שמעולם לא נתקלתי באמירה שהקפיצה קלישה ממאגר הקלישאות המצוי בכל אחד מאיתנו: “הגמל לא רואה את הדבשת של עצמו”.

בהיותו אחד ממעצבי דעת הקהל המרכזיים בישראל, נחום ברנע “מתפרנס” משחיקת הרגישות של הציבור לשקרים. מה הוא היה עושה אילו צרכני התקשורת, ובכלל זה קוראיו הרבים, היו מזהים בנקל את השקרים, המניפולציות והספינים שראש הממשלה מלעיט את האזרחים בעזרת יחצנים דוגמת ברנע? בל נישכח: האצבעות המקלידות את רשימותיו זכו בפרס ישראל לעיתונות. זה מחייב אותו להקפיד על כללי האתיקה.

במקום למקם את עצמו בטריבונה, ולהקליד את התרשמותו האובייקטיבית ממאבק ההישרדות של ראש הממשלה, הוא הצטרף מרצון לצוות שעוזר לו, במאבקו  הבלתי מוסרי. וזה אומר, סיכול ממוקד, או שמא יש לומר “רצח-אופי” בכל מי שניתפס בעיניו כמסוכן להמשך שלטונו של אולמרט. המאמץ הזה של ברנע, הוא בגידה בציבור.

תזכורת: החשב הכללי לשעבר ד”ר ירון זליכה היה האיש שהניח על שולחנו של מבקר המדינה פרטים על מעלליו של ראש הממשלה מהימים שכיהן כשר האוצר זמני (להלן פרשת בנק-לאומי). התייצבותו של מר זליכה בצד “אויבי אולמרט”, הפכה אותו באחת למטרה של נחום ברנע.

שימו לב מה כתב המאבטח של ראש הממשלה על החשב הכללי : “זליכה הוא פקיד שהכוח עלה לו לראש”… “הוא איש מסוכן, חסר מעצורים, בלי קשר למה שהוא אומר על אולמרט. המקרה הבא יוכיח: זליכה מנע ממשפחה שכולה קבלת תשלום שלפי דעתו של הכותב מגיע לה (ידיעות-אחרונות / 31.8.07). זליכה קרא וזעק: “עלילה שפלה. האמת הפוכה”!

המכה על אמינותו ומניעיו של ברנע, נחתה מכיוון האב השכול עמוס שלו. בראיון שנתן לרזי ברקאי (גל”צ / 2.9.07), הביע מר שלו את זעמו על העיתונאי, שלא טרח לדבר איתו בטרם ישגר את כזביו לציבור קוראיו. “נחום לא התכוון לדאוג למשפחתי“, קבע והוסיף: “נחום ברנע נתן את עצמו ככלי לשימוש במלחמה על גב משפחה שכולה”.

תחשבו על זה: עיתונאי נחשב (אב שכול בעצמו) מפיץ ידיעה זדונית, ביודעין, לפיה פקיד בכיר מנע תשלום ממשפחה שכולה. תשלום שמגיע לה. והקורא מה יחשוב?: יש לנו עסק עם אדם נקלה, שמתאכזר למשפחה שהקריבה למען כולנו, את היקר מכול. האם שגגה פלטה המקלדת שלו? אפילו תמימים יגחכו לשאלה. זדון נטו! – זה מה שהיה כאן. והזדון הזה תכליתו, מתן שירותי הגנה והתקפה, לראש ממשלה שקרן, כושל ומפוקפק.

עכשיו, הוא מזהיר אותנו מתוכניות טלביזיה כמו הישרדות. “הן שוחקות את הרגישות שלנו לשקרים”, הוא כתב. כנראה משום שלא יצא לי לראות אף פרק בסדרה הישרדות, הרגישות שלי לשקרים עדיין מבעבעת ובועטת, והיא זו שדוחקת בי להפיץ  את סלידתי משקרנים.

נחום ברנע מתנצל

למאמר הקודם בסדרהכתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר