“קדימה”, בדרך למצולות!

“קדימה”, בדרך למצולות!

נרי אבנרי
נרי אבנרי 20.02.2007 17:21
"קדימה", בדרך למצולות!


עוד בטרם נולדה, הוגדרה “קדימה” כמפלגת “המפץ הגדול”. מי שראה את הקופסאות הריקות של הפסוליה, בסמוך למיקרופונים של אמנון אברמוביץ וחבריו, מבין, שמדובר בפלוץ גדול. “קדימה” היא מפלגת “הפלוץ הגדול”.עם כתב אישום בכיס, מה שמנע ממנו מלהסניף תיק ממשלתי, ועם הרבה זמן פנוי, לקח על עצמו הנאשם בפלילים ח”כ צחי הנגבי משימה בלתי אפשרית: לשקם את קדימה. רק נולדה, וכבר יש מי שסבור שהיא זקוקה לשיקום. אלא שקדימה היא לא בית עסק שזקוק לשיקום. קדימה היא ספינה עם חורים, שעל סיפונה חוגגים בסוטול שודדי מנדטים, שחילקו ביניהם את השלל. פעם קראו לתיקים בממשלה “כופתאות”, היום זה “שלל”.

המסניפים מקדימה ויתרו על סניפים. הם מתגאים, שבשונה ממפלגת האם המשופעת בסניפים, להם יש “בית”. מי שיצא לשטח לבדוק, ראה בית וירטואלי, עם דלתות אמיתיות. נעולות!! מפלגה בלי תשתית, בלי מוסדות דמוקרטים, בלי מתפקדים, ועם סופת טורנדו גבית- התקשורת הצליחה להביא אותם לשלטון. העובדה הזו מוכיחה שני דברים:

א.                  התקשורת מזמן עברה להיות המעצמה הראשונה

ב.                  קדימה היא פיקציה אידיאולוגית, והמנהיג המוביל אותה הוא- כמו שכתב ארי שביט: “המצאה של עיתונאים”.

אין באף דמוקרטיה בעולם חבורת נוכלים שהגיעה לשלטון מבלי שעברה את מבחן הקלפי. תזכורת: פעם ראשונה ש”קדימה” ביקשה את אמון הבוחר, היא עשתה זאת מתוך השלטון. אילו ניצבה על אדן הזינוק בצמוד למפלגת הגמלאים, היו מן הסתם זוכים, לפחות מנדטים מ”תפנית” של האלוף (מיל.) עוזי דיין.

היום זה ברור: האינטראקציה הפסולה בין מעצבי דעת הקהל לפוליטיקאים, היא שהולידה את קדימה. עוד בטרם נולדה, היא הוגדרה ע”י (חיים רמון ו-) התקשורת כמפלגת “המפץ הגדול“. מי שראה את הקופסאות הריקות של הפסוליה, בסמוך למיקרופונים של אמנון אברמוביץ’ וחבריו, הבין, שמדובר בפלוץ גדול. קדימה היא מפלגת “הפלוץ הגדול“.

על פי הסקרים הציבור רואה בקדימה “מפגע אקולוגי”. מי שמסתכל על החבורה המקיפה את אהוד אולמרט רואה: אחד עם הרשעה בכיס, אחד עם כתב אישום, חלקם חשודים בפלילים, וחלקם: עתידם הפוליטי לוט בחושך. הבטיחו פוליטיקה אחרת- וקיימו!

 

בהתנהלותה המושחתת, מפלגת הפלוץ תוקפת לנו את הנחיריים. ולאלרגיים שבינינו צריך לומר: השפעתה זמנית. עוד בטרם תסגור קדנציה, היא תתפוגג אל דפי ההיסטוריה. מפני שיסוד הקמתה הוא שחיתות ובגידה. ומושחתים שבגדו במפלגת האם- אין להם זכות מוסרית לצפות לנאמנות מצד אלה שעשו טעות והצביעו עבורה.

הענשת פוליטיקאים בוגדים, חשובה. היא אמורה ללמד לקח את אלה שבטוחים שהשמעת הסלוגן “דברים שרואים מכאן לא רואים משם”- מתירה להם לבגוד במצביעים. ואם היו בין בכירי קדימה כאלה שתמכו בעבר במנהיגותו של אולמרט, הרי שעשו זאת, רק כדי לא לטלטל את הספינה. היום רובם חשים שהוא משקולת כבדה שמזרזת את טביעת מפלגתם.

אזרחים בעלי תודעה דמוקרטית סבירה, חייבים לפתח סלידה מתופעה כמו קדימה. מפלגה בלי אג’נדה, שצמרתה מורכבת מחבורה אופורטוניסטית, שרק תאוות שלטון מחברת אותם. לציבור יציגו עקרונות חמאה, שחשיפתם לחום המופץ מהשררה- ממיסה אותם, וזוטרים עלובים (אפללואים) עם תכונות של זיקית.

הסיטואציה שבה הם חוגגים על סיפון ספינתם, בעוד היא שוקעת למצולות- מוכיחה את הניתוק שלהם מהמציאות. רגע ההתפכחות מתקרב. אם לא וועדת וינוגרד, ולא היועץ המשפטי מזוז, אז מינה צמח. סקרים המוכיחים נטישת המוני מצביעים פוטנציאליים, הם שימלאו את הספינה מים. זו רק שאלה של זמן, עד שהעכברים יבחינו בספינה סמוכה, ויתחננו להצלה. אחרי העכברים הראשונים, יזנקו אחרים. ומי שלא יספיק- יטבע!

קדימה. הגרסה הפוליטית לטיטאניק. לגזור ולשמור.

המלצת היום: בחירות 2006: מדוע לא “קדימה”?כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול האתר