מאירועי היום בבית המשפט, או: למה צחקה שרה?

מאירועי היום בבית המשפט, או: למה צחקה שרה?

טל רבינוביץ’
03.04.2008 22:18
הריקבון פשה בחלק התחתון של המזוזות

הריקבון פשה בחלק התחתון של המזוזות


מומחה בית המשפט מונה לחוות דעה מקצועית בתיק של ליקויי בנייה בביתם של אברהם ושרה, אשר תבעו את הקבלן.מומחה בית המשפט מונה לחוות דעה מקצועית בתיק של ליקויי בנייה בביתם של אברהם ושרה, אשר תבעו את הקבלן.

על פי חוות דעתו של המהנדס המומחה, לא רק שאין בדירה שבדק ליקויי בנייה מהותיים, אלא שאם יש בה פגמים כלשהם, הרי שהם נוצרו בגלל השימוש הלא נכון של אברהם ושרה בדירתם הצנועה.

למשל: בנושא רטיבות ועובש בחלק התחתון של מזוזות הדלת (אותם שני העמודים האנכיים מעץ המרכיבים את מלבן הדלת), נקבע על ידי אותו המומחה כי עובדתית אמנם קיימת רטיבות, איך אפשר שלא להבחין בכך, אולם – הדיירים, אלה הם האשמים בריקבון שפשה בחלקן התחתון של המזוזות…

דהיינו: לא ברטיבות כלואה מדובר (אותה רטיבות הקיימת מתחת לאריחי הרצפה שהותקנו שלא על פי התקן המחייב), ולא מדובר בבעיות אוורור קשות הקיימות באותו חדר שירות חסר חלון, אלא שהליקוי נובע מהתנהגותם הבלתי מקצועית של אברהם ושרה!

ואני הייתי מבולבלת: מאיפה יודע אותו מהנדס-בודק-מומחה, המשמש כזרועו הארוכה של בית המשפט, כי אברהם ושרה הם אלה ש”השתמשו” בדלת בצורה רשלנית?

האם חקר אותם על כך?

האם יש לו, בכלל, הסמכות לחקור אותם?

האם מתפקידו בתוקף מינויו לגבות מהם עדות?

האם יש לו יכולת על-טבעית לדעת מה עשו אברהם ושרה בדירה בחודשים שחלפו טרם בואו?

…שמא באה אליו בתלונות, וחשפה בפניו את צפונות ליבה, הדלת עצמה?!

אמור מעתה: שמא המהנדס טעה והטעה ביודעין את בית המשפט [נותן לחמו] מסיבות ומשיקולים זרים?

אמור מעתה: גברת… מי נתן לו רישיון?!

אליבא דמומחה בית המשפט, על אברהם ושרה להשכיל ולהסיק מסקנות מעשיות ממסקנותיו:

להבהיר, מדי ערב ידברו אל ליבם של אותן מזוזות הדלת מילים טובות ויפות למכביר, ישמיעו להן דברי תורה, שירה והגות, ילטפו אותן ברוב רוך ואהבה, ימסכו אותן בשמן קוקוס טהור, ויחזיקו פסיכיאטר [מומחה לדלתות, עם תת-התמחות במזוזות  ובמשקופים] שייתן משהו כנגד חרדת ביצוע, או קשיי ריכוז [וייבוש] בצמוד לטיפול נפשי מוגבר.

זאת ועוד, לאלתר ייכתב מסמך הוראות שימוש למזוזות הדלת שיכלול טיפים לטיפול נכון (אפשרי שהמסמך יכלול גם מספר מילים על אודות השימוש הנכון במשקוף הדלת) ויבוא לישראל גואל.

למהדרין יומלץ לקרוא את האותיות הקטנות בעניין הטיפול המומלץ במפתן הדלת עצמו, היות ויש לו קשר של קרבה רעיונית ופיסית אל שאר חלקי מלבן הדלת.

לסיכום: ייקחו ויממנו אברהם ושרה חוקר פרטי שיבדוק את הקרבה הרעיונית והפיסית של אותו מומחה בית משפט לקבלן הנתבע.כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר