איזו אכזבה

איזו אכזבה

אביתר בן-צדף
האתר של אביתר 06.01.2008 02:39
המנצח הגדול - בעזרת אסטרטגיה פשוטה ונבונה

המנצח הגדול – בעזרת אסטרטגיה פשוטה ונבונה


מצרים סירבה, כצפוי, להוציא את הערמונים מהאש עבור צמד הנכשלים הסדרתיים אולמרט-ברק * מאות עולי-רגל פלשתינאיים עברו ברפיח, ללא בידוק ישראלי * עולי-הרגל הבריחו לרצועה עשרות מיליוני דולרים, נשק, אמצעי לחימה ועזרי הדרכה * כמו כן, עברו, כנראה, ברפיח מבוקשים ובכירים בחמא”ס * הדיווח על כך עורר זעם רב במערכת הביטחון * גורמים מדיניים בכירים בישראל אמרו, שזו הפרה בוטה של הסכמות עם מצרים * תכנית חמא”ס פשוטה ושקופה, ושמה ללעג את מנהיגי ישראל * הנה עוד הוכחה לטיפשות, הגלומה בבריחה ובהינתקות * ברשות הפלשתינאית טענו, שמצרים תיאמה את העניין עם ישראל *מאות עולי-רגל מוסלמיים, שחזרו מהחאג’ למכה אל בתיהם ברצועת עזה, עברו, כצפוי (וכמתוכנן) במעבר רפיח ולא במעבר כרם-שלום – על מנת להימנע מבידוק ישראלי.

מקורות ישראליים, שבחרו להסתתר תחת אנונימיות, שהעניקו להם עיתונאים בישראל, קוננו מרה ואף הזילו דמעות תנין על הפרת הבטחה, שכביכול נתנה מצרים (לאהוד ברק, שר הביטחון, בביקורו בקאהיר בשבוע שעבר) לא לאפשר מעבר חופשי של עולי-הרגל.

יותר משלוש מאות עולי-רגל חזרו לאזור עזה דרך ירדן – באישור ישראל. קבוצה של כ-1,200 פלשתינאים, ששבו מסעודיה, שהתה במחנות באל-עריש. כאלף עולי-רגל שהו באנייה, שעגנה בנמל עקבה. סירוב ישראל להתיר את מעברם ברפיח נבע מהחשש פן אנשי חמא”ס מבין עולי-הרגל יבריחו לרצועה עשרות מיליוני דולרים, נשק, אמצעי לחימה ועזרי הדרכה. יחד עמם עברו, כנראה, ברפיח מבוקשים, בכירים בחמא”ס וסתם מחבלים, שהסתתרו בסיני.

הדיווח עורר זעם רב במערכת הביטחון. גורמים מדיניים בכירים בישראל אמרו, שזו הפרה בוטה של הסכמות עם מצרים.

מנהיגינו ידעו תמיד להטיל את האשם באחרים, ולהתנקות ממחדליהם. עולה על כולם השילוב המבחיל בין שני אהוד – ברק את אולמרט, שני הידידים משכבר הימים – שני נכשלים סדרתיים, שמעולם לא נטלו אחריות על מעשיהם. כמנהיג “קדימה”, הדוהר במרץ לקראת הפקרות נוספת – אחראי אולמרט לטיפשות ההינתקות, שהפקירה את מעבר רפיח. וחיזקה את הקו, שטבע ברק – הברחן הסדרתי, שהפקיר את הצפון ועוד.

אסטרטגיה נבונה

מצרים סירבה, כצפוי, להוציא את הערמונים מהאש עבור צמד הנכשלים הסדרתיים אולמרט-ברק. לכן, טוב, שניפקו לנו מצרים, שאפשר להאשימם במחדלי ממשלת הזדון, המסכנת כל יום את קיומנו, ומפקירה בהתמדה את תושבי מדינת ישראל.

האמת, לעדר הכבשים השוטות, הרועה בציון, מגיעה מנהיגות עלובה כזו. העדר ייחל לה, בחר בה, ועתה פורע את השטרות, שממשלת הזדון שלו חתמה עליהם בהפקרותה.

קשה לא לגלות התפעלות מהאסטרטגיה הנבונה של החמא”ס. הם תכננו את מעשיהם בשום-שכל, וכביכול הכניסו את מצרים (ואת ישראל) למלכודת הומניטרית, שחייבה להתיר את מעבר עולי-הרגל דרך רפיח. זו תכנית פשוטה ושקופה, ששמה ללעג את מנהיגי ישראל. אין פלא, שאיסמעיל הנייה, ראש ממשלת חמא”ס, בירך את עולי הרגל, שחזרו מסיני, והודה למצרים, לירדן ולסעודיה על מאמציהן לפתור את משבר עולי-הרגל.

גורם מצרי אמר, שארצו הודיעה לישראל על כוונתה לאפשר לעולי-הרגל לעבור דרך רפיח. לדבריו, ההודעה המצרית לא זכתה לתגובה ישראלית. ברשות הפלשתינאית טענו, שמצרים תיאמה את העניין עם ישראל.


לכתבה המלאה במקורכתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר